Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sanyi4012

    csendes tag

    válasz chashone1 #2049 üzenetére

    Sokféle módszer van.
    Egyrészt attól függ mekkora hegyet csinálsz(alapterület,magasság)
    Van a rétegelt építési mód amit kartonlapokból is lehet:Egymásra ragasztod a lapokat,úgy,hogy a külömböző méretű lapok megadják a hegyed alakját.Ezt azért nem ajánlanám mert lassú módszer és elég sok anyagot emészt vel.
    Ehez hasonlóan lehet mindenféle dirib-darab hungarocellből összeállítani hegyeket ami már gyorsabb,de a hungarocell vágás közben nagyon szemetel.Azt meg nehéz összetakarítani:)
    Én a karton vázas módszert ajánlanám,itt merőlegesen állítod fel a hegy alakjára kivágott kartonlemezeket.Az is kérdés,hogy a pályát megemeled-e,mert ha igen,akkor a vázt alkotó lemezeket lehetőleg ahoz az emelvényhez kell rögzítened amin a sín fut.(Valószínüleg ezt így kell majd csinálnod.)De ha a hegy egymagába áll,akkor is tudod úgy összefokni egy vízszintes lemezzel,hogy ne döljön el.Ha a váz megvan,ezt valamilyen hálóval lefeded.Én vakolóhálót használok,mert van itthon egy csomó.De használhattsz szúnyoghálót is.(ami egyébként sűrűbb,így könyebben formázható,és megáll rajta a gipsz is)Ha szúnyoghálót használsz,akkor már a gipszelésnél nem kell még papírt is raknod a hálóra,viszont ha nem,akkor a hálóra ragasztassz újságpapírt,és majd úgy gipszeled le.
    Ahova esetleg épületet akarsz,oda vízszintesen raksz egy lemezt.Vagy utat.De az út is másik kérdés:D
    Gipszelés:
    Én úgy szoktam,hogy az első gipszelésnél hagyok egy kicsit a mi megköt a tálban,és még ehez minden gipszdaradkát hozzárakok,és ezzel keverem ki a második adagot.Egyszerre ne túl sokat keverj ki!
    A gipszdarabkáknak az a lényege,hogy ne legyen sima a felület.Így rücskösebb,érdesebb lesz,és tele lesz a hegyoldal kiálló részekkel.
    Ezt lefested:
    A színt te választod,én szűrkére és árnyalataira szoktam,illetve volt már,hogy barnára.A szürke az bazalt,a barna,dolomit,lehet koszosabb fehér is,azzal a mészkövet ábrázolod.
    A nagyobb (pl.4méterx150 centis :D ) hegyeknél Ki szoktam keverni sok vízbe festéket,és lelocsolom a hegyet.Bár ezt inkább akkor ajánlatos,ha télneg nagy a hegy.A kis kiálló,vagy éppen kimaradt,lyukakat egyettel festem.
    Ezután:
    teccés szerint ahova füvet akarsz ott azt szórsz,ahol homok ott homok...de ez már egy másik kérdés.A hegy alapja ez.Illetve a támfalak,alagútbejáratok,kőfalak...stb. is másik kérdés.

Új hozzászólás Aktív témák