Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pigsty

    aktív tag

    Sziasztok!

    Felvetődött tegnap egy érdekes problémám, bővebben a linken, röviden arról van, egy kikerülhetetlenül zajos és idióta helyen lakom, ahol jól jönne legalább egy ideiglenes zajcsökkentő, így zajvédelmi fültokra gondoltam. Határeset a kérdésem, itt többen pörögnek, ezért írok ide is.
    Ahogy nézelődtem, láttam, van olyan, amiben van mikrofon, hangszóró, és javasolták is a barkács topicban, vehetek akár olyat, amivel a zaj kizárása (jó lenne kb 30 SNR körüli érték) közben zenét is hallgathatok, ami jól is jönne, mert legalább a szomszédok se hallanák a zenét.
    Első körben 10 ezer Ft-ig mennék el költségekben, persze minőség, kényelem oltárán többet is vagyok áldozni pénzügyileg, de 20 ezer Ft felé nem mennék...(bár nem tudom, külföldről rendelve még akár vámmal is, jobban megérné...?) természetesen mivel zöldfülű vagyok ebben a témában, lehet nyugodtan kiigazítani, hogy is van ez. Vagy vegyek egy fültokot, és abba házilag/mással rakjak normális fül/fejhallgató hangszórót?
    bár nem tudom, egy nem zajvédelmi füles, hanem sima otthoni mennyire szigeteli ki egyébként a zajokat. Vezetékes is jó, nem muszáj wireless. Alaplapi intergrált, idei ASUS HD adja a hangot. Cél zene, film, 2:1 arányban, persze lehet, megelégszek végül a Genius fadobozos rendszerrel. Ez esetben is érdekel, kinek mi javaslata erre a problémámra ;)

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

  • pigsty

    aktív tag

    Sziasztok!
    Ide is beírok,5.1-es topic mellett hátha több szem többet lát.
    Milyen fejhallgatót ajánlotok, ami...
    ....munkához lenne, (L1) IT support, nagy közös légterű szobában zsongás,alapzaj miatt zárja ki a hangokat, mivel nehéz koncentrálni hangzavarban, mit akar ügyfél, circumaural, mivel egész napos használatra lenne,teszem hozzá, nem viselném egész nap. Másodsorban, néha kis film/zenehallgatásra - nem hifista szinten - használnám. Ilyenkor néha hazavinném.Tehát nem baj, ha esetleg összehajtható, de ez másodlagos kérdés.
    Sztereó, jack kábellel, alapból a mobiltelóra kötném, ritkán a laptophoz.
    Jó lenne, ha külön állíthatós mikrofon pálcikája lenne, hogy ügyfél is értse, mit mondok neki. Kábelhossz kb 1-1.5(-2) m jó lenne.
    Egy másik osztályon egy kollega most egy CANYON Nightfall (CND-SGHS7)-t használ, azzal bőven elégedett,dizájnja sem rossz,csak az usb-s,nekem jack-es modell kellene.Ennek mondjuk fix a mikrofonja,nem lehet nagyon állítgatni.
    Láttam HR-s embernél egy szép bézs színű szövethatású YBL-t,aminek le is lehet szedni a mikrofon pálcikáját, de az biztos drágább szint.
    Évekig a Sony Xperiámhoz adott kis olcsó párnásat használtam, csak annak belső vezeték szakadása lehet,fél füles. Az úgyse zárta ki zajokat.
    Határok:kbm.max. 10000 Ft, cég venné, keveset finanszíroznak,hiába munkaeszköz,amivel hatékonyabb lennék.Szóval tudom,nem egy HD Sennheiser lenne :) Hazai helyről rendelnénk, a logisztikánk tud nagykerről is rendelni.

    Köszönöm előre is a javaslatokat.

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

  • pigsty

    aktív tag

    válasz pigsty #102849 üzenetére

    Ez talán jó? CANYON CND-SGHS5A [link]
    vagy helyette OneOdio PRO-G?

    [ Szerkesztve ]

    Jobb ma egy veréb, mint holnap egy véreb.

Új hozzászólás Aktív témák