Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • medved

    csendes tag

    Sziasztok!

    Van egy hibás PSC2110-esem. Bekapcsolás után a scanner nem ált meg az alaphelyzetnél, hanem tovább mozgott.

    Pucolgattam, javítgattam, most megáll az alaphelyzetnél.

    Nem volt benne patron, tettem bele mindkettőt, de sajna továbbra sem mükszik.

    Segítsen valaki, akinek van ilyen gépe!

    Hogyan fut le helyesen a bekapcsolás utáni scanner teszt?

    Lezárt, és kinyitott fedél esetén is! Nekem, most ha nyitott a fedél, akkor megsem moccan a scanner fej, de folyamatosan világít a lámpa!

    Lezárt fedélnél, amikor a fej megáll az alaphelyzetnél, akkor elalszik a lámpa, vagy tovább világít?

    Sajnos nem tudom Angolra váltani a kijelző nyelvét sem, mert a setupban is azt írja, hogy foglalt! ''BESETZT''

    A kijelzőn bekapcsolás után, most ez fut:

    ''Eing' drücken zum ausrichten der patronen!''

    mi lehet ez?

    A patronok behelyezése után kell valamit csinálni?

    Kinyomtat két lapot, a második egy minta. Ha ráteszem a scannerre és lenyomom a scannelés gombot, akkor is ''BESETZT''-ezik, és megsem nyikkan?

    Szerintetek, hogyan tovább?

    :F HELP :F

  • medved

    csendes tag

    válasz medved #190 üzenetére

    Hát, az őszintét megvalva, több segítségre számítottam!
    Na, talán most hétvégén...!

    Sikerült kiütnöm a német nyelvet belőle. Csináltam egy ''full reset''-et, (ENTER+CANCEL+TÁP bedug)

    Mostmár angol nyelvű. A kazetták tuti jók.

    Aligned cartridge-ét akar csinálni bekapcsolás után, de a kinyomtatot lapot nem scanneli be, mert bekapcsolás után a scanner ''busy''.

    Állítgattam a scanner-fejen lévő IC-n is.

    2 féleképpen viselkedik, amit eltudok érni:

    1. nyitott fedélnél magától mozog a fej az alaphelyzet felé, majd továbbhaladva recseg, majd egy idő után kiírja, hogy ''scanner hiba'';

    2. nyitott fedélnél, csak akkor mozog a fej az alaphelyzet felé, ha az üvegre lapot teszek (a kezemet is érzékeli), majd az alaphelyzet előtt megáll, de folyamatosan ''busy'' állapot marad, és a lámpa is világít folyamatosan;

    kérdéseim:
    1. melyik állapot a megfelelőbb?
    2. hogy történik helyesen a bekapcsolás utáni scanner calibráció (elalszik a lámpa)?
    3. a scanner lámpa fénye mennyire káros a szemre?
    4. a s. fejben lévő tükör nincs is olyan hosszú, mint amilyen távolságra vannak az alaphelyzetet jelölő csíkon a fekete pöttyök. Ez így nem is működhet nem?
    5. beszerezhető valahonnan a scanner fej, kompletten, vagy részekben, újonnan, vagy bontottan?



Új hozzászólás Aktív témák