Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KTTech

    veterán

    válasz szpeti40 #41673 üzenetére

    Meg vagyok elégedve vele. Magas ISO-ban kb 1-1.5FÉ-t nyertem (12800-on is használható eredményt ad - de ez sem Sony szenzor, ami elvisel 4 FÉ alulexpót...), az AF nem összevethető az 5DmkII-vel, viszont megegyezik az R-el. Pont a mérete miatt nem lett R vagy R6, kis, könnyű gépet kerestem, mivel már csak magam szórakoztatására fotózok, nem ügyfeleknek, és meguntam a nagy cucc cipelését (meg a járulékos hátfájást)...

    A fogása egyébként meglepően jó (legalábbis az én kézméretemmel), nem a hagyományos Canon féle kisgépes fogása van.

    Sebességre megegyezik az 5DmkII-vel, viszont nagyon kevés fénynél az AF belassul (az 5DmkII meg beállt ilyen helyzetben véletlenszerűen valahova 😃), ilyenkor a keresőkép is átmegy képregénybe. Ezt szokni kell.

    A felső kijelző elvesztése nekem nem okozott gondot, mivel minden információ ott van a keresőben/hátsó LCD-n, sőt még sokkal több is - nagy kedvencem a 3D szintező és a segédvonalak (bár nekem segédvonalas mattüvegem volt az 5DmkII-ben is).

    Persze pótakku kell hozzá, egy nap simán lemerítek 2 akkut (ha elengedem magam és még videózok is), de erre is van megoldásom, vettem egy 10000mAh kapacitású PD-s akkupackot, amivel akár gépen belül is tudom tölteni az akkut, vagy van egy USB-s mini akkutöltőm, amiben feltöltöm a lemerült akkut, amíg a másikat használom.

    Az Adobe sajnos mostohán kezeli, nincs hozzá specifikuw camera profil, de egy kis mókolással a 6D profilja elég jó eredményt ad (az Adobe color profilokat nem szeretem).

    [ Szerkesztve ]

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák