Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • turorudi

    aktív tag

    válasz Fiery #955 üzenetére

    Hát, simán a telepítő CD-t használtam.
    Először az tűnt fel, hogy bármilyen USB-eszköz (külső meghajtó, vagy egér/billentyűzet) használata során is előfordulnak a reccsenések. Ekkor egy tiszta WinXP telepítés után megpróbáltam az Intel ICH USB 2.0 Driver (ver.5.1.2600.0) nélkül használni, és nem volt a hangban reccsenés, de mégis minden USB-s dolog működött rendesen.
    Ám akkor még nem telepítettem a Gigabyte SATA and RAID Drivert (ver.1.17.28.00). Ez állítólag szükséges ahhoz, hogy a vinyók tudjáka SATAII sebességét, ezért felraktam, és elkezdődött a recsegés. Az Everest indítása minden esetben produkálta a jelenséget, így azzal szépen tudtam vizsgálni, mely driverek vannak ilyen hatással a konfigra.
    Riadtamban leszedtem a SATA and Raid driverrel együtt települő resztliből mindent, de magát a drivert nem lehet uninstallalni. Viszont valami Raid cucc települ (sajnos nem tudom a számát, mert nem merem visszarakni), amihez nem talál megfelelő eszközt a gépben, és ezt le tudtam szednim és ezzel megszűnt a recsegés.
    Tehát az ICH9 USB drivere, és a SATA-hoz tartozó Raid tűnik hibásnak.

    Ja igen: egyelőre nincsen szükségem RAID-re, viszont e nélkül a driver nélkül nem biztos, hogy menne.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák