Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • soldierboy

    tag

    Sziasztok!

    Hétfőn kezdek motorozni tanulni (A2) a Csigavér Autós és Motoros iskola által, Makó Dezsőnél. Amikor megkaptam a nevét és a telefonszámát, mielőtt felhívtam rákerestem az interneten, mert kíváncsi voltam, hogy milyen motoron fogok tanulni stb... de helyette ezt találtam. Mint látjátok nem írnak túl sok pozitívumot az oktatórol. Ti mit tanácsoltok? Van itt valakinek tapasztalata vele? Várjam meg az első pár órát, aztán ha valóban egy tapló paraszt, akkor kérjek egy új oktatót? Vagy, ha jól tanít, akkor szarjam re, hogy bunkó és bírjam ki azt a 18-30 órát vele és kész?

    Másik kérdésem az lenne, hogy felszerelést tudok bérelni az iskolától 500Ft/alkalom áron. Aki már tanult motorozni és nem saját felszerelést használt, attól kérdezném, hogy a bukósisak mennyire undorító így közös használat esetén? Hiszen a jó kis 35-40 fokban egymás után jönnek a motorozni tanulni vágyó legkülönbözőbb emberek és gondolom az ember akaratlanul is beleizzad, ami az x-edik ember után már nem lehet túl kellemes.

    Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

  • soldierboy

    tag

    válasz Xaels #56031 üzenetére

    Köszönöm szépen a segítséget Xaels. Mivel még nem volt órám, nem is tudom, hogy milyen a füles, de valóban nem lehet kellemes, ha ott ordibál. dellfanboyal esetleg tudtok nekem ajánlani valami boltot, illetve konkrét típust ahol vehetnék egy bukósisakot. Már nézegettem webshopokat, meg boltok oldalait, ahogy láttam nagyjából 10k-től a csillagos égig vannak bukósisakok. Én igazából nagyjából az oktatásra venném, mert utána egy jó ideig nem fogok motoron ülni, tehát, ha a 20-25k (maximum) repertoárból tudnátok valami típust linkelni, az nagyon sokat segítene. Bárki más segítségét is szívesen fogadom!

    StoneBridge ez egészen jól hangzik, nekem az autós oktatóm is ilyen volt, remélem motoron is hamar és zökkentőmentesen lesz meg a forgalmi vizsga.

    Shad0w remélem már azokat a kuplungokat lecserélték, de ha nem is, akkor aki a szaron megtanul vezetni annak egy jó motor már felüdülés lesz. Remélem azért velem vagy a tanulótársaimmal ilyen necces, életveszélyes szituáció nem fordul elő.

    Bocsánat a késői válaszért!

  • soldierboy

    tag

    Sziasztok!

    Bukósisak vásárlásához szeretném a segítségeteket kérni. Most csinálom az A2-es jogosítványomat, csupán pár órán vagyok túl, de úgy döntöttem, hogy vásárolok egy saját sisakot, mert a iskolánál a közösségi használatban lévők közül, nincsen mindig megfelelő méretű, illetve nagyon piszkosak és a meleg idő közeledtével egyre jobban beleizzad a többi tanuló, ami igencsak undorító.

    Egyáltalán nem értek a bukósisakokhoz, annyit tudok, hogy zártat szeretnék (javasolta egy barátom, hogy az áll részétől felnyithatót vásároljak inkább, mert a meleg időben, dugóban az sokkal jobb), illetve, hogy maximum 45.000Ft-ot tudok rászánni.

    Ha bármilyen konkrét típust tudnátok mondani, esetleg gyártót, vagy budapesti motorosboltot, esetleg, hogy mire érdemes igazán figyelni az nagyon nagy segítség lenne!

    Előre is köszönöm szépen mindenkinek!

  • soldierboy

    tag

    válasz Ferdzsoo #64804 üzenetére

    Feree13: köszönöm, szerintem arra gondolt, hogy, ha állni kell vagy lassan menni nagyon meleg lesz benne (gondolom, kcsa kollega kommentje is erre irányult).

    tboldi: köszönöm szépen!

    Lipton: köszönöm szépen. Amikor én tavaly augusztus végén/szeptember elején elkezdtem a tanpályás motorozást, nekem is élhetőnek tűnt a zárt sisak 30 fokban, alacsony tempónál, csak gondoltam kikérem mások véleményét, hátha az autók, meg a kipufogógáz rontja a helyzetet. Továbbá sajnos ez esetben cáfolnom kéne, hogy masszkkal veszik fel a sisakokat az iskolában, mindenki úgy veszi fel, ahogy jön, ezért a bélése belül barna, sárga foltos, meg amit csak el tudsz képzelni. De ideiglenes megoldásnak jó lehet, hogy, egy masszkal védjem magamat.

    geresics: köszönöm a tanácsokat! Alapvetően városi motorozásra, robogózásra használnám, esetleg Budapest környékére mennék, de autópálya, versenypálya vagy cross motorozás egyáltalán nincsen a tervek között.

    FIREBLADE78: köszönöm, chekkolom!

    mrhero: köszönöm!

    HSM: köszönöm!

    geresics: köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák