Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stargazer

    senior tag

    hi mindneki!

    na én egy érdekes dologgal járulok ide: a munka. egész álló nap folyamatosan az egeret használom, intenzíven. ettől már minden bajom van. egy sima egér az világvége, kikészíti az embert. elkezdtem keresgélni valami jobb egeret. hát közbe rájöttem hogy egér és egér közt nincs alapvetően akkora ergonómiai különbség ami megérne súlyos tízezreket (más miatt lehet hogy megéri játékosoknak pl. lézer). aztán elkezdtem gondolkodni hogy lehet nekem valami olyan beviteli eszköz kéne aminek a létezéséről talán nem is tudok: erre találtam egy cikekt a zero tension mouse-rol. ez roppant érdekes, télleg nagyon-nagyon felkeltette az érdeklődésemet, csak kicsit idegenkedek tőle, mert nagyon furcsa, meg itthon nem is tudom hogy lehet-e egyáltalán kapni. kipróbálás nélkül nem kockáztatnám meg. aztán rájöttem hogy a régi jó commodore 64-es időkből a joystick is sokkal kényelmesebb volt, mert a kéz egy sokkal természetesebb irányban helyezkedik el rajta. csak az a baj, hogy amennyire én a joystick-okat ismerem még régről, az az egyik legnagyobb különbsége az egérhez képest, hogy ugye nincs az, hogy amennyire húzom-vonom-tolom előre hátra jobbra balra, annyira gyorsan megy a mutató. annak már utánanéztem hogy elvileg lehet egeret helyettesíteni joystick-kal, tehát hogy az asztalon az egérkurzort joy-jal irányítom, de ez még önmagában nem elég. csak egyenletes sebességgel tudna valszeg haladni a mutató, nem? vagy van erre valami újdonság, valami olyan joy ami valahogy ezt már tudja hogy amennyire húzom a kart, annyira gyorsan menjen a kurzor? plíz help! előre is köszi

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

  • stargazer

    senior tag

    kipróbáltam egyet de sajna egérként nem az igazi... ugyhogy marad az egér-projekt

    Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

Új hozzászólás Aktív témák