Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz Ununqatrium #17757 üzenetére

    Én most toltam rá egy ATH-PRO700MK2 fejest egy BEHRINGER BASS multieffektre amit egy 5 húros Bass gitárral hajtottam meg és olyan hangnyomást lökött egyharmad hangerőn, mintha mindenhez hozzá lehetne írni egy nullát és nem egy 53mm-es drivert, hanem egy 50 cenyós subwoofer-t kínálgatnék 3500W-al és nem mW-al. Szóval ha basszus kell, akkor merem ajánlani. Most egy kicsit pislogtam, pedig hallottam már jót. 56k-ért nem szar azt kell mondjam.

    Így első használat után:
    Hátrány: szorít, nem kimondottan kényelmes és nem lehet úgy állítani a pántot hogy ne szorítson, mert akkor meg nem áll a fülemen sehogy, de azért meg lehet szokni csak... gondoltam akár kényelmes is lehetne ennyiért... Az egyenes kábel rövid, sehová nem ér el. Nemtom ez mire jó, állítólag DJ-knek ez a jó.

    Előny: A nagy driver ellenére nem nagy a háza, nem két tepsi van a fejemen, hogy csak az orrom látszon ki. Normális, tök átlagos méretű. A pánt a fejemen van, nem a fejem fölött két méterrel. A 68ohm egyáltalán nem gáz. Én azt hittem fejhallgató erősítő nélkül meg se nyekken rendesen, de meglepődtem. Nem szól szarul így magában sem. Lehet terhelni, nem kell remegni, hogy jajj minden potit letekertem e a sorban vagy a gitáron melyik állásban van mer' jajj kifingik és mi lesz vele. Ez legfeljebb meglengeti egy kicsit a hártyáimat. Azé' van. :)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Ezeket a szintetikus gél fejhallgató párnákat ki forgalmazta régen? Jól értem, hogy csak a
    BEYERDYNAMIC gyártotta és már nincs? Fura, hogy kínai sincs. Ezek a sárgák mindent lemásolnak pedig. A srác azt írta a head-fin, hogy nagyon jól szólt a vele a Pro700-Mk2 és már régóta vadászom valami kényelmes párnára, ami nem intézi el a basszust. Azt mondják az M50 párnája kényelmesebb és az is jó rá, de képeken az a párna se egy delux kényelem lehet azért, csak picit párnásabb.
    Ezen azért látszik, hogy elég vastag

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz krx21 #29183 üzenetére

    Na igen. Azt gondoltam, hogy nem tart örökké, de ennél a gyárinál bármi kényelmesebb. Még az az icipici vastagsága is elmegy, ha párszor aláizzadsz. Csak amiatt nem cseréltem még mindig le, mert parázom, hogy nem lesz jó a hangja a másikkal. Próbálnék olyat keresni, ami már valakinek bevált ezzel a típussal, de amit találok emberi áron az már rittig nem rendelhető. Most nézd meg, ez szerintük párna:

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz krx21 #29185 üzenetére

    Szándékosan úgy van varrva, hogy fotón vastagabbnak tűnjön, de ha rákattintasz, hogy nagyobb legyen a kép látod, hogy az ujjam alatt a varrásnál már a műanyag van. Ez nagyon vékony. Pont az a nehéz, hogy úgy találni rá vastagabbat, hogy ne legyen kevesebb a basszus.
    Azt próbáltam, hogy kivettem másik párnából a szivacskarikát és betömködtem ennek a gyárinak a pereme alá, így vastagabb lett és a basszus sem ment el, tehát nem lehetetlen. A gond az, hogy kényelmesebb nem lett attól, hogy alápárnáztam, mert a bőr túl vastag és merev, az nyom így is, úgy is.

    (#29186) Bobrooney

    Leesett. Ebben elvileg pont az a jó, hogy nem lesz kevesebb a basszus mint a gyári vékonnyal, csak ilyen gél párna nincs már, nem találok. Beyer DT990-hez gyártottak ilyet után asszem.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz vodkaboy22 #29191 üzenetére

    ...vagy a belső fala talán vagy nem tudom, ezen a géllel töltött cuccon látszik, hogy relatíve merev fala van. Volt itthon szivacspárna, ami ilyen egészen vékony műbőrrel van varrva, tudjátok, ami így elkezd idővel hámlani és ritka gusztustalan. Az nagyon vékonyra összenyomódik, mégis szinte nullára megy el vele a basszus. Teljesen alkalmatlan.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz .DLL #29202 üzenetére

    Nagyon hasonló. Felteszem visszaverődhet a hanghullám erről a műanyag fóliáról és emiatt hallod erősnek a mélyet attól függetlenül, hogy a hangszóró távolabb van a füledtől, tehát a töltet anyaga nem is olyan számottevő, zselé, szivacs vagy akármi lehet ha a felületről visszaverődik a hanghullám nyilván zeneileg tökmindegy mi van mögötte. Én csak abból indulok ki, hogy a falra is azért szoktak tenni hangelnyelő felületet, mert a fal mellett állva erősebb szokott lenni a mély, mert az jobban visszaverődik. Valószínű, hogy arra játszanak, hogy visszaverje, de nemtom, csak tipp.
    A jó öreg BEAG. Én egy szélessávú hangszórójukat használom középnek egy modolt hangfalban. Kellemes hangja van a mai napig. :)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Fülpárnát érdemes valahol meghirdetni? Vagy ennek nem nagyon van topicja?
    Látom újonnan eléggé megkérik (12k) volt az új, gyári audio-technica fülpárna egy weblapon és még szinte patika, ami az enyémen van. Ha beválik a másik szívesen eladnám, de ha nincs valahol valami fóruma, akkor így aprózni... hát azt lehet nem fogok. Szerintem abból vevő nem nagyon lesz csak privát üzik kérdésekkel, hogy xy típusra jó e és akkor én guglizzam ki neki, hogy jó e vagy ha nem válaszolok, akkor én vagyok a... pedig nem fogom használni, jó lenne eladni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #16820480 #29225 üzenetére

    Ez egy mechanikai rezgés időbeli lefolyása nem? Az emberi hallás hangelemzés útján különbözteti meg a hangokat, hangszíneket, és nem a hangrezgés időbeli lefolyása alapján, pedig ez végsősoron mégiscsak egy időbeli lefolyás akárhogy csavarom.

    Nekem mindig az jön le, hogy ahhoz, hogy minimális információt jelentsen mondjuk egy ilyen grafikon, ahhoz valami irgalmatlan részletességgel dokumentált mérésre lenne szükségem, amely így egy hatalmas terjedelmű mindent külön magyarázó doksit képezne, aminek mondatait külön elemezve talán kiderülne, hogy mely kompetenciákkal nem rendelkezem annak értő olvasásához, megfelelő értelmezéséhez. Összetett rezgések, hullámterjedés, fizikai mennyiségek, hang érzékelés és hang leképezés valami irgalmatlan mennyiségű koherens tudás kell ehhez.

    Ráadásul valami olyan képesség, amivel egy ilyen vizuális megjelenítést a másodperc egy törtrészéről úgy tudsz elképzelni, hogy aztán az összeáll egy adekvát válasszá egy kérdésre.
    Perpill hiába látom, egy büdös nagy semmit nem jelent, pedig messze értőbb vagyok az átlagnál, aki nem tudja, hogy mondjuk mi az a frekvencia. Tanították neki, de már nem tudja.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #71562240 #29245 üzenetére

    Azt hittem a hangelemzést fogalomként elég gyakran szokták használni ahhoz, hogy közérthető legyen, olyan fogalomként amit úgy definiálnak, hogy minden periodikus vagy nemperiodikus rezgés előállítható különböző frekvenciájú, amplitúdójú és fázisú harmonikus rezgések összetevésével, így lehet matematikai alapja a Fourier-sor és ehhez hasonlóan érzékel a fül, nem pedig időbeli lefolyás alapján. A másik félreérthető része az értelmetlen mondatnak a "pedig ez végsősoron" ami alatt a grafikont értettem, amit látok. Lehet, hogy létezik a "művelt laikus" de szkeptikus vagyok. Én biztos messze vagyok tőle. Vállalom, hogy reménytelenül messze és talán emiatt nem is gondolom, hogy helyes következtetésekre jut valaki egy ilyen grafikon láttán.
    Talán ha mindig a vonatkozó grafikont nézi, amikor felpróbálja a fejest és a vizuális képhez társítja a hangképet, de melyik képhez? Sok kép van, sok mérés.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #71562240 #29248 üzenetére

    "én meg elmondtam, hogy ez így nem igaz, ilyen szempontból az emberi hallás nem hangelemzés útján..."

    Értem, hogy rávágod, hogy ez így nem igaz. A matek a Fourier-analízisnél van. Azt mondjuk, hogy egy adott f függvényt bizonyos értelemben jellemzik a Fourier-együtthatói. Ennek alapján lehetőség van arra, hogy az általában bonyolultabb f függvényt (időben változó jelet) egy sok vonatkozásban egyszerűbb számsorozattal adjunk meg. Ezt a műveletet Fourier-analízisnek nevezzük: áttérünk az időtartományból a frekvenciatartományba.
    Itt kell minimum egy rövid kettő perces a konverzióról. Ideézet a videóból: "Az ingerület keletkezésének a helye kódolja a hang magasságát." Aztán majd végül az agyban kialakul egy hangérzet.
    Nyilván vajnyi kevés vagyok ahhoz, hogy egy hsz-ben leírjam érthetőbben, hogy min rugózom, de egy fizikai rezgés időbeli lefolyása és egy hangérzet közötti korreláció tartok tőle, hogy egy hangyányit azért bonyolultabb, mint azt alattad írják nekem magyarázóan.
    Tehát vagy az van, hogy eleget tudok ahhoz, hogy tudjam, hogy semmit nem tudok és meg is érkeztem filozófiai magasságokba, vagy ez tényleg sokkal egyszerűbb. Nekem nem tűnik egyszerűnek. Nagyon nem. Én még ezt rágnám szerintem egy 20 évig minimum, ha ez engem mélyen érdekelne mire feladnám, mert már nem egy élet volt kevés hozzá, szóval a 20 év az egy nagyon optiomista várakozás a belekezdés pillanatában.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #71562240 #29257 üzenetére

    Most már igazán feltalálhatnák a gondolatátvitelt, mert most az történt, hogy nem tudunk magyarul. :) Én gondoltam valamire, írtam egy hsz-t, de nyilvánvalóan nem tudtam elég érthetően leírni, hogy mire gondolok, mert nem ment át. Aztán te írsz egy választ, amit olvasok és
    pillanatnyi, időbeli, időben, ideőbeli... Na most a hangok időbeli viszonyainak az érzékelése az egyébként a ritmusérzék, aminek a gyökere meg a mozgásösztön.
    Tök érdekes, fejleszthető dolog, csak te nem erre gondoltál. :)
    Szerintem hagyjuk a fenébe. Értem, hogy te egy gyakorlati alkalmazásáról írsz egy grafikonnak, ami szerinted információt ad arról, hogy a hallható hangok közül mely hangok nincsenek digitálisan kódolva és származnak pl. a membrán tehetetlenségéből vagy bármilyen olyan fizikai rezgésből, amit elektronikus formában a hangrögzítés során nem tároltak el, mert egy olyan grafikon, amiről tudod, hogy hogyan kellene kinézzen, mert mérőjel van és ehhez képest látod az eltéréseket. Ezt foghatóan leírtátok. Nekem büdös nagy semmit nem mond a mérőjeltől való eltérés, de nem azért mert nem tudom szövegesen leírni, hogy mi az, ami a grafikonon látható. Oké, az extrém rossz az biztos kiderül.
    Egyébként lehet, hogy ilyen egyszerűen informatív lenne, ha valahogy lehetséges lenne jelölni rajta, hogy mi esik a érzékelési határ alá belőle, de ez tök megfoghatatlan. A hangérzet, hogy mondjam lehet, hogy fizikailag még érzékeltem is csak agyban eldobtam, mert valamire éppen figyelek, valami éppen tetszik a zenében szóval még az se biztos, hogy az érzékelési határ a prioritás, de azért valószínű, hogy a hangkép tisztasága és az elektronikusan nem rögzített rezgések mennyisége között van összefüggés. Nekem ez bonyolult is meg magyarul is kéne tudni. Szép estét nektek! :)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #16820480 #29269 üzenetére

    Rajtam biztos nem segít, mert én most a fülpárna miatt remegek, hogy jó lesz e.
    "Made by Custom Factory" angolból :U
    Mondták, amikor vettem a pro700mk2-őt, hogy kényelmetlen, de úgy voltam vele, hogy én nem vagyok az a nyafi típus, meg úgy sem lesz rajtam órákat, meg úgy is a bass gitárra figyelek és így is volt, de most meg csak elkezdtem használni zenehallgatáshoz is. Megérdemlem.
    Ritka szerencsétlen párosítás az erős pánt a vékony párnával. Az alagúttá bemélyült fülszegélynek nem kényelmes, mert az sehogy nem vér el, mert nagy a fülem. Akkor odébbteszem a fejemen és onnantól végem van, mégrosszabb lesz, pár percen belül szétnyomja a fülem porcosabb részei közül valamelyiket. Képes voltam rendelni hozzá egy XB700-ra való fülpárnát, ami postával 6k-ba fájt és gondolom a Sony-nak annyi köze van hozzá, mint nekem ahhoz a diagramhoz. Nem vagyok normális, de most még a meleg miatt rám is izzadt az mk2 és megint teljesen szétnyomta a fejem, de totál készre és annyira berágtam, hogy fogok én itt ezzel szenvedni, hogy mire lenyugodtam már késő volt. Néztem már korábban, szóval bent volt a kedvencek között és idegből megvettem. Most már mindegy. Kíváncsi leszek... Jövő héten szerintem megjön.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz krx21 #29274 üzenetére

    Biztos nem mindegy milyen fejhallgató. Én nem régen cseréltem opampot a fejhallgató erősítőmben és ég és föld a hangzás, nagyon megérte kicserélni (2-3 ezer Ft-os tétel), aztán amikor keresgéltem, hogy milyen fülpárna kéne a fejesemhez olvastam, hogy egy rakás fejesnek lehet előnyére is változtatni a hangját a fülpárna cseréjével, azt is rengetegen cserélnek (szintén pár ezer Ft) szóval szerintem egy 26k-s kábel esetleg akkor, ha már mindenből megvan az igazi és nincs más dilid. Azért egy drágább fejhallgatónak a gyári kábele sem olyan pocsék minőségű. Sosem próbáltam ilyen drága vezetéket a fenti okokból. Meglepne, ha tényleg érne ennyit a csere mihez képest alapon. Ahhoz, hogy a leggyengébb láncszem legyen, hát biztos nem egy százast dobott az erősítő+fejhallgató szettre az, akinek ez a kábel azért kell, mert a fejhallgató gyári vezetéke rontja a hangminőséget, én még bőven 100 alatt vagyok tokkal vonóval, szóval nekem ez irgalmatlan drágának tűnik...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz krx21 #29277 üzenetére

    Nem vettem. Nekem csak azért cserélhető a kábel, mert gyárilag két vezetéket adnak hozzá. Gondolom ezért. (pro700-mk2) Egy rövid egyenes és egy hosszabb csavart kábelt. Egyébként 8k lenne külön az ATH-nál ez a vezeték, szóval biztos gagyibb. Nem látok bele, de elég strapabírónak tűnik, látszik hogy rendesen rá van a jack-nél égetve, zsugorítva a törésgátló a fém részekre megfelelően hosszan rámegy a kébelre. Mutatóban aranyozva is van. Elég strapabíró szerintem. Amit linkeltél törésgátló nélkül, hát én remegnék miatta állandóan. Egyszer beleakadok véletlenül valamibe és 26k... mint a hímes tojás, állandó para.
    Szerk:
    Persze lehet, hogy szerelhető az a jack a végén, az nem látszik. Ha menetes akkor végülis nem gáz. Rhódium? Nemtom, ez az anyag nekem kiamaradt idáig. Ha nem színeződik el a forrasztáskor vagy ilyenmi és szerelhető, akkor végülis egyszer kell megvenni... Te tudod. Én biztos nem teszek le 26k-t egy vezetékért. Szerintem ez horror sok.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz krx21 #29280 üzenetére

    Drehálj egyet. Talán érdemes szerelhető jack-el "szereld magad" alapon készíteni egy olyan vezetéket, amihez indokolatlanul nagy vezeték-keresztmetszetet választasz és használhatatlanul rövidre is vágod 20-30cm, csak hogy a fejedre tudd éppen tenni a fejest. Locsolsz rá ónt gazdagon a jack-nél, nem kell hogy rendesen rá tudd csavarni a szerelhető jack záróhengerét. Nyilván nem is lehet olyan vastag az ér. Körbetekered szigszalaggal, azt alufóliával, újra szigszalag ott az árnyékolás is. Attól mert dreha még lehet tudatosan javítani a vezeték tulajdonságait olcsóbb csak ere a célra nem használható anyagokat felhasználva. Nyilván senki nem fog fejhallgató vezetéknek használni egy vastag és nehéz kábelt, de tesztelni attól még kiváló.
    Persze lehet egyszerűbb egy boltban kipróbálni azt a 26k-s csodakábelt, ha odaadjaák. :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz krx21 #29282 üzenetére

    Nem tudom van e olyan pontos labor multi ami kézi nem asztali és lehet vele megbízhatóan ilyen ellenálláskülönbséget mérni, pedig lehet érdemes lenne mért adatra támaszkodni inkább. Nincs valami elvetemült mérnök ismerősöd? Ez a kipróbálás a semminél több, de azért más otthon a nyugiban végighallgatni egy pár órás listát, mint valahol kipróbálni, amikor 8-an állnak fölötted meg melletted...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz krx21 #29284 üzenetére

    "Pedig kábelt mindig csak próbálni lehet."

    Ebben igazad lehet, mert minél kisebb ellenállást szeretnél mérni annál nagyobb áramerősségekkel válik csak lehetségessé a mérés. Mikro felbontású ellenállásmérő kofferes, de már 600 Amperes :Y Tartok tőle, hogy világítana egyet a kábeled :DDD
    Ami a többit illeti én nem az a típus vagyok, aki ebben jó partner. Azt el tudom képzelni, hogy az ellenállás miatt létrejövő feszosztó okozta csillapítás előfordulhat. Sok a csatlakozó, sok a forrasztás, sok hibalehetőség, esetleg átmeneti ellenállás lehet.
    Az a történet, amikor a vezeték kapacitása és iduktivitása színezi a hangképet nekem kicsit szemöldökfelhúzós már. Próbáld ki, de ha valahol van esély a placebo-hatásra akkor itt biztos tuti. Ha az ellenállása egyezik én nem tudám füllel levenni szerintem, hogy megér e nekem 26k-t.
    Ha meg lehet rendelni neten akkor rendeld meg, mert a vásárlástól való elállás jogát most megemelték 14 napra. ;] Annyi idő alatt el tudod otthon dönteni. Ennél jobbat nem tudok. A gond csak az, hogy a boltos megutál, szóval jó messziről rendelj. :)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz krx21 #29307 üzenetére

    Ha valami átüti az ingerküszöbömet annyira, hogy kíváncsivá tesz, akkor én is kipróbálom, szóval megértelek. Nekem ez nem izgi. Szerintem itt keveredhetnek dolgok. Például .DLL írja, hogy a koaxiális kábellel a magasabb frekvenciák már hullámjelenségeket mutatnak. Szerintem koaxot az használ, aki aktív hangfalpárral szerelt rendszerben a hangfalig Sony/Philips által fejlesztett Digital Interface-el játszik át (S/PDIF). Teljesen más digitális jel, sokkal alacsonyabb jelszint stb. és ott minden lesz az átjátszáskor csak hullámjelenség nem és akkor az a manus ír valami hozzászólást, mire valaki elkezdi az analóg jelet azzal a kábellel vinni, amikor neki tök nem kell árnyékolt, mert magasabb a jelszint, de az is ír valamit róla már placebo és akkor terjed a hülyeség, hogy az a jó. Más meg nem ír rá semmit, én se szoktam, mert a torkának ugranak azonnal. Úgy vagyok vele én is, hogy ha neki az a jó, akkor használja azt. Nekem ez a kábel történet egy fejhallgatónál, ami relatíve egy magas jelszintre erősített analog jelet kap egy rövid vezetéken sehogy nem izgi ennyire, hogy 26k-t meglebegtetve elinduljak kipróbálni. Azért te próbáld ki, ha már így beindultál és írd majd le ha már használod egy ideje, hogy hallasz e valami különbséget.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz dudika10 #29310 üzenetére

    Akar a fene. .DLL írta az analog audio jel magasabb frekvenciáira én meg úgy értettem, hogy az S/PDIF végén van egy DAC, szóval annak a hangfalkábelnek (ami csak attól hangfalkábel, mert van digit bemenet az aktív hangfalon, így végsősoron a hangfalat köti össze a jelforrással, ezért ráfogják, hogy hangfalkábel) köze nincs a hullámjelenséghez. (Már ha van ilyen egyáltalán, de ha lehet hinni neked, akkor eleve nincs is ilyen analog átjátszáskor, hogy hullámjelenség, tehát élből marhaság az egész.) Ez is csak abban erősít meg, hogy rengeteg itt a keveredés a digitális és analóg világ között és az ebből eredő placebo-ból sincs hiány. Vitára sztem semmi ok, mert aki szerint izgi fogja és kipróbálja 26k-ért a csodakábelt. Én biztos nem kelek útra, szerintem nem izgi.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Ear001 #29314 üzenetére

    Nem olvastok, csak egy hsz-t ragadtok ki. Analog jack-jack kábel fejhallgatóhoz. Ez a téma. Nem digitális, nem vonalszint, semmi ilyesmi. Az volt a kérdés, hogy megérhet e 26k-t egy fejhallgató kábel, érdemes e ilyesmire gondolni fejhallgatóhoz. A fejhallgató vezetéke, ha csinál bármit a hangképpel, akkor azt milyen mértékben teszi. Hallható vagy nem hallható. Kell e drága vezeték stb. Ez a téma.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #71562240 #29318 üzenetére

    (#29274) krx21
    Itt volt a kérdés, ha rákeresel a hsz számára láthatod, hogy hány válasz született rá. Eddig te vagy az első, aki szerint patakogban kell ontani a vért érte olyan fontos.

    Azokra a hsz-ekre válaszoltam, amiket nekem írtak amúgy. Így működik a fórum, értem hogy kábelügyben nem értesz velem egyet, de attól még nem kell fejet leharapni.
    Mindenki tudja mi a téma, majd másik 10 ember válaszolja még rajtad kívül, hogy nagyon fontos és 11:1 arányú népítélet választ ad krx21 kérdésére. Ez a fórum nem?

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz SsPL711 #29332 üzenetére

    Ha az a cél, hogy eladd a kábelt és a fórum a termékmarketing terepe, akkor nem jó az amit mondasz, hogy a belső kábellel együtt lehet csak értelmezni a vezetéket. A "vevő" a gari miatt nem cseréli a belsőt, vagy szerszám, kézügyesség stb. hiányában nem is tudja és akkor nem veszi meg a jack-jack kábelt ha azt mondod, hogy anélkül nem érdemes.

    (#29334) krx21

    Az enyémben az egyik oldal a pánton keresztül kap jelet a jack aljzattól belső vezetéken, aminek a hossza így 40cm. Messze nem 1-2cm. Az általad linkelt vezetéken stereo jack lengődugó volt, szóval nem is jó olyan fejhallgatóhoz, aminek nem a pánton keresztül megy az egyik oldala.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz SsPL711 #29336 üzenetére

    Cseréltem már kábelt fejesben. Napi rendszerességgel bontottam notebook-okat egy darabig, szóval jött rám némi rutin és azt kell mondjam nekem sem volt egyszerű. Egy olcsóbb fejes volt sok helyen "pattintós" műanyag kötésekkel és teljesen, de tényleg minden darabjára szét kellett szedni hozzá és a gyáritól nagyobb keresztmetszetű vezetéket nem is nagyon lehetett belegyömöszölni annyira szűkös volt a vezeték helye. Bő órás cumi volt, amikor egy R61i notit kb. 15 perc alatt lenyomtam úgy, hogy noti szét, kifúj, hűtő ki, hűtő szét, újraken, újrapasztáz, hűtő vissza noti össze.
    Amúgy szerintem a műanyagos részeken 10 emberből 8 eltör valamit. Nagyon kellett figyelnem és marha nehezen pattant szét a rossz minőségű műanyag. Kifejezetten undorító munka volt.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz .DLL #29343 üzenetére

    Én se szedtem még szét olyat, de fémet még nem láttam sorozatgyártásban ragasztva. Sztem csavar, rosszabb esetben szegecs lesz csak nem látható helyen van, vagy max össze van pöttyözve CO-val.
    Egyébként a K550 nagyon sokat segített megértenem a párna "szigetelés" jelentőségét, pontosabban nem a K550, hanem egy ahhoz készült fülpárna tuning, aminek a lényege egy gumigyűrű amit a srác ráhúz a párnára és így lesz több a fejes mélye.
    :C

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz opr #29373 üzenetére

    Ennyire utálod az agybadugóst? Szerintem sokkal jobb hangminőséget kaphatsz ennyiért egy intraaurális fülhallgatótól és utcán azért sokkal inkább vállalhatóbb is, ahogy kinéz, a kábele is rövid... szerintem kérdezz rá a fülhallgató topic-ban is

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz szakibá... #29731 üzenetére

    Látszanak a furatok, ha belenézek a párnába. Bizonytalan mértékben akkor tömi el őket, amikor szétlapítja a pánt a fejemen a párnát. Majd lövök még képeket, csak most vacsizom éppen.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz szakibá... #29731 üzenetére

    Próbáltam a zsepimodot. Egy gagyi fülpárna szivacsát tömködtem alá. Magasabb lett, de nem lett kényelmesebb egy kicsit sem. Látod látszanak a furatok. Picit szkeptikus vagyok a hangolást illetően. Azért pár lyuk az még nem egy hangolócső. Viszont a membrán kitérését könnyen lehet, hogy szabályozza. Ha megnézed a képet a logout-on, ahol még rajta van a csillapító anyag látszik, hogy nem az összes furatnál van kihagyva a ragasztó így csak oldalanként 6 furat "szellőzik" a többi ragasztóval nedvesített csillapítóval van takarva, ami kétlem, hogy átereszti a levegőt. Lehet, hogy az a gond, hogy most túl sok levegőt kap és jobban kitér a membrán, de valószínűbb, hogy a furatoknak nem sok közük van az egészhez.
    Tettem fel rá előtte másik párnát és attól, hogy a csillapító anyaghoz akkor nem nyúltam még teljesen elment azzal a másik párnával a basszus. Ilyen szivacspárna volt azzal a nagyon vékony bőrrel borítva ami el szokott kezdeni hámlani és ragadni a bőrödre mindenhová.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz szakibá... #29748 üzenetére

    Egy kicsit el vagyok szomorodva. :(
    Nagyon lelkesítő volt, hogy találtam valakit, aki megtalálta a számítását ebben az installációban. Picit beletúrtam a galériájába és bizony a gyáritól eltérő csillapítást használ. [Ezt tette rá.] Nekem üveggyapotnak tűnik. Nem írja mi az, de az is látszik a képen, hogy a gyári is rajta van kívül, szóval ő valamivel elégedetlen volt, amivel én nem. :U
    MEg neki tetszik is ez így, nekem nem. Kezdünk távolodni egymástól hallásilag azt hiszem.

    A gyári anyag külső oldalát nem fogom összegányolni ragasztóval azok után, hogy annyi munkát fektettem a megóvásába. Hála Istennek van rajta marker, így csak egyféleképpen lehet visszatenni. Nem írtam fel melyik lyuk volt szabadon, szóval ha nem lenne rajta az a kis bevágás nem is tudnám pontosan hogyan volt rajta.
    Ha visszateszem a gyári állapot áll majd fel, ezért nem tapad majd fel a fülpárna.

    Szóval futok még egy kört és esetleg megpróbálom belülről takarni, ami idáig kívülről ragasztós fedésben volt.

    (#29750) SsPL711

    Köszi, megpróbálom. Meglátjuk, a vak is aszonta...

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz szakibá... #29748 üzenetére

    Jó lett végül. Belülről zártam a furatokat, helyére tettem a belső csillapítást és tettem rá porvédő szövetet is. Egész jó lett a hangja. Érdekes sportág ez a fejhallgató.
    Tettem fel 3 új képet

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Fejhallgató állványt nem tudtok valami olcsót "akasztós" kivitelben? Ez például 800Ft-ért reális árban van, de nekem ez a párna összeér, ezért egy ilyen állvány szétnyomná benne a szivacsot. Olyan kéne, amire fel lehet akasztani a fejes és a többi csak lóg.
    Ez például egy komplett vezeték nélküli fejhallgató, aminek a transzmittere az állvány és az egész fejhallgatóstúl 4k. Ez jó lehetne, csak pont nem lehet megúszni egy ajándékvásárlást, mert a "maradékot" elajándékozni nem tudom a transzmitter nélkül. Lomnak, rakosgatni inkább nem.
    Ez tökéletes lenne, na de 13k ezért, ami semmire nem jó, csak hogy valamit rátegyél így kb. annyi a funkciója, mint egy darab kőnek? Ez valami rossz vicc? Hülye nem vagyok.
    Van egy állólámpám, aminek az állványára fel lehetne ezt csavarozni, de az úgy meg elég bénán nézne ki.
    Komolyan nincs valami normális akasztós asztali állvány emberi áron 1-2k-ért?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz kemcso #29815 üzenetére

    Köszi, ez tényleg nem rossz. Ez lakkozva van? Simán le lehet fújni feketére nem? Van még a garázsban flakonos fújós festék, de ha vastagon lakkozott akkor azt ilyen egyszerűen nem lehet. Sajnos nem passzol a színe, de "megoldom" típus vagyok :)

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz jippa #29838 üzenetére

    Ilyesmit fillérekért odaadnak és ahhoz képest piszok jó, vagy gyűjtöd vagy miért ilyen régit vettél?
    Gondolom ha Columbia és nem valami Denon néven futó klón, akkor tényleg vagy 30 éve készült. Ez esetben az anyagminőség már nem ugyanaz, mivel mozgó alkatrészről is van szó és az idő nem hazudik. Azért 30 év az akárhogy is, de 30 év. Az akkori gyártástechnológia fejlettségi szintjéhez képest a 94dB érzékenység nagyon profi lehetett akkor, szóval biztos volt neve akkoriban, de ma már elég gyengének számít egy ilyen specifikum az újak között, szóval miért pont ezt?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #71562240 #29844 üzenetére

    Ha egy hangszórónak jó a hatásfoka és az elektromos energia mondjuk 5%-át alakítja mozgási energiává és csak 95%-ot disszipál el hőenergiaként annak miért lenne rosszabb a hangminősége, mint annak a hangszórónak, ami csak 2%-os hatásfokú, azaz alacsonyabb érzékenységű?
    Az világos, hogy az érzékenység determinálja, hogy milyen teljesítményű erősítőre van szükség xy hangnyomás eléréséhez és a magasabb érzékenységűnek kisebb teljesítményű erősítő is elég és ezért jellemzően drágább is, de hogy mi köze van ennek a hangminőséghez azt nem értem. Pont a lényeget nem írtad, hogy ez szerinted hol függ össze.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Dorien #29842 üzenetére

    Ja, akkor egyértelmű a dolog.
    (#29843) fattyu
    Azért 30 évesen már nem kevés gondja lehet egy ilyen cuccnak. Semmi sem tart örökké. Lehet hogy egy dobozban túlélt, de ilyen korú szintetikus anyagok ha elkezdenek mozogni ott gondolom garantáltan problémák lesznek. Az amennyit az utóbbi 30 évben fejlődött a különféle szintetikus anyagok tulajdonságainak a fejlesztése, áhht irgalmatlan. Amit ma jelent az a szó, hogy műanyag az a közelében sincs a '70-es '80-as éveknek.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #71562240 #29850 üzenetére

    Végigkattintgattam egy raklapnyi fejhallgatót hátha találok valamit kiindulópontnak, mert nagyon titokzatosan fogalmaztál. A legolcsóbb 185k ATH volt, de törekedtem felfelé, hogy tuti jó hangminőségű fejesről legyen szó szóval a többi 400k fölötti Grado meg kb. 300k Beyer stb. de volt közte ami több mint fél milla és mindegyiknek 99dB és 105dB közötti ez a specifikuma, tehát kivétel nélkül mindegyik érzékenyebb, mint ez az öreg harcos. Szóval most vagy minden mai drága, magát high-end-nek hirdető fejes átverés vagy nem értem mire gondolsz, amikor azt mondod, hogy az érzékenység növelésével olyan dolog jár együtt, ami a hangminőség csökkenése irányába dolgozik.
    "Jellemzően", azaz gondolom akkor úgy érted gyakran. Például mi? Tényleg nem értem mire gondolsz.
    A hatásfokot azért hoztam fel, mert mozgás nélkül, fizikai rezgés nélkül nem lesz hanghullám tehát nem kell nagy ész ahhoz, hogy egy jobb hatásfokú az magasabb érzékenységű is lesz egyben és mint az energiamegmaradás törvénye talán könnyebben követhető, fogható a dolog, hogy miért érzem távolinak az érzékenységtől a hangminőséget. Ha elkezdjük csak a hangnyomást nézni ragaszkodva az érzékenység definíciójához az szerintem ködösebb dolog már, mert minél nagyobb a hangnyomás annál több idegen test rezeg tőle például és zavar be a hangképbe, de itt nem arról van szó hogy 1000mW-al megküldve a fejest hallgat valaki zenét...

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fattyu #29849 üzenetére

    A "semmi baja" alatt azt érted, hogy még szól, vagy úgy gondolod, hogy tudja azt, amit pár hetes korában tudott?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fattyu #29861 üzenetére

    (#29843) fattyu
    Itt azt írod marhára nem olcsók, most meg azt, hogy árukhoz képest drágább fejeseket porig aláznak ergó olcsók.
    Nem könnyű kiigazodni rajtatok. Most akkor olcsók vagy nem olcsók? :DDD Hagyjuk.

    Egyébként egy "75-ös cucc amit említesz az majd 40 éves. Azért 40év egy hangszórónál nem picit sok. Nagyon. Nem értem mitől olyan életidegen, hogy megkérdeztem ez miért jó nektek...

    Pláne NDK gyártás. Itt a fele nép nem is élt még '75-ben és annyit hallot az NDK-ról, hogy pl. a Wartburg is NDK gyártás volt, aztán amikor egyesültek a nyugatnémetek megnézték a gyárat és mondták, hogy kössz ezt nem fejlesztjük és letolták az egészet a francba olyan jó volt a gyár :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz fattyu #29868 üzenetére

    Arra azért nem sok esély van, hogy egy fejhallgatót 40 éven át ne törjenek el költözéskor, ne kerüljön unokához aki kinyírja, majd lego-nak használja, ne lépjenek rá, ne rágja meg a kutya etc. szóval gondolom a "közelben" limitált darab van, tehát meghallgatni nem is nagyon tudod.
    Szóval ha jól sejtem ez kb. úgy néz ki, hogy veszel egy szelvényt 30k-ért ami legjobb esetben 300k-t ér, legrosszabb esetben egy lyukas gumit sem, szóval te más szenvedélyt is kielégítesz ezzel és hetekig rágod a körmöd, mire meghozza a postás. :DDD Végülis nem rossz dili, de amikor már zsinórban a harmadik bukó én már éjjel felriadnék álmomból, hogy mennyire levettek. Nem tudok bukni, nem nekem való a szerencsejáték.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz Stauffenberg #29871 üzenetére

    Ezzel én is így voltam. Két harangos, 3 harangos, kicsi, nagy mind kijött. Próbáld meg a nagyobb szilikont. Nekem az vált be. Olyan mint egy puha szivacs és felveszi a füled formáját. Ha megtisztítod a hallójáratodat rendesen a fülzsírtól úgy feltapad a bőrödre, hogy inkább az a baj vele, hogy benne marad a füledben, amikor kiszeded a fülhallgatót és kézzel kell kipiszkálni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz jippa #29884 üzenetére

    Itt pépldául nem tartják sokra, 89 EUR-ért kosárba teheted. Kicsit jobb forint mellett az kb. 25k körül van ami még nekünk sem valami sok, de egy nyugati keresethez képest filléres. Tehát nem nagyon megy fel az áruk, mint az öreg autóknak. Gondolom a "fantasztikusan jó hang" már elég ritka. Azért más nemzetek sem hülyébbek, mint mi. Nem ennyi lenne ott sem ha ez biztosan igaz lenne rá, hiszen akkor vinnék, megvennék bárhol... Árból kiindulva, abból, hogy paypal-os helyen ennyi, tehát hatalmas piacon... hát ahhoz, hogy arányos legyen gondolom a legtöbb max úgy szól, mint egy mai Shure 440 és azért ennyi vagy az van, hogy ilyen tízből egy vagy max 2db ami tényleg szól úgy még, mint egy mai 200k-s fejes.
    Szóval úgy 250k-300k-ért tudsz venni nagyjából 10db-ot és abból egy, talán kettő szól úgy mint egy mai 200k-s ha nagy mákod van és akkor kb. reális is érte ennyi. Máshogy nem nagyon jön ki ez az ár.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz .DLL #29898 üzenetére

    Szóval inkább alulértékeltnek gondolod, mint túlértékeltnek? Tény, hogy nagyon érdekes ez a rendszer. Szerintem minden műszaki érdeklődéssel rendelkező embert kíváncsivá tesz egy bizonyos szinten. A műanyag fóliát amit ez a pali be is mutat annak a korát, a naptári idő koordinátát nem tudom elhelyezni úgy, hogy objektíven megadja a hangminőség várható helyzetét. Biztos, hogy ez tipikusan az a része, ami nem tart örökké, nem ugyanúgy marad "very flexible" de nem nagyon találok részletező írást, hogy ez miből is van pontosan, a gyártás során mennyire változott az összetétele, semmi olyasmit amiből tudni lehetne, hogy mennyi a várható "üzemideje". Az lejött, hogy sok pali van, akinél a planár egy dimenzióváltó varázsszó, aminek kimondása után minden csak high-end lehet és egy ilyen hangszórót emiatt el lehet idősen is adni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz jippa #29909 üzenetére

    Érdekes. Kaptonnal dolgozom néha. Precíziós forrasztáskor a hővédő fóliát szoktam kapton fóliaszalaggal rögzíteni, van belőle öntapadós kivitel, mint hőálló szalag. Lehet szennyezik valamivel, a sima kapton az "csak" 400 fokig, de szerintem nem bántják, színe teljesen stimmel a sima kaptonnal... Nem gondoltam volna egyébként rá, túl vékony. Azt hiszem a legvastagabb van nekem, de még azon is nagyon át lehet látni egy rétegen.
    Mylar poliészter már inkább. Abból van dögivel minden elektronikai gyárban az biztos. Kézenfekvő lenne. Látom van vastagabb is, de hogy lágyító nélkül elég rugalmas e ilyesmihez... ha tényleg nincs benne, akkor viszont lehet hogy tényleg 100év hüm-hüm
    Nekem nem tűnt elég vékonynak a videón, ha meg vastag akkor lágyítani kell, hogy elég rugalmas legyen attól meg idővel ridegedik. Te szedtél már szét ilyet? Láttad élőben? Ilyen átlátszóan vékony van benne?
    Minden estre érdekes gépezet ez.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz jippa #29916 üzenetére

    Ezek jó képek. Tényleg elég vékony lehet ahhoz, hogy ne kelljen lágyítani. Ez egyre izgibb.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz jippa #29916 üzenetére

    Kicsit megfúrtam azt a linket és találtam is egy régi speckót amiben benne van, hogy a Yamaha 12 mikronos poliésztert használt. Vékony bizony :K

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    Filléres fejhallgató tartó

    Ha valakit érdekel, akkor ez két műanyag "L" elem, ami hivatása szerint egyetlen bútorlapot "polcot" tart. Azt hiszem 250Ft egy pár és "minden 250Ft" című nyuggereknek szórólapozott művházas bazárból van. Pontosan nem tudom a forrását, mert tesómnál találtam a pincében. Ő így emlékszik, de az biztos, hogy filléres, ezer Ft alatti piacos cucc. Eredetileg fordítva kell felszerelni, hogy egy bútorlapot pont vízszintesen tartson, de úgy randa. Alámásztam, hogy látszódjon mennyire. Ahogy nézem a vakus képet a pincés, pókhálós szart nem is sikerül teljesen lemosni róla, mindegy nem látszik, alulról nem nézi senki, meg vaku nélkül nem látszik amúgy alánézve sem. :DDD
    Eredeti funkciójára kifejezetten gagyi persze. Szerintem jó, ha 10kg-ot elbír, amiből 1kg a bútorlap. Szóval ez a tipikus "semmire" nem jó kínai vacak, ami nagyon olcsó, de pont olyan szar is. Így viszont fejjel lefelé, akasztónak felszerelve szerintem vállalható ahogy kinéz. Annyi csak rajta a sufni tuning, hogy ilyen szögekről, amiket valami lapra szerelt vacakhoz adtak talán tartalék talpnak levágtam a gombot egy csípőfogóval és ráragasztottam egy kis pillanattal a csavarok fölé. Nyilván ehhez a gyári furatokat félig át kellett fúrnom nagyobbra lemélyítve ezzel a csavarfejeket, de az egész szerelés 3 perc volt, szóval belefért. A négy tiplit sajnáltam a legjobban elhasználni :DDD
    Zéró Ft-ból teljesen jó szerintem. Pláne, hogy pont ráfér mind a két fejesem, így a TV nézős, hosszú kábeles fejes sincs szétdobálva a szobában.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz krx21 #30114 üzenetére

    Kisebb raktárkészlet már alakul. Van az a rackelhető fejes erősítő, tudod aminek 6 külön erősített kimenete van. Az pont jó, széles is meg lapos is, mehet be az LCD TV talpa alá. A sallangot kibontod belőle persze és helyére beépíted amit kell, mert könnyen szerelhető aztán kiosztod a családot fejhallgatóval a film előtt. Mindenkinek jut lassan, a számlás meg csengethet :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz krx21 #30117 üzenetére

    Jó neked, ha a kábelcserével javul. Hol vagyok én a kábelcserétől. Fényévekre.
    Nekem gyárilag 68ohm-os a PRO700MK2 és persze attól, hogy van kvázi a jelútban a driverrel sorosan egy ellenállat. Tök mezei 5 sávos, ami -ha nem vagyok színvak- akkor 36ohm 5%-os tűréssel. Szóval sokat nem fizet érte a gyártó 2Ft felett. Amikor kivágom ezt a retket belőle persze sokkal "érzékenyebb" lesz a magas meg a középtartomány, de túl erős lesz hozzá még a modolt E10-em is, ami a gyárinál élből kisebbet erősít.
    Alig marad hasznos út a hangerő potin 1,5 - 2 között van az utazó. A hangkép közepét meg persze tolakodóbbnak hallom rocknál, mert megszoktam a gyári hangzását, ami nem jobb az ellenállattal, csak "tompább" a közepe és így hangsúlyosabb lesz a mélye, ami metálnál pont jó. Más műfajhoz meg jobb kivenni belőle. Elvakarom a sebeimet, mert már gyötröm egy ideje, de sehogy nem tökéletes, még mindig játszom vele az új párna miatt és már kezdem nem tudni hogyan legyen, hogy jó legyen.
    Szegény fejes mit áll ki, holnap megint lehet kés alatt lesz ha esni fog. Unalmamban megkínzom. :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz #71562240 #30132 üzenetére

    Ezt bányásztam ki egy itthon 50k felett kínált fejhallgatóból, tehát tojnak rá a gyártók, megcsinálják bárhol. Úgy értem a nekünk, csóró magyaroknak már drágának számító fejesekben is.
    Mint utóbb kiderült arra volt jó, hogy szembesítsen a ténnyel, hogy ezen a bugyi kék alapon hajlamos vagyok a vékonyabbik feketét sötétkéknek látni csak mert tudom, hogy gyakori a 32ohm-os ellenállású fejhallgató hangszóró és ezért 36-nak akartam látni 30 helyett és meg is dumáltam magam. Kimérve viszont már 30ohm ez az ellenállat meg nagyító alatt fehéregyensúlyos vakuval annyinak is látszik, tehát amelyik pro700mk2-nek nem 38ohm van a dobozán, hanem több annak van sorosan egy ellenállat a jelútban, ami nem kicsit ront a hangján ha valami hordozható kütyüvel próbálja ki pláne.Még a fejeserősítővel is hallhatóan szebb lett a hangja főleg a közepe meg a magas, pedig az a 68ohm-ot is megette reggelire.

    Tehát azt minimum mindegyik típusra tudni kéne, hogy hány ohm-os a driver és utána lenne csak értelme meghallgatással bármit összehasonlítani. Így tiszta orosz rulett, hogy miből milyet tesznek ki. Ha kint lóg egy fejhallgató egy üzletben meg nem mondod róla, hogy hány ohmos. Nincs rajta sehol. A magyar módiból kiindulva a kereskedő direkt úgy teszi ki, hogy kipróbálhasd, de azért azt válaszd, amin ő többet keres.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz DrTechnoid #30147 üzenetére

    Szerintem bárki megjavítja neked. Kb. akkora problémák szoktak lenni, hogy oda kell pöttyözni valamit, mert elengedte a forrasztás. Ettől nem lesz "buhera". Mondanám, hogy hozd át, de Győr messze van, nem érné meg neked.

    (#30150) Mittu88

    fülpárna, így hívják

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák