Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Micsurin

    nagyúr

    válasz Agostino #104776 üzenetére

    Spuri - A1, A2 kétszer is voltam náluk ezek után: Ludman úr jó arc, de se nem türelmes se nem empatikus nulláról semmiképp sem ajánlom...

    Motort csak az említett öreg a suli tulaj oktat.

    The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

  • zgospel

    őstag

    válasz Agostino #104776 üzenetére

    Az SOS az jó, ott jók az oktatók. Legalábbis a 2 Hartman mindenképp, de a Katona nevűnél is voltam és ő is teljesen jófej volt.

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

  • #74459392

    törölt tag

    válasz Agostino #104776 üzenetére

    Én is hasonlóan indultam ősszel, csak bicó, semmi motor/robogó.
    Július végén beiratkoztam, november elején volt a forgalmi vizsga.
    Én is az online oktatást ajánlom, egy az egyben azok a kérdések, képek, szituációk vannak a vizsgán is, mint a gyakorló/oktató anyagban. Ráadásul elég hamar letolhatod, én mondjuk becsületesen végigolvastam mindent, így 3 nap volt (15 éve van B). Aztán több, mint egy hónapra rá kaptam vizsga időpontot. :)

    Nekem sem a rutinon, sem a forgalomban nem adták le a kötelező óraszámot, ami egy részről tök jó, mert elég hamar sikerült így megcsinálni a jogsit, másfelöl jó nagy lehúzás és veszélyes is. Kb. 2 órát vezettem forgalomban a vizsga előtt. Így engednek az utakra motorosokat.
    Ja és fizetni is "kellett." Ez mondjuk nagyon bosszantott, mert tudtam, hogy meg tudom csinálni támogatás nélkül is. Rutinra nem fizettem, pedig már az oktató stresszelt, hogy ha nem sikerül, akkor idén ebből már nem lesz jogsi, jöhetek tavasszal. Mondtam neki, hogy nem is tudtam, hogy itt is úgy megy, mint az autósoknál... És sikerült, fizetés nélkül is. Voltak, akik megfordulni nem tudtak lábletétel nélkül, de átmentek, mert fizettek.
    Forgalmi vizsga előtt ugyanez: ha nem sikerül idén nem lesz jogsi duma. Forrtam magamban, hogy még az órákat sem adják le, és még plusz zseton is kell... de itt már fizettem, mert valóban nem akartam tavasszal ezzel szórakozni. Előttünk levő két srác nem fizetett, bukta mindkettő. Mi ketten fizettünk (15k), és 15 perc motorozás volt. :)

    Szóval mindenki rettegjen, hamarosan az utakon leszek én is :D (remélhetőleg pár héten belül már jó idő lesz)
    Ha kell ez a gyorsított tempó, szívesen elmondom melyik suli volt (Bp).

    [ Szerkesztve ]

  • Agostino

    addikt

    válasz Agostino #104776 üzenetére

    sziasztok

    gondolattól a megvalósulásig: tegnap sikeres forgalmi vizsgát követően leraktam az "a" korlátlan kategóriát : )

    ha esetleg valakinek később hasznos lehet, én az sos jogsit választottam, rendben volt minden. magánvéleményem csupán annyi, hogy esetemben rutinra inkább oldd meg ahogy tudod alapon ment a felkészítés, viszont a forgalmira nem lehet panaszom. nulla gyomorideggel mentem vizsgázni, éreztem, hogy felkészítettek, nem is volt semmi gond. forgalmi felkészítés > rutin felkészítés.

    idővonal azoknak, akik esetleg gondolkodnak a jogosítvány megszerzésén és szeretnék tudni ha elsőre sikerül minden, mennyi idő volt számomra az egész process:

    2019.02.26 - beiratkozás, tantermi kreszt választottam, utólag tök fölöslegesnek bizonyult
    2019.03.04 - első tantermi óra
    2019.03.14 - utolsó tantermi óra (asszem)
    2019.04.05 - kresz vizsga
    2019.05.12 - első rutin
    2019.06.03 - utolsó rutin
    2019.06.08 - vizsga
    2019.06.18 - első forgalmi
    2019.07.05 - utolsó forgalmi
    2019.07.06 - forgalmi vizsga

    most pedig motor keresés, emiatt még tuti járok erre : ))))

    [ Szerkesztve ]

                              hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés