Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djdaniel

    senior tag

    Üdv!
    Nos én minap véletlen ki törtem az üveget az orvosi rendelőbe, mert én buta nem a fogantyúnál csuktam be, ha nem rá tettem az üvegre a tenyerem, és úgy csuktam be, nos azonnal el mentem a helyszínről mert vérzett kezem, teljesen össze vágta a csuklómat az üveg , nos a sebészeten voltam, arról kaptam leletet.
    Egyébként az esetet nem látta senki, mi után ki tört az üveg, utána ki jött egy férfi aki már csak azt látta hogy ki van törve az üveg.

    Nos feljelentett az orvos a rendőrségnél, rongálásért, állítása szerint 2 szemtanú látta a történteket.
    Nos egyetlen ember se látta, édes anyámmal voltam a rendelőbe, és vele is jöttem ki mikor ki törtem az üveget véletlen, nos a szemtanú be vallása szerint, én ököllel ütöttem bele az üvegbe, és ez szerepelt a rendőrségi feljelentésen, ami valótlan, mert orvos papírral tudom igazolni, hogy az öklöm illetve a csuklom felső része nem sérült, tehát csak a csuklom alja ahol az ereim vannak, tehát ahogy rá tettem a tenyerem az üvegre, és ahogy az ki tört össze vágta a csuklom alsó részét,, tehát az ujjaimon illetve öklömön semmin sérülés nem található, ez rajta van a sebészeti ambuláns lapon is.
    Nos ma mentem a rendőrségre ki hallgatásra, és ott a sebészeti ambuláns lapot is oda adtam, amit be sceneltek.
    A szemtanú és az orvos megalapozatlanul vádolt meg, hogy az öklömmel bele ütöttem az orvosi rendelő ajtó üvegébe. ha valóban így történ volna, akkor az öklömet teljesen szét vágta volna az üveg, és szerepelni az ambuláns lapon.

    A lényeg az egészben hogy a szemtanúk meg az orvos valótlant állít a feljelentésben.
    Az esett 11.10-én történt, az ambuláns lap 11.11-én lett ki állítva,.

    A rendőrségen az mondták, hogy bíróságra viszik az ügyet, 20ezer a kár, ha jól tudom 50ezer felett minősül bűncselekménynek.
    Nos nagyon be vagyok sz*rva, még soha semmi dolgom nem volt a rendőrséggel, illetve egyáltalán nem követem semmi törvénybe ütköző dolgot.

    Na az a lényeg, hogy ilyenkor mi van, és mire számíthattok ?
    Gondolom a kárt az meg kell térítenem, az rendben is van, de az nem, hogy szemtanú látta, hogy én ököllel ütöttem bele az üvegbe, ez teljes mértékben megalapozatlan vád.

    [ Szerkesztve ]

  • djdaniel

    senior tag

    válasz mistixx #2360 üzenetére

    mistixx
    Édes anyámat is ki hallgatta a rendőrség tanúként, egyébként vele mentem a rendőrségre.
    Egyébként sima ablak üveg van az ajtón, egy rétegű vény sz*r, mint a régi nyílás zárókon, nem pedig biztonsági üveg, most is tiszta kontárul van meg csinálni, megint csak sima ablak üveg, és nincs is végig le szilikonozva.
    Köszönnöm a megnyugtató választ, ezen idegeskedek hogy elzárást kapok, remélem csak pénzbírság :W
    Bár azt se tudom miből fogom ki fizetni, mivel diák vagyok, szüleimmel élek albérletben, tehát gondolhatják milyen kevés pénz marad a kasszába...

    Ebben az egészben az a legnagyobb vicc, hogy szemtanú nem is volt aki látta volna hogy ki töröm, a tenyeremet rá tettem az üvegre, és ahogy be csuktam kicsit erősebben megnyomtam a tenyeremmel az üveget és a nyomástól el tört, nos ki tört utána jött ki a férfi.
    tudom hogy nehéz el hinni, de valóban így történ, ahogy le írtam.
    Ma beszéltem a saját orvosommal, az mondta hogy a Tisztelt Doktornőnek aki feljelentet a egy beteg mondta hogy az öklömmel törtem ki, az a férfi csak az látta hogy ki van törve mikor ki jött a rendelőbül, és azt állítja hogy ököllel törtem ki.
    Az orvosnak akármit mondhat az úgy-se vonja felelősségre, gondolom a rendőrségen mikor ki hallgatják, ott nem meri, illetve nem fogja mondani, hogy látta mikor ki törtem, miközben nem, gondolom tisztába van a dologgal.
    ha jól tudom a megalapozatlan vádolás, illetve a hasim tanúzás is büntetendő.

  • djdaniel

    senior tag

    válasz doc #2365 üzenetére

    értem, kicsit meg nyugtattál. nos én is kezdem így gondolni, ahol most lakok, az előző albérlőknek volt egy fia, be tört valahova, meg az automatával csinált valamit, és az meg úszta felfüggesztettel.
    egyik ismerősömnek többször volt bírósági ügye súlyos testi sértésért, és amit eddig kapott legsúlyosabb bűntettest az közmunka volt.
    Az ilyen ügyeket rögtön tudják vinni a bíróságra...
    A polgári perek meg le vannak sz*rva.

    A bíróságra beadott ügy elévülhet ?
    Anyám jó pár éve el ment kezesnek, volt kolléga nőjének, nos nem fizette a kölcsönt, és akkor a kezesnek kell, ez már 7éve volt, mi után anyám ki fizette az adósságot, a volt kolléga nője helyet, utána be adta bíróságra, és jött egy levél, hogy nem tudják rajta végre hajtani, ennek már 6éve.
    Most változtak a jogszabályok, nem régiben jött apámnak egy levél a nyugdíj intézettől, hogy rokkantsági ellátásból is tilthatják az adósságát, nos nem sz*rakodtak, ebbe a hónapba már le is kapják tőle.
    Hatályos: 2012. III. 15-től. nos ekkor abba hagyták tőle a tiltást, de megint el kezdték, most januárban mert változott ez a jogszabály. 1994. évi LIII. törvény a bírósági végrehajtásról.

  • djdaniel

    senior tag

    válasz #95590400 #2367 üzenetére

    apámnak a saját személyi kölcsönét tiltják, már 2éve, de tavaly márciusba változott a törvény hogy nem tilthatják le, most megint változott, hogy tilthatják. amit tavaly decemberben küldött neki a nyugdíj intézett papírt, amin le van írva a törvény. rokkantsági ellátásból, szempótlékból, gyesből meg minden ilyen sz*rból lehet le tiltani.
    ezt csak azért írtam, hogy akkor most aki lóg anyámnak pénzel. attól mért nem tiltják le a tartozását, amivel anyámnak lóg, vagy valami, nem tudom hogy dolgozik-e ...
    igen be perelte anyukám, azt a személyt akinek el ment kezesnek, de mai napig semmi nem történt.

  • djdaniel

    senior tag

    válasz BomiBoogie #2370 üzenetére

    74. § Mentes a letiltás alól
    d) a rokkantsági járadék és a vakok személyi járadéka,

    Ezt én is tudom, de a nyugdíj intézetben azt mondták neki, hogy megváltozott ez a törvény, tehát vonják tőle.

  • djdaniel

    senior tag

    Üdv!
    Nos decemberbe véletlen kitörtem az orvosi rendelőbe az üveget, nem szeretném bővebben kifejteni, lényeg az hogy én kulturált becsületes ember vagyok.
    Az orvos feljelentet, bővebben nem szeretném kifejteni, nem a házi orvosom jelentett fel, ha nem aki mellette rendel.
    Nos tegnap volt a bírósági tárgyalás, figyelmeztetésben részesültem, valamint a bíróság megítélte neki a kártérítést, valamint a bírósági költséget ki kell fizetnem, ez eddig oké mert a a nav kiküldi a számlát...
    úgy ki jön a papír attól számítva 30 napom van rá hogy megtérítsem a kárt, meg ki fizessem a bírósági költséget ( jövőhónapba éhezni fogok)
    Nos az lenne a kérdésem, hogy a kártérítési összeget, hogy adjam oda neki, vagy is az orvosnak ? mit javasoltok ?
    tehát papírt alap hogy írok róla illetve alá íratom vele, hogy megtérítettem a kárt, és kifizettem.
    De netán, nem akar számlát mutatni az üveg áráról, illetve szóba állni velem, hogy megtérítsem a kárt akkor mi van ?
    Bíró annyit mondott, hogy próbáljam meg vele valahogy felvenni a kapcsolatot.

    [ Szerkesztve ]

  • djdaniel

    senior tag

    válasz sixpack89 #2431 üzenetére

    Evvel sajnos nem tudsz semmit se csinálni, nekem anno volt ilyen osztálytársam ő is hasonlókat művelt, kiabált utánam...stb
    Egyszerűen az ilyenekkel nem lehet mit kezdeni, mert annyira le vannak épülve szellemileg, hogy nem tudják felfogni, hogy saját magát illetve a családját szégyeníti a viselkedésével.
    Bele kell törődni hogy ilyenek, és nem foglalkozni velük.
    Madridba élőkhöz képest, még kulturáltak.
    Inkább nem írom le a véleményemet, mert nem akarok vele megsérteni semmilyen etnikai, faji, vallási kisebbséget.

  • djdaniel

    senior tag

    válasz BomiBoogie #2434 üzenetére

    Spanyolokkal semmi :)
    Csak a romákkal, amit ott művelnek az egyszerűen undorító, 14év alatti gyerekeket küldik lopni, meg koldulni, mert 14év alattiakkal nme tudnak a hatóságok semmit se csinálni.
    Szerintem az nem normális dolog, hogy az ember oda megy az automatához, a gyerekek körbe állják, meg direkt ott figyelnek, kezükbe egy újság papír, oda nyúlnak ahol ki adja az automata a pénzt és gyorsan el futnak más pénzével, és annyira agresszívak meg merészek, hogy hiába löki arrébb őket az ember, vissza jönnek, és addig próbálkoznak, amíg el nem lopják a pénzed.
    13 éves lányt eladják 7000 euró-ért, a lopott pénzből építek házat Romániába...
    és még sorolhatnám...
    gyakorlatilag ezeket a gyerekeket ki használják, az összes roma család, csak azért jön Madridba mert lusták dolgozni, úgy-e lopni könnyebb, mint dolgozni a pénzért.

    [ Szerkesztve ]

  • djdaniel

    senior tag

    Sziasztok, tanácsot szeretnék kérni.

    Édesanyám 2006-ban felvett 990.000Ft-ott, valamennyit kifizetett belőle .
    2007-ban elkerült egy önálló bírósági végrehajtóhoz a tartozás, ekkor kb 1.300000 Ft lett belőle kamatokkal együtt a követelés és elkezdték tőle letiltani, ezt 7éven keresztül, a 8órás minimálbér 50%-át letiltották tőle. 2014-ben munkahelyet váltott, vitte magával a letiltási papírt csak nem vonták le tőle, mert nem volt bejelentve. A jelenlegi munkahelyén bejelentve 2015óta dolgozik és most találta meg megint a végrehajtó ebben az ügyben.
    A számomra érdekes 7 évre számolok havi 25.000ft-ott az 2.100000ft, bőven több lett fizetve.
    A tegnapi napon közölte vele a főnöke hogy kapott papírt a végrehajtótól h 9.90000ft-ott + valami 700.000ft kamatot követelnek rajta, így 5év elteltével. A végrehajtótól levelet nem kapott, sőt soha sem küldött neki semmi elszámolást hogy ő mennyit fizetett például 1év alatt, mennyi van vissza.
    Az önálló bírósági végrehajtóval próbáltunk annak idején felvenni a kapcsolatot, írásban és telefonon, de nem reagált.
    A kérdésem az lenne, hova fordulhatnánk ezzel? Mert szerintem átvernek.
    Menjek el egy ügyvédhez? Vagy a banki és végrehajtási károsultak fogyasztóvédelmi egyesületéhez?

Új hozzászólás Aktív témák