Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • amargo

    addikt

    válasz brownus #1255 üzenetére

    Szia,

    A forráskód onnantól, hogy Te megszülted általános szerzői jog védi. Amiről külön meghatalmazásra lemondhatsz (erre vannak az open source licens).

    Fentebb írták már, de a 8-as pont világosan kimondja.
    De jobb, ha tudod, hogy ha egy szabadon felhasználható kódot gpl, st jog vég, akkor azért Te sem kérhetsz csak úgy pénzt.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Sziasztok!

    Egy kérdést tolmácsolnék:
    Na a dolog úgy áll, hogy amikor kezdtem az egyetemet 2004-ben akkor még kötelező volt a 2 félév általános testnevelés, amiből egy félévet teljesítettem is, aztán jött az etr-ben az üzenet valamikor 2008 tájékán, hogy hurrá, nem kell tesi, eltörölték és aki akar tesizni az 2 félévben ingyen megteheti, és az a két félév tesi 2 kredit értékben beszámítandó az abszolutóriumba. A PPK ehhez tartja magát és ennek megfelelően alig hirdet meg tesis tárgyakat a jónépnek mivel úgysem kötelező. A TTK meg köti az ebet a karóhoz hogy de pedig a 2003-2005-ben kezdőknek kötelező és punktum. Nos a tanulmányi előadóm csak az alábbit küldte, na meg egy részt az egyetemi tanulmányi és vizsgaszabályzatból amit ugye már felváltott a hallgatói követelmény rendszer, szóval felesleges bemásolni.
    Az alábbiakra egyébként azt válaszoltam hogy a HKR kimondja hogy nem kötelező a tesi, mire erre a TO-som azt írta hogy a kormányrendelet üti a HKR-t. Na most a kérdésem az hogy egyáltalán hatályos-e még ez a dolog, és ha nem akkor visszamenőleg számon lehet -e még kérni?

    Infó:
    KK. 9. § 77/2002. (IV. 13.) Korm. rendelet [a továbbiakban: KK]
    A felsőoktatási intézmény az egészséges életmód kialakításához, a rendszeres testmozgáshoz szükséges kötelező
    testnevelés kritérium jelleg
    ű követelményeit, a testnevelési foglalkozások heti óraszámát (vagy az összóraszámot) a
    tantervben, illetve a tanulmányi és vizsgaszabályzatban határozza meg, ha ilyen követelmények nem tartoznak az alapképzési szak főbb tanulmányi területeihez rendelt szakmai tantárgyakhoz. Az intézmény elfogadhatja a hallgató által az előírt óraszámban intézményen kívül igazoltan teljesített, testneveléssel kapcsolatos tevékenységet, illetvesporttevékenységet.

    köszönöm!

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz Ariadne #1329 üzenetére

    Szia,

    Köszönöm! Barátnőm 1 héten keresztül csak ezzel foglalkozott és mindig elhajtották a TO-ról, hogy márpedig kell a tesi. Most végzős és ezzel igencsak keresztbe húznák a számításait.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Sziasztok!

    Egy gyors kérdésem lenne, ma este 22 után a BKV-nak vajon van joga légkalapáccsal szétfaragni az aszfaltot, nem messze a lakásomtól. Ha van, akkor a munkahelyemen indokként tudok-e rá hivatkozni? Alvatlanság. Tudom kicsit gyerekesnek hat, de megvan az oka.

    Köszönet érte.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz Ariadne #1493 üzenetére

    Igazából annyit, hogy ne éjjel zajongjanak. A munkahelyemen semmit nem akarok ezzel elérni, leginkább a szerveknek szeretném a figyelmét felhívni arra az apró tényre, hogy mások éjjel szeretnek aludni és lehet e miatt a kedvenc pékségükbe majd Ők sem kapják meg reggel a tejecskét.
    Azért a légkalapácsnak az a finom monoton zaja nem túl kellemes, most is itt lüktet a fejembe.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Sziasztok!

    A történetem ott kezdődik, hogy tavalyi évben a t-mobile jóvoltából volt egy mobil netem és a már egy telefonra is előfizetés. Mivel a csodálatos rendszerük nem tette lehetővé, ezért a két előfizetés két külön számlán is lett megkötve azaz nem tudták hozzá csatolni a meglévő számlámhoz anno a mobilnet előfizetését, amin nem is problémáztam sokat. Ezért a két számla egyenlítése is két külön csoportos beszedési megbízás alapján került levonásra. Tavaly, amint lejárt a mobilnetre a hűség, megszüntettem a szolgáltatást annak rendje és módja szerint. Majd márciusban kaptam egy sms-t majd egy felszólítást - a saját telefonomra, ami náluk van előfizetésen!!! -, hogy tartozásom van a t-mobile felé. Amit nem is vettem komolyan, hiszen hogyan lenne tartozásom, ha a számlákon nem szerepel és a csoportos beszedés is folyamatosan megy. Így nem is vettem komolyan ezt a dolgot, míg nem 30 nappal később ténylegesen egyirányosították a mobiltelefonomra a szolgáltatást. Még azon a napom fel is kerestem egy ügyfélszolgálatot, ahol kiderült, hogy a mobilnetre volt tartozás, mert a résszámlát nem fizettem ki, meg lehet túl hamar szüntettem meg a csoportos beszedési megbízást.. februárban már nem kaptam értesítőt a számlámról, lévén már nem is volt szerződésem. De ezen a napon be fizettem a tartozásomat. A telefonomat csak másnap kapcsolták vissza, mivel csoportos beszedésről fizetek és aznap vonták le az összeget ezért az még nincs a rendszerűkbe alapon - itt ezt is kiakarták fizettetni még 1x. Majd közölték velem, hogy a visszakapcsolási díj eszközönként 1250ft lesz, én itt megnyugodtam, lévén élőszerződésem nincs a mobilnettel kapcsolatban ezért ott nincs mit visszakapcsolni, viszont "megnyugtattak", hogy a telefonomé az pénzbe fog kerülni! Ekkor rákérdeztem, hogy még is miköze a telefonomnak a mobilszámlámhoz, még Ők sem tudták egy számlához kapcsolni, akkor itt még is miért sikerült? Erre annyi választ kaptam, hogy mint személy tartozok, de nem tudják pontosan, majd a havi összesítőn megjelenik. Így el is mentem.

    Viszont ebben a hónapban meg kaptam és rajta volt az 1250ft-os levonás. Amivel kapcsolatban elmentem az ügyfélszolgálatra. Itt annyit tudtam meg, annyit tudnak ezekről a dolgokról, hogy én személy szerint tartozok ezért ha 800 külön számlám van, akkor 800*1250ft lenne a visszakapcsolás. De azt nem tudták megmagyarázni, hogy:
    - ha számlatartozásról írnak, akkor miért terhelik rá az összesre?
    - ha volt már egy meglévő számlám, akkor miért nem tudták összecsatolni anno azzal, de tartozás esetén még is csak képes a rendszer.
    - miért nem lehetett feltüntetni a mobiltelefon számlámon a tartozást még ezek után sem?

    Ugyanakkor elolvasva a szerződést:
    4.2.10. Amennyiben az Előfizető több Előfizetői (SIM) Kártyával rendelkezik (és/vagy
    Számlafizetőként van megjelölve Előfizetői Szerződésekben), és bármelyik Előfizetői Szerződés
    feltételeit megszegi, abban az esetben a Szolgáltató jogosult az alkalmazott szankciót az Előfizető
    összes Előfizetői (SIM) Kártyájával igénybe vehető összes szolgáltatásra azonnali hatállyal
    kiterjeszteni.

    Magyarán úgy szop@tnak, ahogy akarnak.. és ez nem is az 1250ft, ami dühítő.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Sziasztok!

    Újfent kellene egy kis segítség.
    Adott egy router, amit párhónapja vásároltam az edigital-nál. Garanciális javításba visszavittem a minap, mert a készülék fagy, konkrétan félnap, egy-két nap és a router lefagy. Ilyenkor nem lehet elérni, hálózatból kihúzva, majd vissza sem történik semmi - lehet túl melegszik.

    Ilyen megesik, nem tulajdonítok neki problémát viszem vissza a készüléket az említett üzletbe. Ahol is a végén az átvételi jegyzőkönyvén közlik velem, hogy menjek ki majd ki a szerviz telephelyükre.
    Régóta nem volt garanciális ügyem, de ez így szokott menni, hogy majd futkossak az eszközöm után?

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz Ariadne #1521 üzenetére

    Köszönöm! (nem találtam garis topicot, csak olyat ami nem pörög.. de ha van egy linked ;) )
    Ez szerviz telephely, azaz nem márkaszerviz. Az edigitalnak több boltja is van én egy másikba vittem, mint ahol vettem, egyből mondták, hogy 2 héttel később lesz emiatt kész..
    De, amit nem értek, hogy ha készen van, akkor nekem a szervizbe kell elmennem, nem oda ahol vettem. A kérdésem is erre irányul, hogy ez ma már így működik?

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Sziasztok!
    Kérnék egy kis tanácsot, hogy mikre érdemes figyelnem, hogy végül ne én szívjam meg.
    A rövid lényeg, hogy költség alapon bérlek egy bérleményt, határozott ideig. Ezt szabályozza egy rendelet:
    http://ww.w.csepel.hu/anyagok/dokumentumtar/Testuleti_anyagok/2020/0924/5_211._lakasrend._egyseges.pdf
    Amikor a szerződést közjegyzőnél aláírtam rákérdeztem, hogy milyen felmondási feltételei vannak, ahol emlékeim szerint megnyugtattak, hogy az eddigiek alapján közös megegyezéssel idő elött is felmondható a szerződést. A bérlemény felmondását jeleztem hivatalos csatornán időponttal megjelölve, stb, amiről előtte is szóban tájékoztatást kértem, hogy miként lehetséges. Erre 1 hónap után sem kaptam semmilyen hivatalos választ/megkeresést. Majd párhéttel utána egy telefonos megkeresés alapján közölte egy dolgozó, hogy a létesítmény fenntartója nem járult a közösmegegyezésen alapuló felmondáshoz (ez nem hivatalos tájékoztatás, szerintem). Ezt továbbra is jeleztem írásban, hogy erről hivatalos formában kérek tájékoztatást, mert az eddigi szokás alapján (ismertem több lakót, a gondnokot), a bérlő jelezhette felmondási igényét és kvázi közösmegegyezés alapján megtörtént a felmondás. Erre kaptam egy levelet, aminek a rövid lényege ez:
    A határozott időre kötött bérleti szerződés felmondásának módját a bérleti szerződés 7. pontja szabályozza,' a közjegyzői okiratban nem szabályozott kérdésekben a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény vonatkozó rendelkezései irányadóak. A határozott időtartamra és a meghatározott feltétel bekövetkeztéig létrehozott bérleti jogviszonyt törvény vagy szerződés eltérő rendelkezése hiányában rendes felmondással megszüntetni nem lehet.

    Mivel elég magas óvadékot fizettem be, ezért joggal tartok tőle, hogy jelenleg az önkormányzat ezzel próbál meg pénzt szerezni és egyszerűen mindenféle kitalált dologgal megtartják az óvadékot majd. Kérdés, mit tudok én tenni? Hogyan tudom bebiztosítani magam? Jelenleg azt a tanácsot kaptam, hogy ne fizessem a bérleményt, mert akkor a bérlő 2 hónap után felmondja velem a szerződést. Viszont mivel legalább féléve nem lakjuk a bérleményt úgy a bérleti szerződésünk alapján azonnal felmondásnak kellene történnie.

    Köszönöm a tanácsokat, segítséget előre is és kellemes ünnepeket!

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz MaCS_70 #19343 üzenetére

    Igen ez tiszta sor.
    Viszont az igényemre, hivatalos tájékoztatást nem kaptam. Semmilyen választ se azt, hogy elutasítják se azt (telefonos értesítés volt, hogy nem járulnak hozzá, de kvázi bárki hívhatott volna), hogy mi a módja. Csak annyit, hogy a szerződés nem szabályozza ezt a pontot.

    Én jelenleg a tánácsok alapján úgy döntöttem, hogy nem fizetem tovább a bérleményt. 2 hónap után ebben az esetben bontaniuk kell a szerződést, de milyen hátrány érhet, ebben az esetben?

    Továbbá amit nem írtam bele, hogy a bérbeadó azonnali hatállyal felbonthatja a szerződést, ha nem lakás célra használják az ingatlant. Azaz, ha mi nem lakunk ott, nem fűtjük, semmit nem használunk, az minek minősül? Mert a felsoroltak között, üzlet, konditerem, iroda, stb van.

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz MCGaiwer #19345 üzenetére

    Azért ezt keménynek érzem, de akkor megjegyzem.

    Sajnos tudom, hogy mennyire reménytelen a helyzet, de nyilvánvalóan biztosítékot is szeretnék, ezért próbálok utána érdeklődni. (számomra az is furcsa, hogy most hirtelen nem engedik, bár a kormány általi önkormányzati sanyargatásoknak gyanítom köze van hozzá és így akitől tudnak pénzt vonnak el)

    Tiszta lett ez a lakás célú használat számomra is, köszönöm.

    Még kb 2 év van hátra. Ha felbontják a szerződést, akkor nem jogosultak a további díjakra, csak az óvadékot tudják benyelni.. ami nem kevés 10 hónap.

    Albérletként is csak úgy adhatom ki hivatalosan, ha 2x emelkedik a bérleti díj, bár alapjában véve pont nem érdekelne ezek után, hogy hivatalosan bejelentsem.

    Gyakorlatilag mivel idén a bérlemény ellenőrzése sem történt meg, így már ezért is fel kellene mondaniuk a szerződést, vagy legalábbis ezzel fenyegetnek mindenkit.

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz MCGaiwer #19347 üzenetére

    Igen az elejét így már értem, ilyen világ van, megértettem (kvázi nem éri meg jóhiszeműen eljárni, próbálok leszokni róla én is)

    A szerződésben, ahol taglalja, hogy a Bérbeadó milyen esetekben mondja fel a szerződést, utána szó esik, hogy felmondás esetén a bérleményben keletkezett ésszerű munkálatokat terhelheti csak a Bérlőre, bár nem írja, hogy csak az óvadék mértékéig, azaz ha minden tönkre van téve a lakásban, akkor elvileg milliókat is követelhet. Viszont elmaradt bérleti díj nincs benne, akkor ebben az esetben is PTK az irányadó? Hiába írja le, mit követelhet?

    A lakást nem tartották karban (nyilván, festés, belső állag romlás a mi feladatunk), viszont hiába kértük többször a nyílászárók javítását, akár önköltségen is, a válasz annyi volt, hogy engedélyt kaphatunk, ha szakember csinálja, de semmilyen jóváírást nem kapunk. A rengeteg hőhíd miatt pedig a festést is nekik kellene megoldani, de ezt is elmulasztották. A ház szerkezete 15 év után is mozog.

    köszönöm a segítséget!
    Próbálom bebiztosítani magam, ha továbbra is így állnak hozzá. (nekik még csak nem is rossz, mert pár hónap alatt találni új bérlőt..)

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz MCGaiwer #19349 üzenetére

    7./ A Bérbeadó a bérleti szerződést a Lakások és helyiségek bérletéről valamint elidegenítésük egyes szabályairól szóló 1993. évi LXXVIII tv. szabályai szerint azonnali hatállyal felmondhatja a bérleti szerződésben foglaltak szerint azonnal, ha a Bérlőnek két hónapot meghaladó bérleti díjtartozása a bérleti szerződésben foglaltak szerint a tudomásszerzés után azonnal, ha --------------
    a, Bérlőnek két hónapot meghaladó bármilyen közüzemi díj- tartozása van,
    b, Bérlő a lakás egészét vagy egy részét albérlet útján, vagy egyéb nem lakás célú használattal (fizető vendéglátás, orvosi rendelő, műhely, iroda, stb.) hasznosítja, illetve a lakásban lakó személyek nem lakás céljára
    c, Bérlő a nem szociális bérlakás bérleti jogát érintő tartási, életjáradéki szerződést
    d, Bérlő a nem szociális bérlakásban tulajdonosi engedély nélkül tulajdonosi hozzájárulást igénylő átalakítást, illetve a szomszédos lakással vagy annak egy részével lakásösszevonást e, Bérlő a nem szociális bérlakás bérleti jogát bármilyen módon megterheli
    f, Bérlő a lakásba a Rendeletben meghatározott személyeken kívül mást befogad.

    8./ A Bérlő a lakásbérlet megszűnése esetén köteles a Bérbeadó részére a lakást, annak a bérbeadó által biztosított berendezési és felszerelési tárgyaival együtt, rendeltetésszerű használatra alkalmas, tiszta állapotban visszaadni. Ennek határidőben történő elmulasztása, vagy a nem megfelelő állapot esetén Bérbeadó jogosult az indokolt és ésszerű munkákat a Bérlő költségére elvégeztetni, a lakásbérlet megszűnésekor felvett állapotrögzítő jegyzőkönyv alapján.

    Tehát, ha nem fizetek, akkor még jobban megszívhatom.. remek (sejthető persze, ezért is volt furcsa, hogy ezt ajánlják).

    A közjegyzői okiratban nincs benne az energia tanúsítvány, a háznak biztosan borzalmas az energetikája ezt nem csak úgy mondom, hanem ez a tény.

    Ez a leromlott lakhatás érdekes dolog, mindenki panaszkodik rá, a falak mozognak, repedés van mindenhol (volt ahol a Bérbeadó vállalta a kifestését), legutóbb a wc is ketté repedt (de azt gyanítom ezek után még ezt is rám terhelnék). A falak a hőhidak miatt penészesek, ezzel mindenki küzd, leginkább sikertelenül. 05' építésű a tásasház, de nem szigetelték, alulról garázs és boltok vannak (ha nem veszi ki senki nincs fűtve).
    A nyílászárókról annyit, hogy 3 éve a csurgó pára bentről fagyott rá a tokra. Ezekről mind vannak felvételeim, ki lettek hívva, nem csinálták meg. E miatt fűtés többletköltségem is jelentkezett folyamatosan, de eddig nyilván nem érdekelt annyira, mert az olcsó lakhatásért cserébe, bevállaltam. A helyzet árnyalására, nem volt annyira rossz ez lakás főként fiatalon, mert baromi "olcsó" volt és elfogadtuk ezeket a dolgokat is, de ez a gyerek(ek) megszületése után változott.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz MaCS_70 #19403 üzenetére

    Szerintem arra gondolt, amikor egy behajtó cég küld egy felszólító levelet, amiben aztán tényleg semmi sincs csak annyi, hogy fizessél (apukám is kapott már ilyet), de még az sincs benne, hogy miért, mikor keletkezett egy kb 1000x fénymásolt szemetet dobtak a postaládába.

    Én ezt "bepróbálkozásnak" érzem, még választ sem érdemelnek.

    Ha ezt tényleg tovább viszik közjegyzői meghagyásig (ami nem történik meg, mert túl alacsony ehhez az összeg), akkor azt kell komolyan venni.

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz bitpork #19501 üzenetére

    Azért arról csak kell hoznia valami végzést, hogy miért szeretne a házamba bejönni. Te beengedsz bárkit?

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz Pocee #19505 üzenetére

    Én biróssági végrehajtóra írtam, tudomásom szerint nem rendőr (max, ha jön vele).

    Mit tehetsz te, és mit tehet a rendőr házkutatás során: [link]

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz urbi73 #19677 üzenetére

    [link] A részmunkaidős is ugyan annyi szabadságot kap.
    Bérszámfejtésnél is ha csak a munkaórákat csökkentik és a fizetésed nem, azaz nem írtál alá ilyet, akkor ez csak sima munkaidő csökkenés, semmilyen elvonnással nem járhat.

    Igaz én pl 36 órában dolgozom, azaz 7,2 óra egy napom, ez a szabadságra is igaz! nem kezelhető a szabadság 8 órásként. Így is számoljuk, egy héten 40 munkaóra van.

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz Pocee #19722 üzenetére

    Egy elméleti fizikus barátom mondta, hogy egy jogász bármit megtehet (és itt most nem akarok senkit megsérteni vele) a fizika törvényeit átírja, ha arról van szó, mert egyszerűen ismeri, hogy mi kell hozzá, hogy "törvényesen" igaza legyen.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz mike1334 #19725 üzenetére

    Az tiszta sor vagyis elhiszem, hogy fordulnak elő ilyen esetek, de (szerintem) legtöbbször az egyik tudja, hogy nincs igaza csak pl nem érdekli. Én viszont fizikát hoztam példának, ahol egy jó ügyvéd simán bebizonyítja, hogy a tömegvonzás nem létezik.

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz tothjozsi96 #19753 üzenetére

    [link]
    Közbiztonsági, közlekedésbiztonsági szempontból, továbbá más közérdekből a hatóság a telek határain kerítés építését, bontását, átalakítását elrendelheti. Amennyiben ilyen eset bekövetkezik, akkor a telek tulajdonosa (kezelője, használója) a telek homlokvonalán, továbbá - eltérő jogszabályi rendelkezés hiányában - az útról nézve a jobb oldali telekhatáron és a hátsó telekhatárnak ettől az oldaltól mért fele hosszán köteles megépíteni és fenntartani A kerítések építésénél, fenntartásánál gyakran használják a telektulajdonosok ezt a felosztást (megállapodást) egymás között, de látható, hogy az OTÉK ezt kizárólag abban az esetben írja elő, ha a kerítéssel kapcsolatos munkákat a hatóság rendeli el [1997. évi LXXVIII. tv. 47. § (1) bek.; 312/2012. (XI. 8.) Korm. rend. 16. § (3) bek.].

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz tothjozsi96 #19757 üzenetére

    Nem vagyok jogász, viszont nem rég építkeztem/felújítottam.
    A baloldali kerítés nem a tiéd, hiába te húztad azt oda fel karbantartásáról a baloldali szomszédodnak kell gondoskodnia legalább is nálunk így van.

    Sajnos nem tudom megmondani, hogy 30-40 éves kerítés esetén mi a helyzet. Max a szomszéd amikor elbontatja, akkor átdobálja hozzád a sittet ilyen esetben nem tudom mennyire van elidegenítésről szó.

    philoxenia: Szerintem ilyen esetben az önkormányzat hatáskörében van a felújítás elrendelése. Nem hiszem, hogy ilyen esetben Marinénit elővennék. De alapjában véve gondolj bele, hogy mi van azokkal akik kutyákat tartanak és azok rendszerint kiszöknek. Kell valami lehetőség legyen az önkormányzat kezében is. De lehet rosszul gondolom.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz philoxenia #19762 üzenetére

    Én egyetértek azzal amit írsz ezekkel a példákkal, én csak egy másikat hoztam, hogy mikor állhat az önkormányzat érdekébe érvényesíteni a jogait.
    Többi esetben nem hiszem, hogy bárkit is kötelezne, egyszerűen nem érzem életszerűnek én sem.

    tothjozsi96: Az esetedre a pontos jogi részét nem találtam meg így csak a tapasztalataimat írtam le. Nálunk 2 éve a baloldalon lévő szomszéd neki esett a kerítésnek és a sitt átkerült hozzánk, jóban vagyunk én éppen felújításban voltam, így nem is volt probléma, mert úgy is jöttek és vittek elég sittet (ez a része pénzbe került részemről, de nem baj).

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz LuckyL #19779 üzenetére

    Pont ezt akartam én is javasolni, hogy bankkártyás fizetés esetén ez mindenképpen érdemes megpróbálnia, kíváncsi vagyok a végeredményre én is.

    Persze, ha a teljes sztorit leírja az nem tudom miként csapódik le a másik oldalon.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz gaben22 #19805 üzenetére

    Én csak erre tudok érdemben reagálni:
    Cégnevet és cégjegyzékszámot nem lehet kiadni? Ez igaz?
    Nem, ez nem igaz.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz MCGaiwer #19810 üzenetére

    Azért ezt elég nehéz elképzelni, hogy törvényes lenne, ha felhívsz egy céges vonalat (ügyfélszolgálat) majd ott nem adják meg a céges adatokat.
    A céges honlapodon is fel kell tüntetni kötelezően minden adatot. Telefonálásnál én is kíváncsi vagyok mi kötelező, nyilván letagadhatom a céget, de ez furcsa.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Szerintem attól fél, hogy cégként írt egy biankó eladási papírt. Azaz a cégből bármit eladhatna, ami persze nem ilyen egyszerű.
    Egy eladási papír pedig nem számla, az is kellene a vevőnek, hogy tényleg tudjon Áfa-t csalni pl.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz kona005 #19833 üzenetére

    Na ezt akkor teljesen félreértettem azt hittem Te cégként adtál ki ilyet a kezedből.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz CounterBoci #19926 üzenetére

    Ezt nem bántásként írom, de az emberek manapság úgy vásárolnak dolgokat, hogy egyáltalán nem gondolnak bele a dolgokba.
    Nálunk pl építkeznek a környéken elég sokan és amikor beköltöznek majd elindulnak az oviba a gyerekekkel észreveszik, hogy nincs járda vagy, hogy a legközelebbi játszótér 1km-re van és teljesen lesújtva felháborodva mesélik. Én meg ott állok és elmondom, hogy még a pl 2008-as google earth/streetview-os képeken is egyértelműen látszik, hogy nincs járda azaz nem eltűnt az építkezés során, hanem nem volt..

    A benapozás, hangterhelés egy elég fontos tényező egy telekvásárlásnál utána jön a ház, szomszédok, forgalom, stb.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz asdf_ #19940 üzenetére

    Nálunk ugyan szar az internet (egy szolgáltató és az is ADSL..), de tudtam, hogy a mobilnet antennák hol vannak és milyen a szolgáltatás, így most mobilneten tolom amíg az optika nincs itt (amit most telepítettek a télen). Eddig 1-2x volt apró gondom vele, igaz a technika hozzá 100e felett volt.. ha nem lett volna mobilnet megoldás, akkor teljesen egyetértek veled.

    CounterBoci: Ez is egy teljesen jogos érv, amit írsz. Igaz most télen zavaró, de alapjában véve több előnye is van annak, hogy ilyen környezetben vagy.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz CounterBoci #19950 üzenetére

    Nálunk a paradicsom több mint 2,5m -re nőt meg tavaly a szomszédok (és mi sem) akartuk elhinni. Hozzá teszem előtte pont patkányfészek volt azon a helyen..

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz Exodion #19966 üzenetére

    Igen, de lássuk be, ha mondjuk van egy család ahol az egyik fél fizetésének a kiesése (akár komoly) gondot is tud okozni, akkor az ilyen helyzetek kezelése nem egyértelmű.

    Ha Ti megtudjátok tenni, hogy feleséged beintsen és akár hónapokig - évekig ne legyen munkája, akkor ez egy egyértelmű szituáció, mert nem szabad ezt tűrni.

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz MCGaiwer #19974 üzenetére

    Nekem az rengeteget jelent, hogy a családom közelében vagyok napközben is, igaz anyagilag még úgy is rosszabb talán, hogy előtte benzinre havi 60- 80e elment.
    Az utazással 2 órát sportolók, amit a gyerekkel tudom eltölteni. Nekem pont az volt a célom, hogy heti max 1-2x kelljen az irodába menni.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz atos19881101 #19986 üzenetére

    Én fejlesztő vagyok, alapjában véve nincs olyan, hogy kiejtem a tollat a kezemből, amikor megszólal a kürt.
    Ha egy olyan területen dolgozol, ahol folyamatosan gondolkozni kell azt bizony az életbe nem rakod te le az 8 óra után. Hosszú évek kellenek ahhoz, hogy megtanulja az ember beosztani az idejét, mikor nem kezd bele új lépésbe, stb. Azaz nem kell az email-ekre ránézni sőt a céges gépet se kell bekapcsolni ahhoz, hogy a munkán járjon a fejed. Persze ez nem csak munkaterület, hanem ember függő is.

    Nálam otthon van egy dolgozó szoba, ha oda bemegyek, akkor dolgozni megyek olyan mintha nem lennék otthon, persze ezt minden résztvevőnek el kell tudnia fogadni. Egy pici gyerek ezt pl sokkal nehezebben érti meg, ami tök nyilvánvaló. Az anyagi oldalába nem mennék bele, mert mint írtam nekem pl rengeteget jelent az a napi legalább +2 óra szabadság, sőt a családommal együtt tudok reggelizni, ebédelni, stb.

    MCGaiwer: Amiket írtál szerintem is valós problémák, ha jól tudom ezekkel kapcsolatban készülni fog egy szabályozás.

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz atos19881101 #19993 üzenetére

    Ennek több oka is lehet, hogy ez miért sikerül.
    Én inkább maradok az, aki ha kell még kicsit gondolkozik (persze amíg még megy :) ).

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz atos19881101 #19995 üzenetére

    Egyetértünk, nem is HO problémája ez, nálam ilyen téren nincs változás.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz #04441088 #20018 üzenetére

    [link]
    A lopás és az elvesztés különböző.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    Kicsit hosszú lesz elnézést!

    Figyeljétek a dátumot, mert lehet, hogy a köv. sztori vagy annak egy-egy része csak vicc. Kitaláljátok mi benne az igaz és mi a mese?
    Mese a két garázsról Franz Kafka (K.) nyomán:
    B. még januárban megkapta a hagyatékátadó végzést, amely szerint megörökölt egy céget, egy Bt-t, annak tulajdonában két garázsingatlannal. Azon nyomban fel is keresett egy ügyvédet, a tulajdoni jogok intézésére, hiszen B. a céget bezárta. A garázsok tulajdonosának korábbi természetes és jogi személye megszűnt, nincs, meghalt, nem létezik. Az eljáráshoz csatolta a Hivatal által kiállított hagyatékátadó végzést, a korábbi cégtulajdonos Hivatal által kiállított halotti anyakönyvijét, a cég felszámolási jegyzőkönyvét beleértve a vagyonfelosztási jegyzőkönyvet, és a cégbíróság törlő határozatát, és befizette a két illetéket, hiszen két ingatlanról van szó.
    Néhány hétre rá megjött a földhivataltól a két Bt-s garázs B. nevére való átírásáról a határozat: elutasítva. Indok (szó szerint idézve, nyelvtanilag is, nincs benne elírás (az "esten" sem elírás, az aláhúzás is másolva): "A kérelemhez a bejegyzéshez alapjául szolgáló okiratot, vagy a föld tulajdonjogának felszámolási, illetve önkormányzati adósságrendezési eljárás során történő megszerzése esten az árverési jegyzőkönyvet nem csatolták."Fellebbezésnek helye nincs. Azaz a 2x illetéket a Hivatal szépen zsebretette.
    B. elküldte az iratot az ügyvédnek, hogy akkor ez most mi? Egyáltalán mi kellhet még, hiszen az összes lehetséges, az ügyhöz kapcsolódó dokumenumot csatolták. Nem látja a Hivatal a saját rendszerében még csatolt iratok nélkül is, hogy az ingatlannak nincs már tulajdonosa és, hogy a törvényes örökös B.? Egy egészen aprócska rugalmassággal a Hivataltól nem várható el, hogy hatékonyan tegye a dolgát, azaz az amúgy tök egyértelmű ügy végére mihamarabb pontot tegyen? Az ügyvéd felhívta a Hivatalt, hogy mégis, mi nem jó. A válasz: hiányzik egy szárazbélyegző. A vagyonfelosztási jegyzőkönyvet, egy adásvételi szerződéshez hasonlóan, ügyvédnek kellett volna ellenjegyezni. Utólag ez a bélyegző nem pótolható. Akkor mit lehet tenni?Bírósághoz kell fordulni, a Bíróság fog az ügyben dönteni. Ennek persze anyagi vonzata is van, nem beszélve a hatvan napos átfutási időről. B. ezen már nem lepődött meg, nem is mérgelődött különösebben, hiszen már egy ideje edzi magát a Hivatallal való szélmalomharcra. Mennyi lesz? Kifizeti és OK. Végülis valamiből finanszírozni kell a Hivatal munkáját is, mégsem halhat szegény éhen. Mennyi lesz? Az ügyvéd felhívta a bíróságnál egy ismerősét, aki erre egyértelmű választ nem tudott adni. Csak egy hasonló esetre hivatkozott, amikor annyi meg annyi volt. Akkor nézzük meg az illetéktörvényt, mondta az ügyvéd. Sajnos abban az ügyvéd konkrétan ilyen esetre nem talált fél óra alatt hivatkozást. Hiszen ez sem nem peres eljárás, sem nem is amolyan peren kívüli egyezség."OK", mondta B., indítsuk el a bírósági eljárást, a Bíró majd utólag kiszabja az illetéket, és B. majd akkor befizeti. Az sajnos nem megy, tájékoztatta az ügyvéd, mert az illetéket előre kell fizetni, és ha nem annyi, amennyi, akkor az ügy és pénz ugrott. Legalábbis ebben a körben. Próbálkozzunk 5.000-es lépésekben? Gondolta B. Végülis, a 0-adik kör már lement a Hivatali illetékekkel. Vagy 10.000-esben? De mi van ha a Bíróság csak forintra egyező összeget fogad el, se többet se kevesebbet? Mekkora annak a valószínűsége, hogy elsőre eltalálja? Mennyi pénz fog várhatóan így B. zsebéből a Hivataléba vándorolni, amíg sikerül eltalálni, hogy mekkora illetéket vár a Hivatal? Ennek megbecslése már magas szintű matematikát, valószínűségszámítást igényelne. Inkább megpróbálja az ügyvéd kideríteni. Az valószínűleg olcsóbb lesz.

    Ha B.nek szerencséje van, egy fél napnyi ügyvédi munka elég lesz rá.
    Mi az igaz és mi a mese?
    A sikeres megfejtők nyernek.
    Tapasztalatot.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz MaCS_70 #20169 üzenetére

    Alapjában véve a probléma, hogy fellebbezésnek helye nincs egy pecsét pótlására. Nincs pótlási lehetőség, stb. Azaz csak is bírósági úton lehet újra kezdeni az egészet jelen helyzet alapján, ami szerintem egy vicc vagy az ügyvéd nem ért hozzá (?)..

    A történet lényeg, B. testvére tavaly elhunyt J. nek volt egy Bt-je abban többek között ez a két ingatlan is.

    Tehát jelenleg ott tart a dolog, hogy nem lehet bírósági ügyet indítani, mert az illetéket be kell fizetni az elindításához, de ennek az összegét senki nem tudja.

    bitpork: B. már milliókat fizetett ki a haláladó révén. Rettenetes ez az ország. Azt még elhiszem, hogy a Bt miatt kell fizetni, hogy átkerüljön az emberhez, de amikor a szülői háznak az elhunyt rokon utáni részét is lehúzzák az embertől azért az eléggé bicskanyitogató. Ha valaki nem tudja kifizetni a 9%-ot az mit csinál?

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz mike1334 #20175 üzenetére

    Az egyenesági igen, az oldalági pedig: [link]
    J. három nappal megelőzte a jogerőre emelkedést viszont mellette ezt olvasom:
    Ha vagyonszerzés után a NAV akár fizetési meghagyással, akár határozattal illetéket állapított meg, és ez a döntés 2020. július 8-án még nem vált véglegessé, akkor a döntést kibocsátó igazgatóságnál lehet kérelmezni a megállapított illeték törlését vagy a befizetett illeték visszatérítését.

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz MaCS_70 #20181 üzenetére

    Te lehet, hogy egyértelműen leírtad, de nem Te vagy az ügyvéd, aki intézi.

    Az örökösödési illeték, ezt hívják tudomásom szerint haláladónak.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz amargo #20183 üzenetére

    .

    [ Szerkesztve ]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz MaCS_70 #20208 üzenetére

    Nekem nincs bajom az adófizetéssel, sőt! Viszont azzal igen, hogy nem arra fordítják, amire kellene azaz ellopják. Ezzel bajom van, de ez mas téma.

    Magával a haláladóval sem az a probléma, hogy létezik (most 1-2 évvel korábbra gondolok) hanem, ha még életében adja el valaki az ingatlant az 4%, ha örökli, akkor 9% az illeték.

    Amit írsz, az is borzasztó embertelen és ez csak rosszabb most..

    Biztos ez lehet mögötte, amit írsz, csak miért nem írják le értelmesen, miért nem mondják előre..

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz kraftxld #20231 üzenetére

    Fiatal ismerőseknek volt ilyen ügyük vásárlóként pár éve. Ott 2-en voltak és szintén a kis öreg találta ki, hogy övé a telek nagy része. Bíróságra ment az ügy végül majd hosszú évek után a bíróság kimondta, hogy kell tekinteni a közös területre, nyertek az ismerősök, de végül elköltöztek.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz inf3rno #20298 üzenetére

    Hogy idevágó példát hozzak: "A jog nem tudása nem mentesít a felelősség alól”

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz csuzda #20311 üzenetére

    Szia,

    Szerintem nem az áramszünet vágta tökre, hanem a túlfeszültség. Ha van a közelben transzformátor állomás (kell lennie), akkor ott rögzíti is ezeket.
    Viszont tudni kell azt is, hogy ha onnan jött a túlfeszültség, akkor az szolgáltató sara és nem biztos, hogy segítőkész lesz..

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz csuzda #20316 üzenetére

    Másodlagos villámkárra a biztosítok nagyrésze nem térit semmit alapbiztosítás esetén.. ezt te is elolvashatod a feltételek között (ha tényleg ennek következménye).

    Áramszolgáltatóval és a szomszédokkal vedd fel a kapcsolatot, mert túlfeszültség esetén nem csak a te TV-d mehetett tönkre a környéken (vagy csak ez volt különösen érzékeny, de ezt szakember tudja megállapítani)
    [link]

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz amargo #20163 üzenetére

    Folytatás, Bíróságra beadva a lapok, illeték szépen leszámolva és befizetve.

    Bírósági határozat: a vagyonszerzési eljárás lefolytatása iránti kérelmet elutasítja.
    A vagyon kiadásáról a végelszámolói feladatokat is ellátó kérelmező maga köteles gondoskodni a cég törlésére vonatkozó cégbírósági határozat kézhezvételét követő 10 napon belül.

    Hiába a fogadott ügyvéd és könyvelő.. most akkor ezzel az ingatlannal mi a bánat lesz? (10 nap már nyilván eltelt)

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz inf3rno #20573 üzenetére

    Szerintem a pénzre utaznak.. tételesen le van vezetve, hogy mi miért történik (még az indoklás között is ott van). Van egy halott cégtulajdonos és van egyetlen egy örökös, aki beltag is volt (igen Bt.).

    Nem írtam bele, de a józan ész itt a bíróságnál volt, mert bele írta, hogy nincs itt miről beszélni, mert az végelszámolás során az ingatlanról történt rendelkezés során már ez a vagyon az örököst illeti. Csak senki nincs aki ezt elakarná ismerni 😥

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

  • amargo

    addikt

    válasz bitpork #20604 üzenetére

    Csak akkor felel az ügyvezető (ha egy tulajdonos van, akkor egy személyben), ha megállapítható, hogy szándékosan okozott kárt azaz ezt bizonyítani kell és akkor is a céget fogja kártalanítani, majd abból a pénzből tudja a cég kártalanítani a károsultakat. Lehet ugyan ezt írtad és csak felére értettem a "de"-t.

    “The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Új hozzászólás Aktív témák