Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colonel993

    senior tag

    válasz *Ropi* #31139 üzenetére

    Ilyen Nikonon előferdül valamelyik vázzal?

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • Colonel993

    senior tag

    Amúgy a gyakorlatban mi akadályozza Kánon FF vázon a kroppos üvegek használatát?

    (Hírtelen nem jut eszembe, és a keresőben se jutottam előrébb)

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • Colonel993

    senior tag

    válasz hcl #31204 üzenetére

    Volt már nekem olyan Pentax K100D-m amibe én raktam bele a 10 ezredik expót/expókat... olyan 8000-ről.

    Első tulaj, sok pénze volt, hirtelen fellángolás, ezzel egyetemben kevés használat... az is négy fal között család és egyéb basic felhasználás...

    3 hónapja nem messze tőlem Kemp Town... barátom (és egyben legjobban utált karakter jelenleg, mert tökre jó áron találtunk egy stúdióra átalakítható rentet de ő gyorsabban tudott lecsapni rá előttem x) )
    D700 - 105 expo [Száz és öt darab expo] £450
    Annyira nem akartuk elhinni, hogy komplett átvilágításra elküldte nikonhoz, illetve itteni maszek csókánál is megnézette előtte és a hitetlenkedés okozata volt a nikonos kör :)

    A váz története ugyan az mint az én K100D-mé...

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • Colonel993

    senior tag

    válasz *Ropi* #31215 üzenetére

    Aztat nem értem, hogy az ilyen lézer effektelők miért engedélyezettek... (?)
    Nem, hogy a szenzorban de a szemnek még hamarabb okoz kárt, azt meg (prof. tükrös ára ide vagy oda; ) nemigazán veszel másikat...

    [amúgy köcce, az előzőt én is OFF-ba szántam... de valahogy elnéztem fáradt fejjel ]

    [ Szerkesztve ]

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • Colonel993

    senior tag

    válasz *Ropi* #31298 üzenetére

    A felsorolt dolgokkal kapcsolatosan hozzáfűznék pár módosítást, mivel gyermekkoromtól kezdve az első generációs Lítium származék akkuktól kezdve a saját műhelyemen át a korábbi munkáim és hobbijaimig végig kísérték az életem ezek az akkumulátorok minden előnyükkel és nyűgjükkel egybekötve.

    A Lítium cellák valóban érzékenyek a túltöltésre, de nem ilyen kritikus szinten.
    1V vagy 10mV eltérésű feszültségplusz nem a legfontosabb pontja ennek a résznek.
    Sokkal inkább, hogy azt hány mA vagy A-rel (áramerősség) kapja, illetve, hogy meddig.
    Ezek kimatekozható dolgok, ha valakinek van rá fétise.
    Figyelembe kell venni a cella kapacitást (mAh) ha több cella van, azok kapcsolása szerint a feszültséget (V) illetve a kisülési terhelhetőséget (C).
    Túlmerítésre sokkal de sokkal kényesebbek.

    Az "új", okos telefonok körében debütált töltési eljárás, mint áttörés (muhaha...) is gyakorlatilag arra épül, hogy magas tűréshatárral felkészített cellákat töltenek különböző feszültség és áramerősség "turmixokkal" adott százalékos egységenként változóan.[Pölö 12V, valamennyi mA]

    A cellák forrfülek direkt csatlakozása a cellákon gyakorlatilag a 2008-as ISO előírások alapján, megfelelnek olvadóbiztosítékoknak.
    Túl az előír nem rendeltetés szerű használatnál, és persze ami robbanásveszélyre adhat okot; hőt generál.
    Ekkor a forrfülek és a cellák csatlakozása megbomlik és az akkupakk használhatatlanná válik.

    (illetve ezek újraélesztésére is vannak trükkök, mert a biztonsági fólia alatt ahol a lítium lapocskákkal van kontaktban a belső fül általában olyan anyagból készül ami nem forrasztható / nem tapad rá a forrasztóón, és a túlzott hőintenzitás / sokadik forrasztási próbálgatás után az elektrolit és lítium származékok gázosodnak és tönkrement az akku, ezekre pillanathegesztéssel viszik fel a biztonsági fólián kívülre vezetett forrfüleket, ha valakinek valami oktán egy drágább pakja egy véletlen rövidre zárás folytán lesült a forrfüle, ezen eljárással menthető, de szakmókust igényel.
    DE senkit se biztatnék rövidre zárt cellák újbóli felhasználására, mivel kapacitás méretével hatványozottan nő a kockázat a hibára, mivel igen komoly erők tombolnak a cellákon belül ilyenkor és a nem izolálható összeolvadt lítium lamellák a burkolaton belül a későbbiekben kiszámíthatatlan kockázattal bírnak.)

    Egy Li-Po vagy Li-Ion cellát egyszerre nagyon könnyű szánt szándékkal tűzorkánná változtatni (Pl.: szöget versz bele),
    Egyszerre nagyon nehéz, majd lehetetlen véletlenül vagy az épp rendeltetés szerű (+ kicsit nem rendeltetésszerű) használat mellett csúnya robbanós, lángolós dologra bírni.
    Túlon-túl sok biztonsági megoldásokkal vannak ellátva.

    Litium Polimer cellák esetén a külső fólia réteg egy különleges lángálló, a korábbi "LiPo Safety fire bag" anyagára emlékeztető anyagból készül már a legótvarabb csincsi RC LiPo gyárban is.
    Ez a borítás erősen gátolja a direkt nyílt láng kívülre jutását, illetve a hőből is felfog jelentős mennyiséget.
    Inkább lesz belőlük egy jó nagy füstgép, mintsem egy tűzgolyó.

    Úgyszint a Li-Ion, csakis a hengeres cellás gyártás lehetőség miatt, a külső és belső héj illesztése mentén adja ki a keletkező túlnyomást, elkerülve a direkt nyílt láng kívülre jutását.

    Töltési elektronikával / biztonsági elektronikával ellátott akku pakkoknál alapvető a pontos feszültség és áramerősség számontartása, ha valami kiesik a normákon előírtakból, az elektronika leblokkol az output felé a programozásnak megfelelően (végleg, valamennyi ideig, következő helyes csatlakoztatási kísérlet, stb...)
    Ugyan ezen elektronikák természetesen a hőmérsékletet is figyelik.

    Ezek az integrált elektronikák többnyire igen utálatos dolgok.
    Egyfelől mert plusz egy dolog ami elromolhat (és könnyebben is mint más komponens), másfelől a gyártók irányából megadott potenciális töltési ciklus szám limitáció.
    Ami a korábban posztolt információkkal ellentétben NEM MINDIG indokolt.
    Nem egyszer bontottunk/tam IBM vagy Lenovo ThinkPad akkupakkokat, amire a gép már azt mondta, hogy kaki.

    Aztán mikor újracelláztam, nulláztam a chippet működött Happy End; 2 hét múlva random előkaptam a kibontott cellákat és megjárattam őket IMAX B6-al, összeforrasztottam egy pakkot belőle, és a mai napig stabilan kitud szolgálni 70%-os kapacitással igen komoly elvárásokat (RC, Drone) mint legvégső emergency solution.
    Erre persze nincsen szabály/átlagosítás, valamennyi cég csinálja valamennyi termékével... aztán van amelyik nem.

    Ellenben nem egyszer Pl.: egy üzleti szériás notebook akkujának elég egy nullázás és megint van egy bőven használható és stabil akkunk.
    [Ez ugyebár kicsit bosszantó mikor nem tizen hanem huszon akár harminc ezres tétel egy új eredeti akkupakk]

    Itt hozzácsatolnám, hogy régebbi Panasonic cellák 4EVA !

    Sorry a terjedelemért, és ha valahol valami hülyén jött össze.
    Fáradtság.

    Remélem valakinek valami kérdésre válaszoltam most vagy a jövőben.

    [ Szerkesztve ]

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • Colonel993

    senior tag

    Ropi van esetleg tapasztalat 5D-vel? (Classic/Mk.I)
    A kor képességeivel tisztában vagyok, amolyan tapasztalat alapú dolgokra, szubjektív véleményekre volnék kíváncsi.

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • Colonel993

    senior tag

    válasz *Ropi* #32350 üzenetére

    Amiket tudni akartam azok most így nagy vonalakban tisztázva :")

    Noh, már csak a porfogó D7000-em kellene valakinek elvinnie, hogy egy játszós 5D-vel repüljek vissza holidayről...

    Egyetlen félelmem ezekkel a régebbi CCD szenzorokkal, hogy valahogy sokkal sárgásabb képeket lőnek, valahogy a fehérek nem igazán fehérek bizonyos helyzetekben, színeket is nagyon meg kell tolni, hogy legyenek bennük élet.
    Ellenben az is tény, hogy a régebbi vázak teljesen új életet nyernek a mostani Modern szoftveres háttérnek köszönhetően, RAW-ból sokkal szebb eredményeket lehet kihozni már csak a nyers Developal is.

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • Colonel993

    senior tag

    válasz troszti #32353 üzenetére

    Van ennek ellentettje is... hogy irreálisan alacsony áron akarnak dolgokat.

    Példának okáért a mostani D7k eladási roham...
    Olyan ajánlatokat mondanak, amikre első gondolatként mint válasz, nem épp nyomdafestéket tűrőek.
    Mert 1-2 random idióta eladta olcsóbban, meg van pár lepurcantabb darab meg zárcserés és úgy kevés expós, stb... emiatt az összesnek gombbért kell mennie.

    UK-ban még egy fotós üzletben de még egy Pakinál egy GSM boltban leadva is többet kapok érte

    [ Szerkesztve ]

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • Colonel993

    senior tag

    6D-nek elég érdekesre találták azt a gyors gombját elől... és még ezen a markolat se segít, sőőőt épp ellenkezőleg.
    Az 5D meg azért kicsit többre hívatott mint hétvégi kocafotós eszköz...
    Tabló képhez, egyszerűbb portrékra biztos kiszolgálja a munkást is.
    Gyak. statikusabb és minőség igényesebb szitukban ami mégsem kéri a 20+mpx-elt

    [ Szerkesztve ]

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • Colonel993

    senior tag

    válasz JohnyBlue #32361 üzenetére

    Igen... megfogdostam jó párszor.
    Cégünk 6 stúdiójából egy már teljesértékűen át lett alakítva cinematográfiás/kisfilmes/klipp forgatós dolgokra.
    Igaz Canon CX valamiket használnak inkább, amikhez nem értek, de bőven forgatnak DSLR-t is.
    Mellesleg a körülöttem lévők túlnyomó része Canon rendszeren fut, tehát akarva-akaratlanul érintkezek velük.

    Én 2 hónapja fotózgattam virágokat, elég uncsi volt 74 fajta virágról korrekt bemutató képet készíteni egy francia webshop számára...

    Egyszerűbb portré az, amire szánok 15 percet, mert kb 5 képből áll össze és nem óriás displayre megy.
    (oké, előtte már bekapcsoltam és megigazgattam a fényeket)

    Remélem jóllakott a troll uraságod...

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

  • Colonel993

    senior tag

    válasz szpeti40 #32365 üzenetére

    Elmész DarkTac-hoz, veszel két darab kis duraflex csattot (paracord karkötőkhöz szokták használni nagy átlagban) és ha benn van Dark (egy ilyen nagy benga kopasz csávó, felismered mert olyan tipikus rendvédelmis feje van de aranyos meg minden) még meg is vágja és varja neked a nyakpántodra igen komoly anyaggal ha Te otthon nem tudsz varrógépet ragadni vagy ilyesmi.

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Új hozzászólás Aktív témák