Hirdetés

Aktív témák

  • kanyazsombor

    tag

    Pár napja ígértem, hogy írok kicsit az .apk-k bütyköléséről.
    Ha a romban nem tetszenek az ikonok, színek, megjelenés, le akarsz fordítani egy appot...
    A leírásom segít az apk szerkesztésre való elkőkészítésében, majd a visszakódolásban.
    [link]

    Azt, hogy milyen hatáshoz mit kell módosítani az interneten megtalálod ;] , de főleg xda
    Majd csatolok pár linket ezzel kapcsolatban a leíráshoz, csak most nálam nem megy az xda, így ez kimaradt.

    Memóriával/fogyasztással kapcsolatban:
    Ezentúl én olyan programokat fogok telepíteni, aminek a kódjában sok a 0, mert az kevesebbet fogyaszt :D, ha jól értem
    Komolyra:
    1. fogyasztásban a proci nagyságrendekkel többet eszik, mint a memória.
    2. Ha nem nyúlsz a memóriához, az kevesebb energia fogyasztás, mint kilőni egy appot (törölni a cache-ből)- ami ugye prociigényes feladat, majd ha ismét szükség van az appra, akkor szintén a proci szépen visszaírja az appot a memóriába.
    3. Engem nem zavarnak a cachelt appok. Ha olyat indítok, ami nincs cache-ben, akkor majd kivesz a memóriából a proci fölöslegesen benne lévő appot, amennyit kell.
    4. Az inteligens memória kezelés, hogy figyeli, hogy a user mit használ gyakran jó 5let.

    Sok app killer egy csoportba teszi az összes futó programot, ami félrevezeti az embert.
    Ajánlom a System Panel nevű appot, amiben szépen szeparálva találjuk meg az appokat 4 kategóriában (aktív-fut, service-only-háttérszolgáltatás, cached-csak a memóban van, de nem zavar vizet, system)

    [ Szerkesztve ]

    Motorola Defy :)

Aktív témák