Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • YanezTTrain

    tag

    válasz pumukli93 #5260 üzenetére

    A Roco síneket, mivel modellsínekről beszélünk - gond nélkül össze tudod kapcsolni más vágányokkal. Kivétel lehet ez alól a régi Lima, Mehano és más érdekes gyártások. De gondolom új anyagból építesz. Ott nem nagyon lehet gond. Van egy dolog amire figyelni kell, a sínkorona magasság a 2.5 mm szokott általában használatos lenni. Ha csak nem kimondottan válogatottan kisnyomkarimás gépeid vannak, amik elmennek a 2.1 mm-es síneken. Viszont a 2.5 és 2.1 találkozásánál, ha ilyen lesz a pályán kell speciális sínösszekötö. Van, létezik ilyen, komolyabb modellboltokban kapható.

    Ha egy komoly nagy asztalt akarsz építeni, nem biztos, hogy a Piko sínt kéne erőltetni. Az ismeretségemben nem nagyon sztárolják. A váltók áramvezetésére panaszkodnak elég sokan. Én részemről vettem egyszer kettő darab Piko flexi sínt, de hamar el is dobtam őket, illetve arra jók, hogy vonatok álljanak rajtuk. A sínszálak kicsúsznak a talpfákból, széthullik az egész.
    Javasolnám inkább az Angol PECO cég vágányrendszerét. A www.peco-uk.com oldalon megtalálod őket. Kicsit komolyabb a vágányzat mint Pikoéké.
    Magyarországon nem mindenhol árulják. Budapesten a Medikernél a vasutmodell.com oldalon megtalálod a peco cuccokat. Csak zárójelben mondom én is használok peco síneket, mivel gyártanak utólagosan bepattintható középső érintkezősávot, így a mezei egyenáramos síneket én is tudom használni a Märklin háromsínes rendszeréhez.
    A VMC is árul peco síneket őket a www.vasutmodell-centrum.hu oldalon találod meg. Szóval van más alternatíva, a Piko helyett. Ja és nem utolsó dolog az sem, hogy a Peco olcsóbb a Piko gyártásnál valamivel. Vidékről tudsz mind a két cégtől postai kiszállítással rendelni.

    A vasútmodellezés nem a kapkodós elmebetegek sportja...

Új hozzászólás Aktív témák