Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kezdő vagyok

    őstag

    válasz cigam #7084 üzenetére

    Azért nem mérte meg,mert látta a Strong jelszintjeit,és elégedett volt velük.
    Igazából csak az antenna,meg az antennából kijövő kábel az új,de a vezeték,amin kétfelé ágazik a jel,már régebbi,azért gondoltam,hogy jó lesz,mert analóg vétel volt előtte,és problémamentesen működött minden,tehát igazából a csatlakozások maradtak a régiek.
    Előtte viszont volt antennaerősítő,a feljebb említett 28 decibeles,de a szerelő szerint nem kell ekkora jelhez.
    Úgy magyarázta,hogy a 65 decibeles jel romlik kb. 2 decibelt az osztásnál+2 decibelt lenn a csatlakozónál,és még így is marad 10 decibel kb.tartaléknak,mert 50 decibel elég a jó vételhez.
    Egyébként egyszer régebben az analóg korszakban bedöglött az erősítő,.és nem volt más nála más erősítő,csak ez az óriási teljesítményű,ezért lett ez feltéve.
    Így akkor anno az analóg korszakban,ha jól emlékszem,az antennaerősítő után volt 80-90 decibeles óriási jelszint,még az elosztás,és a szobába levezetés előtt.
    Tartottam attól,hogy ez a túl nagy jel nem tesz jót a TV-nek,videónak,de úgy tűnik,nem lett tőle bajuk.

    Ez az antenna van most a tetőn a digitális vételre:[link]

    Ezzel az antennával jobban jártam volna?
    [link]

    Itt helyben egy ismerősöm mondta,hogy reggel 10 és este 8 óra között nincs Mindig TV,amikor a kánikula volt.(!)
    Általában csak padlásra tettek ki antennát.

    Megjegyzem,tegnap nem vettem észre egyáltalán ilyen akadást.
    Érdekes.

Új hozzászólás Aktív témák