Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz *Ropi* #35619 üzenetére

    Ropi, én tisztelem a munkásságodat, amit a neten kifejtesz, sokat lehet tanulni az írásaidból, de az is az igazsághoz tartozik, hogy gyakorta olvasok tőled olyasmiket is, ami a feltételes módú jobb félni mint megijedni kategóriába tartozik és nem mondom, hogy nem lehet igazad, de egyáltalán nem vagyok meggyőződve arról, hogy valóban igazad is lenne.
    Elgondolkodtál már azon, hogy hányan nem vettek már Canon D70-et mert elég könnyű belebotlani a figyelmeztetésedbe, miszerint baj van az AF-val 2,8-as blende alatt. Ezt ma is leírtad valahol (aztán rögtön utánad egy tulaj jelezte, hogy ő milyen mázlis, mert nála a jelenség nem tapasztalható. Aztán később valaki meg helyeselt, de olyan, aki a saját hitelességét rögtön hazavágta azzal a megállapításával, hogy és a d70 600ISO-n rettenetesen zajos... amivel kapcsolatban én nem tudok mást mondani, mint hogy a barátunk kamerája vagy beteg volt, vagy a barátunknak vannak speciális fogalmai a zajosságról... minden esetre nem az a "szemtanú" akire én rábíznám magamat)

    Mindezt most csak azért mondom, mert ezt az "esélyesen bukod a felvételt" már intézted talán hozzám is, jól meg is ijedtem, de azóta már megesett velem ez az eset és örömmel jelentem (bár le is kopogom) a videónak nem lett semmi baja. Azon túl, hogy leállt. Ezzel persze nem tudom és nem akarom bizonyítani az ellenkezőjét annak amit (feltételes módban) állítasz, csak magam számára azt sikerült megállapítani, hogy Ropi intelmeinél azért nem árt kicsit bátrabban kezelni a dolgokat.
    Mindezt csak azért mondom, mert részben a fenti mizéria miatt mondtam le a D70-ről és ha időben olvasom, amit írsz, akkor nem Ryzen procit veszek a gépbe, de azt vettem és egyelőre nem érzem azt, hogy nagyon hibás döntést hoztam volna, noha sokak rábeszélése kellett hozzá mert én alapvetően Intel párti vagyok.

    Mondom, sokat lehet tanulni tőled, de szerintem Te is légy kicsit szkeptikus bizonyos urban legend kategóriába (is) tartoz(hat)ó dolgok erősítésével. Annyi tapasztalatom már van a nettel kapcsolatban, hogy lássam, mindig felütik fejüket fontos és bennfentes információnak tűnő állítások, amelyek valószínűleg nagyobb népszerűségnek örvendenek, mint amekkora valóságalapjuk vagy a jelentőségük.

    Egyébiránt digitális hangfelvevőnél jártam már én is úgy, hogy sérült a fájl az elemmerüléstől, de az is visszaállítható volt a megfelelő progival.

Új hozzászólás Aktív témák