Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Yoshida

    aktív tag

    válasz TBone #71233 üzenetére

    Pesti bringás futárok mondása, hogy sose az indexet nézd, hanem az első kerék irányát :) (meg persze a sebességéből is sok mindenre lehet következtetni, vagy amit te csináltál, még egyszer azért megnézem, biztos ami biztos)

    Mondjuk tegnap akivel találkoztam motorossal, ott mind1 lett volna, nem volt indexe ugyanis :D rendes rendszámos motor volt, 90-es évek eleje. (elöl se láttam nagyon, de mellette/mögötte jöttem inkább)
    Előtte a jobbkezes utcába se nagyon nézett be ahonnan jöttem, bár bringával voltam, azt nehezebb észrevenni, és nem kellett fékeznem, bőven elfért azért. (mondjuk ha motorral vagyok, az necces lett volna) Aztán meg index nélkül lekanyarodott jobbra, ott is bezavart kicsit, mert mellette voltam majdnem...

  • Chrys_

    addikt

    válasz TBone #71233 üzenetére

    Ha ebből a helyzetből crash lett volna, a melletted kikanyarodó autóst (vagy téged, ha te hajtasz ki elé) hoznak ki hibásnak, mivel az irányjelző nem kötelező érvényű jelzés a használójára nézve, csak figyelmeztetést ad.
    Ezt onnan tudom, mert amikor B-re vizsgáztam, előttem egy nő próbálkozott, az utca végén hasonló helyzetbe keveredett: autó a kanyarodósávban jött felé balról, a vizsgázó csak jobbra kanyarodhat ki. A közelítő autónak az indexe jobbra jelzett, mintha a vizsgabázis felé vezető útra akarna bekanyarodni. Persze nem akart, hanem a kicsit távolabb lévő kereszteződésnél akart jobbra menni, de a nő kihajtott elé. Mondták is neki, hogy lehet visszamenni a bázisra, bukta...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák