Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • st.stofi

    tag

    Pránanadi Flotta tagoktól kérdezném, hogy kaptak-e postai levelet a Pránanadi Alapítványtól a Flottatagság meghosszabbításával kapcsolatban?

    Nekem ma érkezett egy levél a címemre, melyben először is tájékoztatnak, hogy flottatagságom hamarosan lejár (igazából júniusban mint tudtommal mindenkinek), hosszabbításra a levél szerint most van lehetőségem, de nem csekken vagy átutalással fizetve az éves 3000 Ft tagdíjat, mint eddig. Most "rajtuk kívülálló okok miatt" csak két évre tudnak hosszabbítani (ill. van lehetőség 3 évre hosszabbítani 1500 Ft kedvezménnyel, de ez csak a héten él a két februári alkalommal). A tagdíjat személyesen kell elvinni KP (vagy valaki megkérni, hogy vigye el, meghatalmazás sem kell) Budapestre az I. ker. Ostrom utcába egy földszinti lakásba most a héten csütörtökön-pénteken (február 25-26) vagy jövő héten kedd és péntek (március 1-4) között délután 16-19 óra közti időpontokban.

    Ezt követően az új tarifáról van pár mondat a levélben, végül kérik, hogy támogassam a flotta növekedését azzal, hogy ajánlom barátoknak, ehhez mellékeltek is szórólapokat a levélben, mivel az új csomagra is kötelezettséget kellett vállalniuk.

    Lehet én vagyok túlságosan gyanakvó, de nem értem, milyen "rajtuk kívülálló ok" miatt nem lehet 1 évet fizetni, csak 2 vagy ha még a héten fizetek akkor 3 évet egyben, mért nem lehet csekken vagy átutalással fizetni mint eddig, mért kell személyesen elmenni késő délután egy budapesti lakásba legalább 6000 Ft készpénzzel?

    Ez valahogy nem kóser nekem, arra is gondoltam, hátha valaki valahogy lenyúlta a tagok adatait, és így próbál pénzt kicsalni tőlünk, ezért nem átutalással vagy csekkel kell fizetni, vagy nem tudom, nekem több dolog is gyanús nekem ebben, ezért is kérdezem, mások is kaptak-e ilyen levelet, pl. vidéken élők is?

  • st.stofi

    tag

    válasz Taktoj #18329 üzenetére

    Telenoros flottáknál úgy tudom, hogy egy bónusz egyenleget ad és tölt a Telenor, amiből lehet készüléket vásárolni, de ez az egész flottára közös, amit a flotta adminisztrátora kezel, így ez már a flotta kezelőjének a döntése, hogy a tagoknak juttat-e ebből valahogy, vagy maga költi el az egészet, így ez ügyben az adott flotta tulajdonosával érdemes egyezkedni.

  • st.stofi

    tag

    válasz papi77 #18343 üzenetére

    Korlátlan nethez szerintem most a netegyesületes alfa-11 flotta az egyik legjobb, havidíj 750 Ft + korlátlan 150 mbps net opció + 4642 Ft így összesen 5392 Ft bruttó havonta hűség, csatlakozási díj, kaució nélkül a kék szolgáltatótól.

  • st.stofi

    tag

    válasz papi77 #18355 üzenetére

    Kódnak szinte bármit elfogad ha jól emlékszem, azt hiszem a telefon szóval vagy a 2-es számmal engedett be annó, próbáld ki, de azt hiszem a telefon szó volt a nyerő itt is mint a pránánál. Egyetemistaként meg ingyenes a tagság :), de különben igen azt hiszem 6000 ft vagy cégként 10000 ft egy évre. Mondjuk ha jól értem a mobilflottáknál nem a netegyesület a flottakezelő, hanem mindegyik flottánál más-más ember/csoport, így nem tudom, hogy ha már csatlakoztam a flottához, és utánna a netegyesületes tagságod nem újítom meg, akkor bukom-e a flottát is, vagy az marad, ezt majd megkérdem a flottakezelőtől, mondjuk nem egy Speedy Gonzales az ember :)

  • st.stofi

    tag

    válasz szabacsik #18374 üzenetére

    A netegyesületes alfa-11 jó választásnak tűnik a számára, olcsó, net is van benne, percdíjak is jobbak mint a nyilvános drágább csomagokban. Meghívás alatt mire gondolsz, ha a regisztrációnál kért meghívó kódra, akkor azt találsz itt elég sokat a korábbi hozzászólásokban, de a telefon szót is elfogadja azt hiszem mint a prána, meg szinte bármilyen szám is jó, tehát ez nem lehet akadály :)

    [ Szerkesztve ]

  • st.stofi

    tag

    válasz szabacsik #18376 üzenetére

    Igen, az ALFA-154-nél 10ezer+6ezer fizetendő egyszeri díjként + évi 6e a netegyesületes tagdíj (nappali tagozatos diákoknak ill. regisztrált munkanélkülieknek ez ingyenes), a havidíj az nettó, szóval így 3800 körül lesz áfásan amit fizetni kell, de ebből 1524 Ft lebeszélhető, és 2 év hűséget is vállalni kell. Viszont ha keveset beszél (persze kinek mi a kevés :) ), és nem tudná kihasználni az ALFA-154-et, akkor lehet az ALFA-11-el jobban járna, ezt ki kell számolni, azt is figyelembe véve, hogy ott nincsen se csatlakozási díj, se kaució, még hűséget sem kell vállalni, csak a 6e netegyesületes tagdíj ami pluszban van, kivéve a fenti eseteket.

    Ha telekomos vagy, és nincs élő hűséged, simán hordozhatod a számod bármely szolgáltatóhoz, ha hűséged van, akkor meg szolgáltatón belül sem tudsz jobb ajánlatra váltani, így nem kell csupán a GAMMA flottákat nézned, ha "szabad vagy", bármelyikre váltasz, ha hűséged van, akkor az meg amúgy is szívás :)

  • st.stofi

    tag

    válasz Soma01 #18403 üzenetére

    Jövő héten lesz majd, ezt írták emailben, hogy aki tudja látogassa meg őket személyesen, akinek ez nem megy, annak majd március 8 után kitalálnak valami okosat és küldenek róla emalt.

  • st.stofi

    tag

    válasz coralcat #20265 üzenetére

    Ha a frondeomobil.com-ról kattintasz a regisztrációra, akkor kitölti az ajánló mezőt automatikusan. Arra figyelj, hogy regisztráció után 5 napod lesz, hogy kifizesd az első tanácsadói díjat, különben törlik a fiókot. Szóval ha átutalással fizetnél, akkor figyelj oda hogy a bankszünnapok, hétvégék miatt nehogy kifuss az időből.

  • st.stofi

    tag

    A Frondeo-nál egy apróság, amire azért érdemes figyelni, ha nem hordoztok számot, hanem tőlük kértek, hogy ebben az esetben ha mégis kilépnétek a flottából, nem feltétlen adja ki a számot a Frondeo, vagy egyáltalán nem, vagy csak pénzért:

    34. Ha ki szeretnék lépni a Frondeo Team flottából, hogyan kapom vissza a számom?

    Aktuális hó vége előtt legalább két nappal jelezd kilépési szándékod! Dominó feltöltősként kiadjuk Neked, amennyiben számládat rendezted felénk. Amennyiben nem egy általad behordozott számról van szó, hanem a Frondeo Team Kft. által kiosztottról, úgy fenntartjuk a jogot a szám visszatartására, vagy pénzbeli megváltására.

  • st.stofi

    tag

    válasz ttxxeu #20273 üzenetére

    Szia. Nem értek veled teljesen egyet. Egyfelől a Frondeo-nál lehet teljesen kusza számokat is választani ahogy láttam, és valóbban, vannak a listában 000-ra végződőek is. Nem tudom, csak ezekre vonatkozik-e a visszatartás ill. pénzbeli megváltás, vagy mindre, vagy teljesen szubjektív alapon dől el, hogy mely számokat ad ki pénzért és melyeket tart vissza a Frondeo, csupán annyi információ van erről, amit idéztem.

    Valaki gondolom azért választ egy ilyen számot, mert könnyű megjegyezni, és mert ez valamiért fontos a számára. Viszont ha bevállik a szám, és sokan megjegyzik majd, akkor kiszolgáltatottá is vállik a Frondeo felé, hisz bejáratja az adott számot, majd ha esetleg valami miatt később mégis váltani szeretne, ne akkor jöjjön rá, hogy a számát nem adja ki a flottakezelő, vagy csak x (ahogy írtad akár 50-100 ezer forintért, ha tényleg ennyit ér egy ilyen szám máshol) összegért hajlandó ezt megtenni.

    Nem tudom, hogy valóbban 50-100 ezer forint egy ilyen szám, én sokallom ezt az összeget, de hirtelen nem találtam erre vonatkozó árakat a szolgáltatók díjtáblázatát átfutva, ám ha ez ennyi, akkor szerintem az lenne a korrekt a Frondeo részéről, ha ezekért a számokért előre elkérné amit gondol, vagy ha mindenképp magának akarja, akkor odaírná, hogy ezt meg ezt a számot csak használatba kapod arra az időre, amíg nálunk telózól, de nem adjuk oda sohasem. Ez tiszta dolog. De ilyen visszatarthatjuk, vagy majd kérünk érte amennyit épp gondolunk, ezt nem tartom korrektnek

    Szerintem ezért tisztább behordozni a számot, akár úgy hogy csak simán veszel egy domino kártyát és annak a sima alap számát kéred behordozni a flottába, mert ekkor legalább tutira megkapod a számod, ha mégis otthagynád a Frondeo flottát a későbbiekben. Persze ha ez számít, aki egyébként is félévente cseréli a számát annak gondolom nem fontos, akinek meg igen, az tudjon erről, ettől még nem lesz rossz flotta a Frondeo, csak fontos, hogy aki akar, az ennek a tudatában is tudjon a csatlakozás mellett vagy ellen dönteni.

Új hozzászólás Aktív témák