Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TESCO-Zsömle

    félisten

    válasz Frawly #1408 üzenetére

    Nem a support a baj, hanem az érzet. Régi C64 joy-okból a jobbak mikrokapcsolósak voltak. 4 mikrokapcsoló a 4 iránynak. Érezted, hallottad. Analógnál ugye nem érzed, hogy hol ér véget a deadzone, nincs semmi visszajelzés.

    Kevered a két dolgot. Egyik a szenzor, másik a géppel való kommunikáció. A szenzorok minden régi és új joy-ban analógok. Hisz ez a lényege. Nem csak on/off, hanem skálán mozog. PC-s joy-oknál a digitális a géppel való kapcsolatra utal, hogy nem közvetlenül vannak a gép "game/midi" portjába bekötve a potméterek, hanem azt a botkormány elektronikája digitalizálja és általában USB-n kommunikálja a gép felé.

    Nyilván működni fog, de ha a retro a lényeg, az élmény nem lesz ugyanaz. Sőt... Én ezért csináltam, amit csináltam, mert faterom, akinek a játék zömmel C64-et jelentett, nem tudta megszokni. Sem az analógot, sem a billentyűzetet.

    Jobb is úgy, hogy 3m USB--n odatesszük a gamepad-et, ahol a C64 szokott lenni, bedugjuk a joy-okat és toljuk a nagy TV-n a régi játékokat.

    [ Szerkesztve ]

    Sub-Dungeoneer lvl -57

Új hozzászólás Aktív témák