Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szakibá...

    senior tag

    válasz guppy #677 üzenetére

    Én is köszönöm , nagyon hasznos volt. Először egy nagy hifi kiállításon hallottam a K1000-et, amikor még újdonság volt. Egy hatalmas csarnokban hangszigetelt szobákat építettek a kiállítók, az egyik ilyenben volt a K1000 bemutató. Egy tucat széket tettek be, egyszerre ennyien hallgathattunk egy-egy fülest. Kellemetlen élmény volt, nyomta a fülem fölött a fejem, úgy látszik, ez nálam érzékeny pont. A nagyobb baj az volt, hogy az enyémen kívül tökéletesen hallottam a többi fejhallgató cicergését is, teljesen elrontva a hangképet, semmit nem tudtam megítélni. Ezzel a demóval vesztettek egy vevőt, ezért sem vettem, amikor kifutó termékként leárazva lehetett nálunk kapni (na meg úgy sem volt nagyon olcsó).
    Most már végre tudom, milyen tartományban dolgozik a bele épített EQ. Én azt gondoltam, hogy valami nem kívánatos rezonáns kiemelést egyenlít ki. Ő viszont azt írja, hogy azért kell, mert túl közel van a fülhöz a membrán. Számomra viszont inkább tűnik valami egyszerűbb DF kompenzációnak, de ez csak nézőpont kérdése. Viszont az az állítás, hogy a K1000 elve azért jó, mert független az egyedi fülkagylók hatásától, emiatt kicsit billeg.
    Úgy látszik, senkit nem izgat rajtam kívül, hogy mi szükség volt a kör négyszögesítésére. Lusta vagyok megkérdezni tőle.

    [ Szerkesztve ]

    Az EGYENLŐRE nem egyenlő azzal, hogy EGYELŐRE. Még nem!

Új hozzászólás Aktív témák