Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • *Ropi*

    félisten

    válasz Flashback #4660 üzenetére

    "Nem tudom hogy a 430-as már kevés lenne 200-on?"

    Akarod mondani 320-on, mert APS-C vázad van. ;)

    Csak az számít, hogy a célpont milyen messze van tőled, és hogy ezen a távon a vaku tud-e elegendően világítani. Ez pedig független az objektíved zoomállásától. A vakun lévő elektronikus távolságskálát figyeld mert az a lényeg (méterben jelzi a helyes expótávot), szerintem a 430-as kevés lesz egy ekkora távra. Főleg, hogy ha ilyen rossz fényerejű üveggel akarod használni: nincs annyi tartalék a vakuban, hogy rátolj még + 1-2 Fé korrekciót, amit az üvegen elvesztesz.

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

  • kiskornel

    addikt

    válasz Flashback #4660 üzenetére

    A zoomátfogást illetően, kitobival már van ismeretséged. Szóval a 17-55 ua. jobb képminőséggel, jobb stabilizálással, jobb fényerővel.
    Ő 70-200 F2,8-cal fotózik: [link]
    Ez talán a másik véglet.
    Ezek persze nem olcsó dolgok, de én saját példámon tanultam meg, hogy minél drágább obit veszel, azzal (nem feltétlenül a képminőség, de az is javulhat) az esélyeidet növeled a kép elkészítéséhez.
    Én a fényerős obikat preferálom. Általában a képminőségük lerekeszelve sokkal jobb, mint "nem fényerős" kollégáiknak. Ez a lencsék csiszolásával van összefüggésben. A mai világban az is cél lehet, hogy valaki olyan obikat vegyen, aminek a feloldó képessége bírja a nagyfelbontású APSC szenzorok felbontását. Mindent összevetve, ha olcsó obikat veszel, jó sokat fogsz törölni, míg drága obik esetében nem (persze ennek alapfeltétele, hogy tudjál fényképezni!)

    Sose bánd, ha van egy lyuk az átfogásokba, és nem tökéletesen van lefedve az általad használt gyújtótávoság átfogás. Pl. 55-100-ig lyuk van nálam is, de egy kezemen meg tudom számolni, hányszor hiányzott az a tartomány (NEKEM).
    Aminek még érdemes utána nézni a normál dolgokon felül (a mai korban), hogy parfocal-e a zoomobi. Manapság videózásra is használják a gépeket, és ha nem parfocal, a zoomolással elállítódik az élesség, újra kell élességet állítani. Ha már minőségi obit vesz az ember...

    Ne csak az élesség domináljon. Ha nem elég fényerős, a képet nem tudod vele elkészíteni, így megcseszheted az élességedet. Ha az 50/1,8-ad először hullik a kezedbe...

    [ Szerkesztve ]

    http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

Új hozzászólás Aktív témák