Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonJoee

    tag

    Sziasztok!

    Bő egy hónapja megleptem a feleségem egy okostelefonnal. Addig egy nyomógombos, kis Nokiát nyüstölt és minden idegszálával irtózott a "tapizós" telefonoktól. De az új munkaköre miatt azonnal kell látnia minden befutó emailt és egyéb netes dolgokat, úgyhogy jött az új telefon és a tapizás...

    Aztán ma a Telenor is meglepte őt egy kimenő forgalom korlátozással a "magasforgalmi limit" elérése miatt. 38100 Ft becsenget és már mehet is minden tovább.

    Az történt, hogy az új telefonhoz a régi tarifacsomagot (Klasszik 1) használta, amiben alapból nincs netes forgalom, így előzékenyen és automatikusan bekapcsolták neki a "Mobil Start" vagy milyen szolgáltatást, ami szépen elkezdte 45.5 Ft / MB díjon számolgatni neki az adatforgalmat. Ez meg sem állt 700 MB-ig (a mai napig) és így össze is hozta a limitet (31800 + a szokott forgalom).
    Nyilván, mi voltunk a figyelmetlenek stb., de azért furcsa, hogy előtte minden évben legalább kétszer nyaggatták a Telenortól, hogy váltson valami más csomagra. Most, hogy megugrott a netes forgalom (azaz valószínűleg már nem a "tárcsás nokiját" használja, és ezt (gondolom) pontosan látják ők is, nem igyekeztek új tarifákat ajánlani. Köszönik szépen, elteszik a 38k-t, aztán majd elénk tolnak valami új netes csomagot.)

    Szóval most morfondírozunk, hogy tovább sima Telenor, vagy esetleg iktassunk be valami mobil flottát a vérszívók láncolatába...

    Alapadatok:

    - Szolgáltató: Telenor (feleség + anyós + após menne flottásnak, én a hűség miatt maradok Telenoros, egyébként meg egykutya rablóbanda mind)
    - Kinek a nevén lesz a szám: Saját néven maradjon egy szívás-faktorral kevesebb...
    - Hűség: Lehet Eddig csak szívtunk a hűséggel, de ha egyszer ez az ára...
    - Kaució / Belépési díj / Tagdíj: Lóf.... ne legyen
    - Mire használnád elsősorban: Feleség mindenre, anyós/após némi beszéd + sms (Feleség: korlátlan beszéd belföldön, 2-4 GB net talán elég)
    - Mennyit szánsz rá: Feleség 10eFt körül/alatt, anyós/após 0-3500 Ft
    - Készülék: nem kell és nem is szeretnénk "kötelezően" vásárolni
    - Számhordozás lehetséges-e: nem akarjuk hordozni és talán ha Telenoros flottát választunk, akkor nem is kell (?)

    Ezek alapján az IT Services akár egy lehetséges befutóvá is válhat. Van esetleg valami, ami ellene szól? (apróbetű, amit nem vettünk észre, rossz tapasztalatok, nehézkesség, szélhámosság a flottakezelő részéről stb. ?)

    --------------------------------------------

    A másik kérdésem (talán fél-off): Hogyan lehet saját flottát létrehozni? Nyilván nem a fent említett három embernek, hanem mondjuk egy 30+ fős céggel indulnánk, aztán plusz családtagok, ismerősök, kutyáik, macskáik és így tovább.
    Tud valaki erről valami infót, ami gondolom szintén szupertitkos stb. stb.
    Vagy simán csak fel kell keresni a három szolgáltatót és elnyögni nekik, hogy mit szeretnénk? Vagy hogy megy ez?

    Bocs a hosszú szövegért és köszi, ha válaszoltok!

    .

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    Bocs, még mindig én...

    Az a kérdés merült még fel bennem, hogy pl. a Telenor által alapból kínált dolgok, mint pl. MyTV alapcsomag, ingyen (forgalommentes) Viber stb. él mondjuk az IT Services csomagjainál is?
    Ha nem, akkor legalább külön elő lehet rá fizetni? (Itt most leginkább a MyTV Plusz lenne érdekes a rohadék SpílerTV (angol foci) miatt apósnak.)

    Szóval flottás az alap fizetnivaló, de rápakolhatók még egyéb Telenoros szolgáltatások is? Vagy a flottás csomagok külön állatfaj és semmi köze a normál szolgáltatáshoz?

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz DrBubo77 #31477 üzenetére

    Köszi a válaszokat.

    Ó, az nagyon jó lenne. Mármint, ha nem kellene sokat várni senkire (más flottáknál írjátok ezeket a 10 napokat).

    Jelentkeztem a Facebook csoportjukba, de megtaláltam (illetve a Google megtalálta) a honlapjukon levő regisztrációs űrlapot is. De gondolom jobb, ha megvárom az admin jóváhagyását és nem kezdek el blindre regisztrálgatni.

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz greenmeister #31495 üzenetére

    Én jelentkeztem a csoportjukba Facebookon (IT Services) még 22-én, de azóta sincs semmi mozgás, "függőben" vagyok. Nyaral az admin...

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

  • DonJoee

    tag

    válasz Melack #31498 üzenetére

    Én bepipulás előtti állapotban vagyok. Lehet, hogy direktbe lököm őket a

    http://flottatelefon.hu/register

    oldalukon keresztül. Lehet, hogy finom leszek és először a jobb felső sarokban levő borítékra bökök, onnan nyílik egy form, meg egy email cím meg a telefonszámuk.
    Hagyjuk ezt a fészbúkos bohóckodást a gyerekeknek. :((

    "Vigyázzon, fegyverem van! Most otthon van, de van!" - Leslie Nielsen

Új hozzászólás Aktív témák