Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • td

    senior tag

    Hellósztok!

    Van valamilyen általánosan elfogadott minőségi rangsor az SD kártyák tekintetében? Látom, itt fentebb a Samsungra mondták, hogy jó. A Kingston és a TDK hova sorolható a mezőnyben? Nekem digitális fényképezőhöz kellene, ami egy kompakt gép, de talán majd lesz egy komolyabb is. Eddig a Kingstonnal elégedett voltam, pendrive-nál is. Megéri microSD-t venni, vagy van annak valamilyen hátránya a normál SD-hez képest (pl. lassabb)? Egy itteni cikkben láttam azt is, hogy maguknak a memóriachipeknek nincsen tokozásuk a microSD-nél.

    Samsungot most láttam 1700-ért 4GB-osat, ez az ezüstszürke színű, ami por-, víz- és "shock"- :) álló, Kingston 4GB-osat változó áron láttam, de drágább, a TDK pedig 1900-ba kerül, de az microSD.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz td #1633 üzenetére

    Illetve még annyit tennék hozzá, hogy a minőségbe beleértettem a megbízhatóságot is.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz kerekfej #1635 üzenetére

    Kicsit kiment a fejemből ez a téma, de köszi utólag is a választ!

    Az árakról amúgy nem tudtok valamit? Nagyon vánszorogva mennek le az SD kártyákéi, emlékszem, úgy két és fél éve volt akcióban 4GB-os, és nem vettem, mert őszre-télre nem volt sürgős, és úgy gondoltam, hogy következő nyár elejére már lemehet annyira vagy jobban is az áruk. Ehhez képest nem lett olcsóbb, és még tavaly nyáron és azóta is nagyjából ugyanannyi. Közben a két gigásat is ott erőltetik olyan 1600 körüli pénzért, ha jól emlékszem. Én 2GB-osat még 3200-ért vettem 2009-ben, de az egy évvel később jelentősen olcsóbb lett.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz kerekfej #1698 üzenetére

    Ezek árukeresős árak? Ott én is láttam 2300-ért 8GB-osat, de azon a helyen nincs raktáron (nem tudom, nemcsak reklámból tüntetik-e fel). Ellenben a jellemző ár ennél jóval magasabb, viszont a trendeket elnézve most láttam, hogy tavaly novemberben igencsak alacsonyan volt az ára, bár ez szintén a minimum ár volt, és nem az átlag.

    Igazából az érdekelne, hogy volt-e valami olyan esemény, ami miatt magasan maradtak az árak huzamosabb ideig (mint pl. a winchestereknél a szökőár). Most is a grafikont elnézve az látszik, hogy ismét emelkedésnek indultak az árak idén...

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Egy gyors kérdésem lenne, nem tudom, mennyire tartozik ide. Nem memóriakártya, de hasonló téma: a fényképező belső memóriájáról mivel lehet visszaállítani a "véletlenül" törölt képet? Igazából nem volt hely, egyet töröltem, hogy újracsináljam, és a gép lemerült. Nagyon felhúzott, és most gyorsan vissza szeretném állítani, ha valamelyik neten elérhető ingyenes progi meg tudja csinálni ezt. A legjobb az lenne, ha nem a fényképezőt manipulálná, hanem csak lementené a képet a vinyóra.

    A fényképező rendes drive-ként "mutatkozik be" a gépemnek.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz kerekfej #1746 üzenetére

    Meghajtóként megy, simán lehet rajta böngészni, bár törlést nem enged a fényképező (azt csak úgy lehet, hogy playback módban kitörlöm a masina menüjével).

    Bocs a láma kérdésért, de melyik progit használjam? Megmondom őszintén, soha nem foglalkoztam ilyennel.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz kerekfej #1748 üzenetére

    Google-val én is kerestem, de amit letöltöttem (Recuva), az el sem indult a gépemen, pedig nagyon dícsérték (error executing program).

    A GetDataBack, amit ajánlottál, nem talált semmit. Úgy tűnt, rendben megy az analizálás, de aztán nem találta meg a file-t. Ezután kíváncsiságból átállítottam FAT16-ra, ahol valami 502MB méretű file-t kiadott, de persze az nem valós. Mindenesetre köszi, hogy belinkelted!

    Kipróbálom még az Undelete Plus-t, az origós értékelése elég jó.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz kerekfej #1727 üzenetére

    Visszatérve még egy kicsit erre: én olyan árakat nem láttam a Bestbyte-nál, sem a neten, sem egy budapesti boltjukban. Ilyenek voltak a polcon:

    Samsung 8GB Class 6 (24MB/s olvasás, 13MB/s írás), ezüstszürke színű (ütés-, víz- és porálló) SS8GA típusjelzés - 2990 Ft

    Samsung 8GB Class 4 ("up to 24MB/s"), fekete színű, kék szegéllyel és Lock-csúszkával (kisebb csomagolás, a fentieken túl még röntgen-álló is :D ) SS4GB típusjelzés - 2090 Ft

    A színeket mondjuk nem értem, talán csak a röntgen-állóság a különbség a kettő fajta között. :D A MM-ban az ezüstszürkéből láttam Class 4-eset (4GB 1690-ért), tehát nem a Class-t jelöli, de majd még a neten utánanézek.

    A 4GB-os Class 4 Kingston 2590 volt, az ugyanilyen TDK pedig, ha jól emlékszem, 2490. Vagy fordítva, nem tudom, ezt nem írtam fel. A lényeg, hogy nem olcsó bolt, ennél még a Tesco is kevesebbet kért, tavalyi árra emlékszem, ami 2290 Ft. Egyébként ez volt az, ami soha nem akart lejjebb menni azelőtt (talán még most is ennyi ott).

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz kerekfej #1751 üzenetére

    Én nem ismerem őket, de akkor gondolom, csak vállalja a bolt az átvételi hely szerepét, így meg más a felállás.

    Most néztem, hogy elírtam az előbb, a feketéből a 4GB-os volt 2090 Ft. Ez: [link]

    Mondjuk a Samsung honlapja alapján ki nem lehet deríteni, hogy mitől más, elég homályosan fogalmaznak, de a "Protect your data with 4-Proof technology" azt suggalja, hogy abban, amire tippeltem (ha csakugyan). Még csak nem is egységes a termékinfó, mert a másik fajtánál már máshogy és más infók (is) vannak feltüntetve, ezzel az összahasonlítás szinte lehetetlen:

    [link]

    Pl. itt külön írnak írási-olvasási sebességet, az előzőnél meg nem tüntetik fel az írást, csak a figyelmeztetést, hogy lassabb.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Zsigi72 #1753 üzenetére

    Nekem is ez jutott eszembe. Itt már ketten is hivatkoztak az árfolyamokra, de százalékosan annyit nem gyengült a forint.

    Jó az az oldal, amit linkeltél! Nem volt még időm átböngészni, ezért kérdezem: ott írnak arról is, hogy mi volt a flash drágulásának oka?

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz winhate #1731 üzenetére

    Annál a webshopnál mennyire körülményes a garanciális ügyintézés? Meg pl. rendes csomagolásban érkeznek a kártyák vagy van valami trükk a dologban?

    Az áraik már-már gyanúsan jók (értem én, hogy a magyar vámok, de akkor is):

    Kingston 8GB Class 10 - 2190 Ft
    Kingston 8GB Class 4 - 1752 Ft
    Kingston 4GB Class 4 - 1357 Ft

    Vagy ezek nettók?

    Szerk: még egyszer a link a kényelem kedvéért: [link]

    [ Szerkesztve ]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Sziasztok!

    Tud valaki olyan kártyaolvasót ajánlani, ami nem karcolja a kártya érintkezőit? Eddig kétféle Hamával volt dolgom, és mindkettő ezt csinálta.

    Amúgy elég, ha SD-t és microSD-t (adapter nélkül) támogat.

    [ Szerkesztve ]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz *Ropi* #2286 üzenetére

    Én azt inkább kihagynám... A fényképező sem karcolja, és rendben működik, mert persze nem is kell ahhoz belekarcolnia magát, hogy meglegyen a kontakt.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Balinov #2287 üzenetére

    A leírása viszont csak microSD(HC)-t említ. Ez fedi a valóságot?

    Egyébként nem lehet rossz, de jobban örülnék egy hagyományos fajtának, amit kábellel lehet a géphez kötni, de ez már apróság.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Balinov #2290 üzenetére

    OK. Gondolom, akkor ennek a belsejében nem az a szokásos kínai jellegű kártyafoglalat van (olcsó műanyag, kiálló érintkezők).

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    (Te jó ég, bocs, utólag látom, hogy milyen hosszú lett...! Köszi előre is annak, aki elolvassa!)

    Szevasztok!

    Olvasom itt fentebb, hogy milyen problémák fordultak elő másoknál kártyákkal. Mennyire gyakoriak, hogy a SanDisk-ek meghibásodnak? Az enyém még egy éves sincs, fotózásra használom, csak most telt be, vagyis eddig egyszeri felülírás volt kis túlzással (hiszen a nem jól sikerült képek törlésekor van "újraírás", de az tipikusan 10% szokott lenni), és már azt csinálja egy hete, hogy vagy olvashatatlan rögtön az elkészített kép, vagy kicsit később veszem észre, hogy azzá vált (az előbbinél jellemzően a thumbnail-t jeleníti meg a gép, az utóbbinál pedig semmit, csak a hiba üzenetet, de furcsa módon ilyenkor nem csökken tőle a hátralévő képek száma, mintha nem is foglalt volna le helyet). De olyan is volt, hogy csináltam egy képet, visszanéztem, rendben volt, de az előtte lévő, ami eredetileg OK volt, ugyanazzá a képpé vált! A sorszáma az eredeti, de képileg a később készülttel azonos. És ez thumbnail szinten is így van: ha feljebb lépek a fényképezőn, hogy az áttekintő módban a kis képek között válogassak, ott is a duplikálódást látom...

    Egyébként ez egy régebbi Panasonic kompakt gép, és már más kártyák is mentek tönkre, csak kicsit máshogy. Tavaly nyáron szintén egy SanDisk, közel 2 éves, microSD, 8GB-os, persze adapteres. Ott rögtön az elkészítés után lett rossz a kép, hibát írt ki, ha vissza akartam nézni, illetve hogy kapcsoljam ki, majd be a gépet. A kártya ki-be helyezése vagy segített, vagy nem. Ha nem, kint hagytam az asztalon, hogy hűljön, ha esetleg a nyáresti fülledtségben melege lett a zsebemben. Ez eleinte úgy tűnt, segít, de pár nap múlva "össze-vissza" olvasta a kártyát, azaz hol ennyit, hol annyit írt ki totál képszámnak a kártyára a fényképező. Azóta nem is jutott időm foglalkozni vele, bármi extra tudás nélkül pedig még kártyaolvasóval sem néztem inkább. (Gépre való felmásoláskor az utolsó hónapokban néha lelassult kis időre, egy-egy file-nál, érződött, hogy "van valami".)

    Akkor, augusztusban kezdtem használni a jelenlegit, ami egy SanDisk 16 GB SDHC, 80 MB/s-es darab, direkt nem micro. A gyártó honlapján utánanéztem a támogatásnak vásárlás előtt (SDHC16 GB). A használat módja itt is ugyanaz volt, mint a microSD-nél, tehát betelésig használtam, és csak utána kezdtem a legrégebbi képek közül törölni. Mondjuk már az elején lassabb volt az elérése (bekapcsoláskor érződött a "lomhaság", illetve a képek felírásakor és playback-be lépéskor is), de ezt betudtam annak, hogy nem 8, hanem már 16 GB-os a kártya. Lehet, hogy már ez is egy "jel" volt? Pl. még most is volt, az elmúlt hét alatt, hogy feltűnően gyorsan lementett egy képet, pedig az nem volt teljesen részletmentes (kis méretű), és még olvasható is lett. (Csak megjegyzem, hogy az itmedia-tól rendeltem mindkét SanDisk-et, nem tudom, esetleg járt-e más is így, mint én.)

    Egy még korábbi microSD pedig, egy Kingston 8GB-os pedig úgy szállt el, hogy épp felmásolni akartam róla, kártyaolvasóban volt, és egyszercsak megszakadt a felmásolás, és nem érte el a könyvtár tartalmát a gép. Egy szinten feljebb pedig egy zagyva könyvtárnevet írt ki, amiben benne volt ugyan a dir szó, ha jól emlékszem, de azon kívül leginkább csak szimbólumok. Később az egész kártya elszállt, ha jól emlékszem.

    Az is eszembe jutott, hogy mi van, ha esetleg a fényképező csinál valamit rosszul, vagy pl. a kártyaolvasóban van valami. Tavaly is meg idén is óvatosan "megpiszkáltam" a fényképezőn az érintkezőket (hogy nincs-e lenyomódva), kicsit pucolni is próbáltam. Sem a gép, sem a kártya nem volt a használatuk alatt extrém körülménynek kitéve - hacsak a budapesti kánikulát nem számítjuk annak...

    Ezek a legújabb tapasztalataim most azt jelzik biztosan, hogy ez a kártya is el fog szállni? (Ha törlök egy olyan képet, aminek csak a thumbnail-jét jeleníti meg - az errorosat nem lehet -, akkor utána megismételve a képet az már megmarad, nem lesz hiba...)

    Ha új kártyát kell vennem, akkor pedig milyen márkát és típust érdemes most venni? Nem kell brutál, mert régi fényképezőbe venném, és sokat sem akarok rá költeni...

    [ Szerkesztve ]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Donki Hóte #6584 üzenetére

    Az egy kicsit macerás, ugyanis neten rendeltem, határon túlról, és drágább lenne visszaküldeni, mint újat rendelni...

    De ha már újat rendelnék, akkor milyen lenne a jó? Ami megfelel a mindennapi fotózási igényeknek is, és tartós eléggé. Fentebb írta valaki, hogy bizonyos típusok "nyűgösek" a fotózásra - bár ezt nem igazán értem: akkor mégis mire tervezték őket, ha nem arra, hogy file-ok kerüljenek rájuk, illetve időnként ezek törlődjenek? (És ez utóbbi persze akkor, amikor én szeretném, és nem akkor, amikor a kártya...)

    A mobilokban pl. mik nem mennek tönkre? Lehet, hogy vennék megint microSD-t, és akkor az jó lenne olykor az Android alá is, ha kell, bár talán érdemesebb inkább SD-t venni megint.

    (Erről jut eszembe, annál a SanDisk microSD-nél, amiről írtam, azért voltak előjelek hónapokkal korábban is, de csak videórögzítésnél: megcsinálta ugyan a fényképező a felvételt, de a visszajátszásnál valahol hibával leállt, és ez elég gyakran fordult elő, viszont a számítógépre át tudtam másolni a file-t; ott csupán lejátszáskor volt pl. egy bevillanás. És még így is csak 1 hiba volt egy adott rögzítésnél.)

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Visszatérve a korábbi kártyás kérdésemre, az alábbiak közül volt valamelyikkel rossz tapasztalatotok? Melyiket ajánlanátok? Nincsenek magas elvárásaim, mert egy régi Panasonicba kellene, a fontos az, hogy megbízható legyen. A gép támogatja a 16 GB-os kártyákat.

    Ez a Canvas Select pl. tudom, hogy ütés-, por- stb. álló, árban is jobb, de lehet-e rosszat tudni róla? A microSD-változata (ld. furcsa módon még olcsóbb... (Alkalmasint mobilhoz is jó lenne, csak valahogy ódzkodom már attól, hogy fényképezőben, tehát adapterrel microSD-t használjak, ha nem muszáj. Nem tartom szerencsésnek, meg régen mondták is, hogy sérülékenyebb. Más kérdés, hogy most ennyivel olcsóbb, és így jobban hajlok rá...)

    A 80 MB/s-es SanDisk pedig az, amelyikről korábban írtam, hogy nincs egy éves, és már néha, bár ritkán, nem olvasható róla egy-egy kép. (Nemrég pl. kártyaolvasóval egy windowszos gépre kötöttem, és volt olyan rész másolás alatt, amikor egy képnél kb. 10 mp-ig 0 MB/s-al állt a művelet...)

    Kingston Canvas Select SD-HC card 16GB UHS-I U1 Class10 (SDS) - 1438 Ft

    Sandisk SD-HC kártya 16GB UHS-I U1 *Ultra* Class10 48MB/s - 1790 Ft

    Sandisk SD-HC kártya 16GB UHS-I U1 *Ultra* Class10 80MB/s - 1983 Ft

    micro:

    Kingston microSD-HC card 16GB UHS-I U1 Class10 + adapter (80/10 MBps) Canvas Select - 1150 Ft

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Ciccuka #6615 üzenetére

    Na igen, ez volt az egyik, amit pedzegettem, hogy mi van, ha a kártyaolvasó csinál valamit rosszul... Egy majdnem noname van, egy Omega, eddig mondjuk jól működött. Pl. ennél a SanDisk kártyánál is volt, hogy a fényképező nem olvasott valahol egy képet, de a felmásolásnál nem volt gond - bár alapvetően ugyanazokat jelezte hibásnak ezzel is a Windows.
    Mik számítanak jónak az olcsóbb kategóriában? Régebben próbáltam Hamát is, de az kicsit karcolta a kártya érintkezőit, míg az Omega nem, úgyhogy annál maradtam.

    Hogy eredeti-e a kártya? Nekem annak tűnik... :) Egyébként ahogy írtam a múltkor, már az első használatnál is úgy éreztem, hogy lassan kezeli a fényképező, de azt betudtam a kártya méretének.
    Amúgy rendesen csomagolásban érkezett.

    Jut eszembe, szerencsés az, ha már eleve a gépre kötött kártyaolvasóval (és benne a kártyával persze) kapcsolom be a PC-t?

    Szóval a Kingstont ne... Újabban már nem jók? Azért írtam ezeket, mert ez a választék jobbik fele ott, ahol néztem őket. A többi, amiket írtál, már elég drágának tűnnek.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Donki Hóte #6616 üzenetére

    Uhh, az szép - és elgondolkoztató. Milyen tablet?

    Nekem mondjuk a Windows rögtön jelezte, amikor rákötöttem, hogy gondok vannak vele - feltételezem, hogy akkor ott a filerendszerrel van baj, mert olyan gyorsan csak azt láthatja. Csak emellett máshol is lehet, mert gondolom, ha nem tud visszaolvasni egy file-t, akkor az nem kimondottan a FAT-beli inkonzisztencia miatt van; amúgy is elég jónak tűnik a Panasonic ilyen téren, mert valami kis filerendszerbeli gubancot egyszer rendbe tett (már nem emlékszem, mi volt).

    Még találtam egy ilyet azóta:
    Sandisk microSD-HC kártya 16GB UHS-I U1 A1 *Mobile Ultra Androidhoz* 98MB/s + adapter - 1790 Ft

    Ez szinte ugyanaz, csak microSD, és olcsóbb.

    Furcsa amúgy, az általad linkeltél ír ilyen ECC-t meg vízállóságot - nem is emlékszem ilyenekre a csomagolásról...

    (Nem az az oldal az, ahonnan 2-3 hét alatt jön meg a rendelés?)

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Donki Hóte #6619 üzenetére

    Majdnem én is múlt időben kérdeztem, aztán javítottam, de látom, mégiscsak múlt idő az a tablet...

    Ahogy néztem, azóta sem találtatok rá megoldást... Az vajon lehet, hogy néhány tablet hardveresen hibás, és túl nagy feszültséget vagy áramot ad rá?

    Az a túlmelegedés mikor igaz adapterek esetén? Nemcsak hosszan tartó írásnál?

    Egyébként SD kártyáknál előfordulhat, hogy jobb minőségű/tartósabb egy class4-es, mint egy class10-es? Csak mert láttam olyat is, párszázzal olcsóbban.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Ciccuka #6620 üzenetére

    Köszi a tippeket! Bár főleg microSD-olvasókat linkeltél, de akkor ezeket a márkákat fogom nézegetni, leszámítva talán a Lexart, ha azt veszem, amit Donki Hóte írt.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz Donki Hóte #6625 üzenetére

    Azért ez így nem igaz, hogy egy hónapja. ;) Annyi időm nem volt rá, hogy egyfolytában ezzel foglalkozzam, és alapvetően a tapasztalatokra voltam kíváncsi. Ezt a class4-eset csak most láttam, és gondoltam, ha a régebbiek (akár egy lassabb class10-es is) jobb minőségűek, akkor nekem az is jó. A gépnek tényleg szinte mindegy, de a megbízhatóság fontos - hogy ne tűnjenek el róla a képek, úgy, mint ahogy erre már volt példa... (és az is SanDisk - is - volt)

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    Hali!

    Látom, ajánljátok a SanDisk kártyákat, de nekem olyanok a tapasztalataim, mintha szinte egyszer használatosak lennének... Tavaly írtam ide, hogy a 16 GB-os (SDHC) Ultra, 90 MB/s, amit egy régi fényképezőben használok, a vége felé (talán 600-700 MB hátralévő helynél először) elkezdett hibákat produkálni. A fényképező az elkészítésekor lementette a képet, de playback-ben már csak a thumbnail-t jelenítette meg.

    Akkor rendeltem egy 48 MB/s-es SDHC kártyát, gondolván arra, hogy hátha a régebbiek még jobbak (mint ahogy volt ez anno az írható DVD-knél is), illetve a biztonság kedvéért egy microSD-t is, 98 MB/s-eset, de amúgy ugyanolyan Ultra (A1), és 16 GB-os az is. Így legalább nem kellett a szállításért fizetni az ITmediánál.

    Ezek közül az SD az elején talán 1-2 alkalommal hibás volt, aztán már csak a vége felé esetleg, ezt most nem tudom, de úgy tűnt, bevált az ötlet. A legvégén viszont már elég sűrűn szórta a hibákat.

    A microSD jónak tűnt az elejétől fogva, de 1 GB és 900 MB hátralévő hely között, inkább 900 MB felé, jöttek a hibák, nem sok, aztán úgy 500 MB felé hasonlóan, majd 150 MB-tól lefelé sűrűbben. A legvégén már olyan is volt, aminél még a thumbnail-t sem jelenítette meg, hanem csak közölte, hogy read error (én meg már azt hittem, a file-rendszer szállt el, de ez csak a Panasonic felhasználó-nembarátsága miatt volt így).
    Furcsa módon viszont amikor a kártya elejéről a már gépre másolt fotók közül töröltem, hogy majd oda folytassa a felírást a fényképező (előtte szinte betelt a kártya), ott is jöttek viszonylag gyakran hibák, illetve volt olyan is, amikor az elkészítés után jónak tűntek a képek, de kicsivel (kb. fél-egy órával) később rájuk nézve már csupa feketeség fogadott többnél is, és még a thumbnail-eket sem jelenítette meg...

    Plusz infó még, hogy amikor töröltem egy adag képet a microSD kártya elejéről, tehát a legelsők közül, akkor megpróbáltam egyből vissza is másolni azokat, de igencsak lassan ment, szemre lassabban az USB1-es sebességnél is, de ezt most nem tudom pontosan. Szóval azt le is állítottam, nem vártam végig.

    (Egyébként lőttem jópár képet ezek után az SD végére is, kb. az utolsó 100 MB-nyi helyre, és ott már azon is sűrűn voltak hibák, pl. kétszer egymás után is - a hívásokat nem töröltem, de olyan is volt, amikor igen, és a képet egyből megismételve az rendben lett. Ez bármelyik kártyánál igaz, viszont csak ha a thumbnail-t megjeleníti a gép, ugyanis a read error esetében nincs mód a törlésre. Továbbá az is igaz, hogy a meghagyott hibásakat, tehát a thumbnail-eket is nem ritkán fel lehet másolni kártyaolvasóval a gépre, vagy talán eddig lehet, hogy mindet is sikerült, ezt nem figyeltem -- csak onnan lehet utólag tudni, hogy a "szemrevételezésnél" ismétlődések vannak, de ha nem szúrtam ki a fotózásnál a hibát, akkor nyilván nem.)

    Ezekből olyan benyomásom van, mintha már csak egyszer lehetne normálisan végigfényképezni egy ilyen kártyát, illetve azt sem teljesen, mert a hibák elsőre is jönnek. Ehhez tartozik, hogy a felmásolásnál derült csak ki, hogy már az első kb. 800 képben is volt egy olvashatatlan, illetve kettő egymás utáni olyan, amiket olvasott, de nem voltak érvényes JPEG file-ok. Bele is néztem editorral, és rögtön látszott, hogy az elején nincsenek ott a felismerhető EXIF-értékek (pl. gyártónév, típus stb.).

    Szóval ez elég gáz, mert így az ember még zsír új kártyánál sem lehet biztos benne, hogy az elkészült fotók rendben lesznek, és egyfolytában paranoiásan ellenőriznie kell őket.

    Itt a topikban elsőre nem láttam panaszokat. Nektek mik a tapasztalataitok? Ha biztosra akarok menni, kénytelen vagyok jóval többet fizetni? Esetleg konkrétan csak a SanDisk-nél ilyenek az olcsóbb kártyák?

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz PHM #7001 üzenetére

    Ez nekem is eszembe jutott, de ezek előtt nem volt jellemző ez a hiba. Pl. amikor átmenetileg régebbi (még azt a kék színű) SanDisk-et használtam, azzal nem volt gond, a fenti 3 említettet megelőzően. Másrészt akkor most sem ez lenne, hogy elsőre még végigmegy viszonylag jól, de a végén jönnek a hibák, aztán a második felírásnál már durvább a helyzet, mert ott is gyakoribbak a rossz részek, ahol eleinte nem vagy csak szó szerint 1-2 volt (a kártya elején).

    Ugye az elsőre ezekből az a logikus magyarázat - nem tudom, meg lehet-e csinálni -, hogy gyárilag tesztelik, és a hibás részeket a kártya végére teszik egy logikai sorrendben. Ha szerencséje van a usernek, beléjük sem botlik. A másodikra meg az, hogy nem bír többet a kártya. Na ezért kérdeztem a tapasztalatokat, ill. hogy az olcsó SanDisk-vonal milyen.

    Ciccuka: az olvasó kvázi noname, de eddig nem volt vele gond. Egyedül a kábele kontaktos kicsit, és ha rosszul áll, akkor lehet, hogy nehézkesen csatlakozik fel a rendszerre, de ha tudom, hogy hogyan kell, akkor ezzel nincs sok gond.
    A kártyák elég eredetinek tűnnek, nem tudom, mi lehet árulkodó arról, ha nem azok. Külsőre a minőségük szép, a csomagoláséé is. Mindet az ITmediától rendeltem.

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

  • td

    senior tag

    válasz PHM #7004 üzenetére

    Na, itt vagyok, bocs a késői válaszért, csak sikerült ellepnem magam mindenféle feladattal az elmúlt napokban.

    Ezzel a kártyaolvasóval úgy vagyok, hogy már amúgy is le szeretném cserélni, de továbbra sem hiszem, hogy ott lenne a baj, mert a régi SanDisk-et nem tette tönkre, miközben egy (nem túl hosszú) ideig elég sűrűn használtam benne, amikor már megvolt a kábel "érzékenysége".

    És ugyanez áll a fényképezőre is. Kicsinek tartom a valószínűségét, hogy pont mindkettőt túlélte a régi SanDisk, az újak meg nem. Bár nem kizárt, hogy akkora szerencséje volt. Lehet talán az is, hogy egy kicsit még vastagabb az a régi kártya maga, és ezért pont jól tudott még érintkezni - de épp ezért is vettem anno microSD helyett SD-t (még azt a legelsőt 2 éve, ami előtt egy szűk 2 éves szintén SanDisk microSD 8 GB-os ment tönkre), mert az adaptert vékonyabbnak gyanítottam, és ez egyébként így is volt.

    A fényképező ugyanis régi, 10+ éves, és egyszer ejtettem is le linóleumra (4-5 éve), de működött tovább utána is. Csak persze ki tudja... (Olyan furcsaság pedig előtte is előfordult, hogy exponáláskor bevillant valami a kijelzőn középen, pl. a töltöttségjelző nagyobb méretben, de ez már inkább szoftveres hiba.)

    Mindazonáltal a kártyákat igyekszem már egy jóideje óvatosan a helyükre kattintani, hogy ne terheljem/strapáljam a mechanizmust. Viszont ha repedt lenne, az nem sokáig bírná már, vagy bírta volna eddig, attól tartok...

    Mondjuk az akksinál volt, hogy nem kapcsolt be a gép érintkezési probléma miatt, de ott az akkut és - óvatosan - a foglalat mélyén az érintkező "lábak" csúcsait is meg tudtam pucolni, úgyhogy az tiszta sor volt. De a kártyafoglalatot nem tudom, mivel tisztíthatnám. Van arra spéci módszer (esetleg eszköz)?

    Egyébként utángyártott akkut használok. Itt valaki írta tavaly, hogy neki egy (azt hiszem) Lenovo tablet tönkretett pár kártyát. Nem tudom, az mivel tehette tönkre (túl nagy árammal?), de még esetleg az akksi is lehet ludas azzal, hogy nem elég stabil. Vagy pl. amikor "menet közben" sötétült el a kijelző, mert hirtelen valószínűleg nem érintkezett - és ilyenkor volt is, hogy veszett el kép, mert az akksi megigazítása utáni újabb (második) ki-be kapcsolásnál sem hozta helyre a gép a file-rendszert (amúgy máskor meg igen).

    Nem tudom... Egy-egy ilyen esetnél nem sérülhet a kártya mindenhol. És a szimptómák is mindig ugyanazok: az elején nem jellemző a hiba (nagyon nem), hanem csak amikor betelik, akkor kezdi. Az utolsó 1 GB alatt. Ha pl. tudható, hogy mások, akik már nagyobb mennyiségben rendeltek az ITmediától ilyen (tehát kisebb kapacitású, azaz kifutó) SanDisk-eket, és nekik nem volt problémájuk, akkor tényleg nálam van valami gond. (Mint ugye amikor a neves gyártók is elkezdték ócsítani az írható DVD-iket, és olyan pocsékak voltak, mint azelőtt a noname-ek sem... Azt sem gondolta volna senki, hogy megtörténhet, aztán mégis. Megírtam egy Verbatimot, és volt, hogy már a vetify sem ment végig hibátlanul...)

    Ja jobban belegondolok, akkor amúgy kétféle hiba van: az, amikor playback-nél szenved egy kicsit, majd közli, hogy "THUMBNAIL IS DISPLAYED" (homályosabb kép), illetve az, amikor csak a "READ ERROR. PLEASE CHECK THE CARD." jelenik meg fehér háttéren. Az előbbi esetnél ráadásul van, hogy a kártyaolvasó simán leolvassa, és minden rendben is van a képpel. Nem lehet, hogy valami logikai gubanc történik akkor, és nem kártya hibák vannak? Tehát hogy a Panasonic kicsit behülyíti a FAT-ot vagy a saját, rejtett nyilvántartását? És a tényleges kártyahiba csak az a kevesebb READ ERROR-os... Igaz, itt is volt az, amit fentebb írtam, hogy amikor már újra a kártya elejére fotóztam (legelső képek törlését követően), akkor kb. fél-egy órával később már ilyen hibás volt egy csomó kép, amik pedig korábban még rendben voltak.

    Ami pedig a kompatibilitást illeti, direkt leellenőriztem a gyártónál a vásárlások előtt, és ott volt egy listában, hogy tesztelték SDHC 16 GB-ossal is a gépet.

    Ciccuka: azt a noname olvasót (nem teljesen az) már több mint 6 éve használom, és ha úgy lenne, akkor már más kártyát is tönkrevágott volna. Igaz, hogy a kábel nem volt mindig kontaktos (amúgy nem tudom, mitől lett az, mert nem tekercselgettem/hajlítgattam/feszítettem), de amióta az, ott is igaz ez, ld. a fentebb említett régebbi (kék) SanSisk SD esetét, azaz hogy nem tette tönkre.

    [ Szerkesztve ]

    ''Pre-visualization hardware by AMD Opteron processors.''

Új hozzászólás Aktív témák