Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deva

    tag

    Sziasztok!

    Nemrég vettem egy Sennheiser PX 200-IIi fejhallgatót, amivel meg is vagyok elégedve, nem ez a probléma. Mivel headset, ezért van rajta mikrofon is, illetve 3 gomb is, ezek mind iPod/iPad/iPhone kompatibilis részek. Én naív azt hittem, hogy biztos működni fog minden androiddal is, asztali géppel is(itt a gombok nyilván nem fontosak, csak a mikrofon jönne jól).

    Itt jön a hidegzuhany: a mikrofon abszolút nem működik, a gombok közül pedig csak 1, ami zenehallgatásnál Play/Pause, hívásnál felvétel/letevésre jó. Utánanéztem, miért is nem működik, a következőre jutottam(mivel nem értek annyira a témához, lehet hülyeséget írok, ezért sry): az apple "szabvány" 4 pólusos jack dugót használ, míg az android és pc-k 3 pólusosat, és több mint valószínű, hogy a mikrofon és a 2 extra gomb az utolsó pólusra van kötve, amivel a telefonom nem tud mit kezdeni. Ha minden igaz, egy adapter ezt meg tudná oldani, például egy Fiio LU1.

    Kérdés a következő: jól gondolom, és tényleg működne a mikrofon(ez a legfontosabb) egy ilyen adapterrel? Ha igen, esetleg valami olcsóbb/jobb adaptert tudtok ajánlani? Esetleg Budapesten valami konkrét boltot is? Előre is köszi. :))

    [ Szerkesztve ]

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz schawo #6249 üzenetére

    Akkor mitévő legyek? Dísznek még jó lesz mikrofon, vagy forrasztgassak(ezt meg tudom oldani, ha van instrukció :) ), vagy ... ?

    [ Szerkesztve ]

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz dudika10 #6252 üzenetére

    Jelenleg egy HTC Desire S-t nyúzok, és szerintem egy jó darabig így is marad, mivel nagyon szeretem, és még ma is bőven elég nekem. Laposon nem néztem még, hogy megy-e, de majd lecsekkolom. A PC-s kábelről jut eszembe, most hogy látom, mintha valami ilyesmi porosodna valahol az egyik dobozban, előkeresem, hátha. :) Igazándiból a legfontosabb gomb most is működik, a +/- hangerő nem fontos. Viszont elég szerencsétlen, hogy a telefonáláshoz ki is kell húznom a headsetet, mivel ha be van dugva, egyik mikrofon se rögzít semmit...

    Az appleről alkotott véleményem egy másik kérdés, azt amit csinálnak, nagyon jól csinálják, már csak az a baj, hogy ezt mind mi szívjuk meg :(

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz dudika10 #6254 üzenetére

    Teljesen jól szól, eddig 1 számnál vettem észre zavaró recsegést mindössze, de ezt betudtam az mp3 gyenge minőségének.

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz deva #6248 üzenetére

    Erre(előzmény) esetleg valakinek nincs ötlete? :)

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    Sziasztok! Muszáj vagyok headsetet venni, mivel munkában új projekten apple gépeken kell dolgoznom, amiken már csak headset port van. Nézegettem, hogy mit érné meg venni, de igazából fogalmam sincs, nem jutottam előre, így hát az összefoglaló kérdéseire a válaszok következnek. :)

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Munkahelyen, open office irodában.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Kizárólag zenehallgatás és online meetingek, ahol beszélnem is kell sokat, ezért a mikrofon muszáj. Zeneileg leginkább trance, techno, lounge, ilyesmi a fő irány.

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Nem tervezek bankot robbantani ezért, mondjuk azt, hogy az elméleti határ 20k, de ha van valami, ami annyival jobban megéri, akkor hajlandó vagyok valamennyivel meghaladni ezt a határt.

    4.) Új vagy használt?
    Kizárólag új.

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumauralnak jobban örülnék.

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Mivel (időnként zajos) open office irodában használnám, ezért a kollégákra is, és saját magamra is tekintettel jobb lenne a zárt megoldás.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Mivel nem akarok túl sokat költeni, nincsenek irreális elvárásaim se, legyen egy átlagos, kellemes hangzása, már ha ez így értelmes. :) Ha ez mond valamit, jelenleg egy ősrégi Sennheiser HD 485 fejhallgatót nyúzok, ennek a hangzásával maximálisan meg vagyok elégedve.

    8.) Honnan vásárolnál?
    Nem akarom túlbonyolítani, itthonról venném (Budapest belváros előnyben), ezen belül nyitott vagyok bármilyen boltra.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Mac Mini, Macbook, amilyen almás gépet az orrom alá nyomnak épp a projekten. Annyi biztos, hogy az ügyfél ragaszkodik, hogy apple gépeken dolgozzunk, ezen belül bármi lehet. Ezért is muszáj, hogy 1 dugós legyen, amin átmegy a fejhallgató és a mikrofon is.

    A segítséget előre is köszönöm!

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz winben #50869 üzenetére

    Amikor éppen macmini van, az relatíve messze van (1 méter kb), amihez nem tudok rendesen odahajolni, szóval mindenképp kelleni fog egy headset. :)

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    Sziasztok!

    Elkezdtem tervezni egy új fejhallgató vásárlását, viszont nem nagyon tudom, hogy milyen irányba induljak el, így inkább kezdjük az összefoglalóval. :)

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    99.99%-ban otthon, egy csöndes szobában.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Film, játék, zene, talán ilyen sorrendben, de nagyjából azonos fontossággal. Zeneszinten elektronikus, trance, techno, chillout a fő irány.

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Alapvetően 30k körül gondolkodnék, de ha valami valamennyivel drágább, cserébe annyival jobban megéri, hajlandó vagyok áldozni rá.

    4.) Új vagy használt?
    Új.

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural.

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Alapvetően zárt, de ha a "feltételeknek" egy félnyitott darab megfelelne, arra is vevő vagyok.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Kiegyensúlyozott hangzás, egy kicsit a mély irányába tolva, nem brutálisan. Nem vagyok audiofil, valószínüleg nem is hallom ki az apróbb különbségeket, viszont egy "mély kiegyensúlyozott" hangzást tudok díjazni. :)

    8.) Honnan vásárolnál?
    Alapvetően Budapesten, de EU-n belül pl Amazonról is simán belefér, viszont vámolással nem szeretnék bajlódni.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Jelenleg egy régebbi hangkártya (Asus Xonar DG ha jól emlékszem) hajtaná. Viszont, szépen lassan tervezek új gépet is venni (a terv szerint ha jönne végre a GeForce 11xx + Amd Zen 2 páros, szóval kitudja mikor...), ebbe is tervezek venni valami értelmesebb darabot, felteszem 10k körül fogok olyat találni, ami megfelelően kihatjana egy ilyen kategóriás fejest.

    Előre is köszi! :))

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz deva #68893 üzenetére

    Esetleg erre valaki valamit?

    Annyi frissítés van, hogy amennyire sikerült utánanéznem, az Audio-Technica ATH-M50x-el jól járnék. Ugyan ez a keretnek majdnem másfélszerese... de ám legyen, ha tényleg megéri. :)

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz Spíler #68916 üzenetére

    Annyira erős a mély benne? Azt találtam, hogy erős ugyan, de nem annyira nagyon.

    Felírtam M40X-et is, köszi!

    [ Szerkesztve ]

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

Új hozzászólás Aktív témák