Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mumtaz

    senior tag

    válasz dzso22 #55460 üzenetére

    Ha a 85-ös kicsi neki, akkor a 80-as még kisebb. ;) Ott áll a ropogás, hogy itt már kisebbet berakva nem lesz érdemi változás még viszonyítási alapnak sem. Azt mondjuk nem értem, ha nem hagyom sokat alapjáraton pihenni, akkor megy rendesen.
    Szerintem talán a főfúvóka jó és az alapjárati az, ami túl kicsi.

    Üzemanyag szint rendben, bár ugye a tegnapi és a reggeli fulladásoknál én is arra gondoltam, hogy kiürült a karbi.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    NNa ma reggel csak megszivatott ez a hálátlan dög. Melóhelyre menet hirtelen fulladás, se kép, se hang. Megállás, szikra nézés, nincs szikra. Kivettem a házilag két éve összerakott CDI-t és kiderült, hogy valószínűleg, mikor kivettem/betettem a blokkot vasárnap, akkor félig kiszakadt az egyik vezeték a nyákról, plusz a legnagyobb kondenzátor egyik lába is eltört. Ott hirtelen az út szélén nem volt nálam forrasztó, pedig kb 5 perc lett volna a javítás.
    Helyette tolhattam vagy 300m-t és késtem 1 órát a melóhelyemről a buszozás miatt. A gyomrom meg liftezett, hogy ott kellett hagynom, ahol nem szívesen hagytam ott.

    Céges Vito-t elkértem, azzal hazahoztam és megforrasztottam+kicseréltem azt a kondit és ideiglenesen beapplikáltam a burkolat alá. Majd hétvégén megcsinálom és elrendezem rendesen.
    Egyébként most önindítóval is van szikra bár nem olyan intenzív, mint rúgásra, de van. Rúgásra elsőre indul, önindítóval most sem, de ugye még nincs rendesen belőve a karbi sem.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Bogyó bá' #55481 üzenetére

    igazat szóltál. :)

    Egyébként én sem szeretem az ilyen állatokat.
    Egyszer a Budaörsin egy jumperest ki akartam engedni, mert szerencsétlen nem látott ki rendesen. Belenéztem a tükörbe, nem jött senki. Jumperes épp kanyarodott kifelé jobbról, erre hirtelen a jobb oldalamon jött egy barom egy SR-el, vagy 70-el és telibe verte a jumper lökösét oldalról. Gyerek repült is rendesen. Felállt és szencségelt a jumperesnek.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Mondjatok nekem egy olyan robogót, amelyiknek rendes méretű, a blokkra rogzített sárvádője van. Az a fajta, ami együtt mozog ugye a kerékkel. Kellene nekem egy olyan a speedfightra, mert a henger teljesen szabadon áll a kerék előtt és jobb lenne egy sárvédő a kerékre.
    A gyári fix sárvédő nyúlnányt letörte az előző tulajállat.

    A kerékméretem 140/70x12, szóval lapos, de széles.

    Valami ilyenre gondoltam:

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Én ma mentem 67 km-t a döggel. Egész szépen ment, de valami nagyon rezonál. A talpam alatt éreztem és valami csörgött is, de nem jöttem rá, mi lehet az.
    Karbit még mindig hangolni kell, ahogyan a variót is.
    Elindulásnál a kuplung nagyon jó fordulaton kezd fogni, de a varió nem igazán. Közel van a jóhoz, de nem jó. Indulásnál viszonylag magas fordulat. Szerintem az optimális fordulat felett, tehát ha százalékosan akarom számítani a fordulatszám változást egy teljes csumagázas gyorsításnál nulláról mondjuk 70-ig:

    indulásnál 85 - rövid ideig 90 - egy pillanatra 85 - aztán 90 sokáig - 95

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Ma rájöttem valamire. Mivel elhagytam a légszűrőház és a hozzá csatlakozó szívócső rögzítő csavarját is, ezért a ház lecsűszott a karbiról. Lett hangja, viszont ropogásmentesen és iszonyatos erővel gyorsult a gép. Tettem vissza csavart, de utána ropogósan, alig akart megindulni.

    Asszem, meg van a következő project. Csak azt nem tudom, hogy az járható út-e, ha valami gégecsővel a karbiról bevezetve a burkolat alá ráteszek a végére egy zárt sportlégszűrőt. Nyitott szűrő nem jó, mert esőben is megyek.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Den #55505 üzenetére

    Nem dugult az. Szerintem inkább az, hogy a gyári szűrőházon lévő lyuk is túl kicsi. 50-es hengerrel, meg 12-es karbival biztos jó volt. Kipróbáltam légszűrő nélkül is. Ugyanúgy leropogott.
    Lehet, hogy azt csinálom, hogy a házat fent hagyom, de ezt a lukat nagyobbítom és egy gégecsöővet kötök rá a gyári "cső" helyett és ezt vezetem el az idom alá. Úgy tudom, hogy ez valami "rezonátor" szerű valami. Valahol írva volt, hogy tompítja a szívózajt, meg nemtom, még mit csinál.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz dzso22 #55508 üzenetére

    Nincs 1 hete, hogy összeraktam. Akkor minden ki lett takarítva.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Ezeket a hangtompítókat hogyan lehet szétszedni. Mindenhol írják Gianellinél is, hogy szét lehet szedni, de nem tudom, hogyan. Arra rájöttem, hogy a külső hengeres (dísz)burkolata elforog. De szét kellene szedni, hogy a bélését kicseréljem, mert ez már nagyon érces és hangos.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Hudefasza volt hazajönni a rakparton szembe szélben. De néztem, más is van olyan hülye, hogy ilyenkor rotyogózzon. Úgy aláfújt a szél a sityakom alá, hogy megemelte a fejemről egy kicsit.

    Hajrá. Holnap is azzal megyek melózni. :-D

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz body007 #55561 üzenetére

    Egyedi. Ez így szűr is valamit, vagy csak a legyeket nem engedi be? :D

    Én meg szívok a szivacsszűrővel. Bár tegnap kimostam benyával, de az a fekete trutyi, ami abból kijött az nem közönséges. Érezhetően kisebb lett a súlya is. Valamelyest meg is oldotta az alapjáratról indulás problémáját is, de csak részben.
    Én nem értem, hogyan lehet sok egy 35-ös alapjárati fúvóka 17,5-es karbiban egy 70-es hengernek. 85-ös főfúvóka van benne.

    Tegnap csináltam egy "sárvédőt". Eléggé egyedi megoldás lett, viszont lapos. Kellene egy valami gyári sárvédő tartó nélkül, mert a tartó, amit csináltam az eléggé masszívra sikerült.

    Majd csinálok képet róla. :) Eléggé sufni és olyan hatása is van, de ha lenne egy normális sárvédő darabom, akkor jó lenne.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Den #55564 üzenetére

    Túl sima szivacs ez. Már ugye töprengtem azon, hogy valami gégecsövet teszek a karbira, a légszűrőt meg berakom a burkolat alá. Mondjuk egy autó pollenszűrő képében, na az már valami. :D

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Grillo #55566 üzenetére

    Nem is hülyeség. :C

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Den #55569 üzenetére

    Nem rossz.

    És ezen az oldalon látom, milyen k...szott drága a klingerit. 1mm-es 300x500-as 2000Ft.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz dzso22 #55571 üzenetére

    Értelmezem a leírtakat. Tisztában is vagyok vele, de megbocsássék, utoljára igazán mélyen a szimómat hangoltam annak idején 15 éve, mikor 70-es henger került rá. Istenem, de nagyon imádtam azt a dögöt. 90-et ment, mint egy álom.
    A 100-as Speedfightomat nem kellett hangolni, mert ugye az gyári volt. Ennél adódnak a dolgok, hogy hangolni kell. DellOrto másolat. Motoforce Racing. egy az egybe DellOrto PHVA, de a leírások szerint vannak bennük anyag és öntéshibák, emiatt nehezebb a hangolásuk. Igazság szerint én nem találkoztam benne ilyen öntvényhibákkal.

    Kisebb alapjáratit nem kaptam bótban 35-ösnél. Ez van most benne.
    Nem tudom, mit jelent az, hogy a "közelben". Újpesten lakom, és XI. kerületbe járok dolgozni. Naggyából ennyiben merül ki a direkt útvonal.

    Más: Lefényképeztem a sárvédőt. Nem az igazi, de a semminél sokkal jobb. Kellene egy gyári ívelt sárvédő valamilyen robogóról, amit fel tudnék rakni erre a tartóra. A tartó nagyon masszív lett.


    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz BRIKLY #55604 üzenetére

    Bármilyen rendes jogsi jó SMKP-ra.
    Egyébként hidd el, nem lesz elég az a 25km/ó. Ha egy ideig elkaristolsz ennyivel, tuti, hogy vágyni fogsz a gyorsabbra. Ezt senkinek sem sikerült eddig tartani.
    Én is így voltam vele, bár én itt nagyfaluban. Mikor kajtattam robogó után, akkor úgy voltam vele, elég nekem a 45km/ó. Nem telt bele talán 3 hét és már azon gondolkodtam, hogy kéne beletenni valami tartalékot, mert lámpánál ledudáltak, ha a sor elején a lámpánál komótosan gyorsultam és feltartottam a forgalmat.

    Hidd el nekem, kevés lesz az a 25km/ó. ;)

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz dzso22 #55591 üzenetére

    Bazz. Ezt a hozzászólásodat nem is vettem észre. Elnézést kérek. :R

    Én gyanakszom a szívatóra. Lehet, hogy nem zár le teljesen és ezért kap sok üzemanyagot. Mellesleg hidegen kell neki pár rúgás, de néha csak 1-2, mire beindul. Ilyenkor egyébként darál és okádja a füstöt, ha odahúzok neki.
    Mellesleg elég sokat eszik benyából. Olajból is, de ez betudható annak, hogy állítottam az olajszivattyún a bejáratás miatt, hogy kicsit több olajat kapjon.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz dzso22 #55625 üzenetére

    Erre mondották már, hogy Peugeot-nál megesik. Mármint ok, hogy elromlanak minden típuson, de ezeknél és néhány más típusnál ki tud kopni és hivatalosan csere, ám a trükk az, hogy állítható a "tű" magassága egy bizonyos mértékig, mivel menetes, csak gyárilag be van ragasztva. Lehetséges egyébként az is - és nem is tartom elképzelhetetlennek -, hogy ez a Motoforce karbi azon a részen annyira pontatlanul van legyártva, hogy esetleg a szívató része magasabb és hiába tolódik ki a szívató, nem tud teljesen lezárni.

    Asszem, holnap meglesem a lehetőségeket.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Den #55673 üzenetére

    Kb élő példaként az enyém, mikor 2 évvel ezelőtt elhoztam. Mármint élő példa a szarra.

    De már úgy vagyok vele, hogy eleget foglalkoztam vele ahhoz, hogy lelke legyen és a szívemhez nőjön a hibái és a meglepetések ellenére . :)

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Kicsit közbevágok a témának. ;)

    Ma megnéztem, mi van azzal a fránya szívatóval. Mikor kivettem a helyéről, az egyik vezeték konkrétan kijött belőle. Lekaptam a sapkát és kiderült, hogy szétette magát. A színéből ítélve vizet kapott. Rendesen vissza kellett vágni a vezetéket, mire találtam benne tiszta rezet. Megforrasztottam és a szívató gyönyörűen működik.
    Szépen kijön vagy fél centit, ha rákötöm az akksira és rendes üzemben is teszi a dolgát. Vissza is kellett tekerni jócskán a levegő csavart. Most már lehet, hogy - végre - kicsi is neki az alapjárati fúvóka.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Den #55689 üzenetére

    Eddig is ment az. Nem mellesleg elkövettem egy hibát is, amikor 3 hete összeraktam. Nevezetesen, hogy a varió belső tárcsát ugye alakítani kellett és lett néhány karcolás azon a felületen, ahol a görgők mozognak ki-be. Nem gondoltam volna, hogy ekkora hatása lesz, ugyanis mindegyik görgőn látszik a nyoma. Hihetetlen, mennyire fel tudta szedni görgőhéjat. Kicsit felpolíroztam és még egy kicsit alakítottam ezen a tárcsán. Kipróbálni csak holnap bírom, mivel inkább megvárom, hogy a menetrögzítő "megkössön". Nem akarok megint úgy járni, mint anno, hogy lelazult a csavar a főtengely végén.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Den #55698 üzenetére

    AZ SV-nek ugyanolyan blokkja van, mint az enyémnek. Behatóan tanulmányoztam a kérdést a 4 év alatt, mióta Peugeot-ót hajtok, így van benne némi tapasztalat.
    Valóban alapvetően Honda licensz volt kisebb változtatásokkal. Gyári karbi persze 12-es gurtner. A 100-ason 17,5-es DellOrto PHVA (a f.sznak adtam oda azt is, mikor eladtam).

    Nem sorolják a legjobban tuningolhatóak közé, de azért nem a legrosszabb.

    Az 50-esek közül a legismertebb motorblokk az FL1(B). Ez van benne nekem is. Szóval, ha kell valami ismeret a szereléssel kapcsolatban, akkor...
    Eleget szoptam vele. Persze nálam a cumi nagyobb százalékban inkább az olcsó alkatrészekből fakad. Nyilván márkásabb cuccokkal nem lenne ekkora copás.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Den #55704 üzenetére

    Ok, hogy az enyém vizes, az meg levegős, de a blokk ugyanaz, mint ahogyan sok más blokknál is "csak" annyi a különbség, hogy vizes, vagy levegős a henger, illetve a vízpumpa helyén egy koax venti van, meg persze nincs vízcső és hűtő.
    Ettől függetlenül a blokkban nincs különbség. Persze a levegőst olcsóbb bütykölni.
    Az alap blokk egyébként baromi megbízható konstrukció szerintem.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Jól kib@sztam saját magammal. Tegnap babráltam a karbit meg a variót is. Ma mentem vele egy kanyart és mikor már épp megálltam volna, hirtelen fulladozás jeleit mutatta. Még gurultam, visszaengedtem a gázt és pont megállás előtt megszorult.
    Mint kiderült - én barom - odacsíptem az olajcsövet a deknivel. Fasza. Beindult utána. Remélem, nem lett nagy baja a hengernek/dugattyúnak.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz dzso22 #55713 üzenetére

    Igen. Ez saját megnyugtatásomra is megtörtént, mert már jártam így ezen a gépen még a régi hengerszettel. Meglepő, de most semmi nyoma nem volt a megszorulásnak. Nem hogy karistolás, de a hengerfalon valami elszíneződés, vagy a hónolás eltűnése még sávosan sem. Semmi. Mázli.
    Azért míg szedtem lefelé és meg nem néztem, addig kalapált ám a szívem rendesen.

    Viszont jött a karbi hangolás. Fura egy helyzet. Mivel ugye tegnap megjavítottam a szívatót, ezért kapásból a benne lévő 35-ös alapjárati helyett betettem a 38-ast, főfúvókának hagytam a 85-öst, csak a tűn emeltem egy rovátkát. Hihetetlen sza@r lett. 95-ös befele, még szarabb. Na akkor vissza mindent arra, ami volt a hibás szívatóval. Fura, de mintha így is sokat kapna. Pedig azt gondolnám (meg a fogyasztás is erre utalna), hogy a szívató miatt nem kicsit, hanem nagyon sokat kap, de mégis közel volt a jóhoz. Nem értem, hogy lehet, hogy épp csak egy kicsit változtatott rajta, hogy nincs állandóan nyitva a szívató.
    Mindegy. Most viszonylag könnyen felpörög és nem darálva indul el alapjáraton járatás után.
    Ezt beállítani most ennyire futotta. Viszont megnéztem a variót és hát elég rendesen elbarmoltam, amikor a belső tárcsát felszabályoztam. Mindegyik görgőn nymot hagyott, hogy a fixtárcsa lapjainak vége túl meredeken állt befelé és a görgök ki tudtak menni odáig, ezért ott a görgők már nem a lapos részen feküdtek fel, hanem a nyomólapok végének élén, ami nyomot hagyott rajtuk. Egyébként én ezeket a 6,6 g-os görgőket könnyűnek éreztem. Bele tettem a 7 grammosakat. Ezekkel picit jobb a helyzet, de kéne még itt hangolni, csak nem tudom, mihez nyúljak.

    A furcsaság az, hogy kb 20km/ó-ig mintha optimális lenne a gyorsulás. itt egészen addig tart egy közel állandó fordulatszámot (legyen mondjuk a teljes tartomány 70%-a). Ezt nézzük mondjuk a legnagyobb teljesítmény tartományának. Tehát 70%-on gyorsul, mint a barom 15-20km/ó-ig, majd hirtelen felugrik a fordulat 95%-ig és alig gyorsul, de ezt a fordulatot nagyjából tartja egészen addig, míg a varió már nem vált tovább. A görgő nem lehet könnyű, mert ebben a második tartományban van egy kis hullám, egy enyhe fordulatszám esés mondjuk 90%-ra, majd egy lassabb emelkedés újra 95%-ra.

    Hol keressem? Mit hangoljak. Kuplung jó fordulaton tapad meg. Valamiért viszont nem marad ott gyorsulásban azon a fordulaton, ahol jól húz, csak egy darabig. És ez is fura, hogy utána nem is fokozatosan emelkedik, hanem hirtelen a fordulatszám.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz dzso22 #55724 üzenetére

    A2-es tű van benne. Kikopva tutira nincs.

    Kuplungnál fura lenne a megcsúszás, nagyon szépen és nagyon határozottan tapad meg indulásnál. Utána meg már magasabb a fordulat. Azt direkt megnéztem, hogy mikor tapad meg. Vagy arra gondolsz, hogy csak egy bizonyos mértékig tapad meg, aztán ott, ahol eléri a legnagyobb teljesítményt, akkor hirtelen megcsúszik és emiatt ugrik meg hirtelen a fordulat?

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz dzso22 #55727 üzenetére

    Elvileg a kuplungban közepes rugók vannak. A szíj jó helyen van. Erre ügyeltem. Direkt ezért is kellett alakítani a varió nyomótárcsán (vagy mi a neve), mert alapállapotban a szíj nem volt bent eléggé. Hézagolók is vannak bent. Kb 1mm a szíj és a hüvely közötti hézag, tehát majdnem ráfekszik.
    A tűben igazad lehet, mivel full gázon érzésem szerint jó - bár most nem néztem gyertyaképet -, viszont kb. fél gáznál ropogósan megy, akár alapról ráhúzom, akár full gázról visszaengedem.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Den #55737 üzenetére

    Ezt aláírom, mint megnevezést. Talán az 50 felettieket (mármint az 50 és tuningolt társaik) szokás leginkább robogónak nevezni. Hiába a kialakításra van értve, akkor is.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz dzso22 #55741 üzenetére

    A varió kölső tárcsája - ami ugye elmozdul a görgők hatására -, az egy kínai varió. Ennek volt ugye egy ellendrabja, a belső tárcsa, ami ugye fixen áll. Ez a tárcsa a kínain elvetemedett. Meg volt a gyári tárcsa. A kínai variótárcsát kellett összepárosítani ezzel. A nyomólapok meredeksége más volt, illetve le is koppant a varióban, ezért a varió nem tudott teljesen kinyitni. Ezért kellett alakítani. Ez azt jelentette, hogy picit le kellett venni mind a hat nyomólapból.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Pete55555 #55747 üzenetére

    Arra gondolok, aminek a segítségével a görgők feszítik a variót. A fix tárcsa, ami nem mozdul el. Nem tudom, minek nevezzem.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz dzso22 #55749 üzenetére

    A nyomólapra gondoltam, ami legbelül van. Az összeházasítás annyit tett, hogy ez a nyomólap a gyári varióé, de a gyári varióban a görgőpályákat alacsonyabb "falak" választják el, mint ebben, ezért a nyomólap úgy volt kialakítva, hogy az vezesse meg a görgőket. Ennél a kínai variónál viszont a falak magasabban és a gyári nyomólap pont ezeken koppant le. Itt kellett kivenni egy kicsit, illetve ennél a variónál a görgőpályák szöge is más, ezért a nyomólapon mindegyik görgőnél le kellett venni 1mm-t a nyomólapból. De egyébként a nyomólap meredeksége megegyezik a kínai nyomólapéval, tehát elvileg ugyanúgy működik, ugyanolyan erőkkel, mindkettő.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Na ma reggel megint becumiztam. Megszorult. Az oka pedig, hogy a zsír új vízpumpa megállt. Mikor elindultam, még biztosan jó volt. Nem nézem a hőfokot minden percben. Már felvettem a kapcsolatot az eladóval gari ügyileg. Persze odavetettem azonnal a hengerszettet is, hogy akkor ilyenkir mi van. Persze ahhoz már számlával igazolni kell, hogy szervíz építette be.
    Nem tudom, mekkora a kár. Utána még beindult, de melegen. De most megyek érte.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #55778 üzenetére

    Szépen cammogok hazafelé. Megyek-megállok- tolom-stb...
    Hogy legyen boldogság is, ereszt a hátsó gumim. Sok ez már a "jóból".

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz huszi.gyb #55785 üzenetére

    Nem nagyrobogó. Ok. 70-es henger, tehát így az lenne, de 50-esnek született. Hazaértem vele és le is vettem a vízpumpát. Csak konkrétan a hajtótárcsa ott maradt a lendkeréken. Ez a vízpumpa fém ricnis tengelyére "ragasztott" műanyag hajtótárcsa. A tárcsa ricnije eldarálódtak. Szerintem beállt a vízpumpa és a tárcsa elforgott a tengelyen. Egyébként a tengelyt kézzel alig lehet elforgatni. Érezhetően szorul a vízpumpa, forgatva pedig erősen "sikáló" hangot ad.
    Marha rossz a gariztatás. Minimum egy hét.
    Bele sem merek gondolni annak a szerencsétlen helyzetébe, aki hasonlóan jár és a rotyogója a munkaeszköze (pl. Pizzafutár, stb...). Nekem is rossz, mert ezzel járok dolgozni.
    Most nem tudom, mit tegyek a hengerrel. Nem vettem le, hogy megnézzem, de ha elbarmolódott emiatt, nem tudom legariztatni és akkor kidobtam az ablakon 23000Ft-ot olyas valami miatt, ami nem is az én hibám.

    Mellesleg direkt olyan fagyállót használtam, amit kimondottan tanácsoltak.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Nahát nemtom, mi legyen ezzel a vízpumpával. Nem tudom, hogy érdemes-e egyáltalán bízni a gariban. Arról nem beszélve, hogy nincs időm elvinni a vásárlás helyére, a futár meg nálam nem jöhet szóba. Ha meg nagy nehezen esetleg jövőhéten elviszem, akkor is legalább egy hét és addig meg csorog kifele a pénz az ablakon az egyéb, drágább közlekedési megoldások miatt.

    A forgását megoldottam, forog rendesen, de azt nem tudom, hogyan tudom a műanyag tárcsát rárakni a ricnis tengelyre. Egyrészt, mert kikopott teljesen, bár max levenném a régiről. Másrészt meg hogyan maradna rajta? Mivel ragasszák ezeket rá a műanyagot egy fémtengelyre?
    Esetleg QuickSteel segíthet? Érdemes babrálni vele?

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz 30z.Samu #55801 üzenetére

    Ez már nekem is megfordult a fejemben

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz Den #55804 üzenetére

    SPD-s igen. Nekem az idővel van bajom. Nem egy űrsikló ez. Elég hamar meg lehet állapítani, hogy sz@r.
    Egyébként elég nehéz forgatni a vízpumpát. Mikor megkaptam, akkor sem volt könnyű, de akkor betudtam annak, hogy esetleg száraz és ha megkapja a folyadékot és vele a kenést, akkor lesz jó. De ma kézben néztem, és nem. Most is nehéz, ha nem nehezebb tekerni.

    Az is ugye gáz, hogy a henger/dugó megszorult miatta. A vízpumpát becserélik 1 hét alatt. Ok. De a hengerszetthez kérik a jegyzőkönyvet a garanciához. Ahhoz meg kell a számla a beszerelésről. Ne ma henger tehet róla, hogy megszorult, hanem a vízpumpa, ami tönkrement. Lesz új vízpumpám, meg egy "vadiúj" (378km) hengerszettem, amit vagy javíttathatok a saját pénzemen, vagy dobhatok a kukába.
    Sarkított, mert beindul a gép, de biztosan kárt okozott ez a megszorulás. Ez nem olyan volt, mint ami hétvégén történt, mert akkor nem terhelésen szorult meg és nem is annyira, mint most, amikor konkrétan füstölt a hengeren a festék, annyira meleg volt.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz jozefgucci1 #55811 üzenetére

    Biztosan cumizni szeretnél egy rendszám nélküli 125-ös robogóval?
    Lassan jön a rendszámozás és akkor dobhatod a kukába. Ha meg még nem jön akkor is eladni nehéz lesz.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz body007 #55884 üzenetére

    Elsőre azt hittem, valami kaspó. :D

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz dzso22 #55894 üzenetére

    Én annyiban vagyok előnyben a Speedfighttal, hogy ebből ugye van 100-as is. A 100-asok elöl-hátul tárcsásak, de az 50-eseknél van, amelyik hátul dobfékes. Bár igaz, hogy az első fék a lényeg. Súlyban szinte semmi különbség nincs az 50-es és százas között. Egyéb felépítésben pedig teljesen megegyeznek. Ilyen például a futómű. A fékek is ugyanazok, ahogyan a kerékméret is megegyezik. A 100-asok végsebessége 90-110 között van.
    És itt ugye nem a 100-as van alul méretezve (fék, futómű), hanem az 50-es van túlméretezve, tehát van benne tartalék bőven a nagyobb sebességhez. Nekem nem volt gondom vele. Az 50-essel is 70-ről, ha erpsen fékeztem, akkor a mögöttem jövő azért kapkodhatta a fejét. Meg ugye én is, nehogy belém szálljon. Pillanatok alatt meg lehet állni vele.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz dzso22 #55896 üzenetére

    Nem lestem. Most addig kocsival mentem dolgozni. Tegnap is dolgoztam. Majd most délelőtt fogom megnézni.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #55898 üzenetére

    Nos megnéztem a hengert. Semmi. Lehet, hogy Narakuék nem hülyék? A dugattyú két oldalán is rajta van a Naraku embléma, de ez nem matrica, hanem valamiféle festék. Na most lehetséges, hogy a Naraku kitalált valamit, hogy egy olyan "festékkel" vonta be a dugót - számítva a bejáratás alatti megszorulásra -, hogy megszorulás esetén inkább ezen szoruljon meg, mint maga a dugattyú?
    Mert az új korában is világos volt, hogy ennek van némi vastagsága, na most ahol megszorult, ott elkenődött/lekopott ez a festék, viszont sem a dugónak, sem a hengerfalnak nincs semmi baja. Egy karcolás sem.

    Viszont a tárcsát quicksteel-el visszatettem a vízpumpa tengelyére. Egy darabig ment, de aztán ez is elforgott. Szétvertem a régi vízpumpát. Érdekesség, amire rájöttem, hogy a vízpumpa tengelyére a lapátkerék menetesen van feltéve. Egy ricnis hüvely van a lapátkerékben, aminek a belseje menetes és ez rá van csavarva a vízpumpa tengelyére. Elvileg tehát mondjuk az egyik vízcsövön benyúlva a lapátkereket meg lehet akasztani és a tengelyt ki lehet csavarni belőle és így elvileg ki lehetne húzni a tengelyt a vízpumpából, bár igaz, nem könnyen a csapágy miatt. Én pl most kiütöttem a tengelyt és ki is jött rajta mindkét csapággyal. A csapágyfészek egy fém, ami bele van sütve a vízpumpa műanyag házába.
    A vízpumpa külső burkolata melegen levehető, bár melegíteni kell rendesen, de hőre lágyuló műanyag.
    Elméletben tehát a megbonthatatlan vízpumpa is bontható, csak nehezen. Mellesleg ezt a külső burkolatot levéve, majd a lapátkereket lecsavarva simán cserélhető lenne a szimering.

    Még egy adalék. A régi vízpumpa tengelyén a csapágy szorosan van illesztve. Meg sem lehetett mozdítani. Hogy lehet, hogy az új vizpumpa tengelyét ki-be lehet húzogatni. Mozog - igaz, húzósan - a tengely a csapágyban.

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz runner 125 #55902 üzenetére

    Nálam a varió külső tárcsát veszélyes levenni a főtengely miatt. Amikor ugye csináltam pár hete, akkor említette. Azóta vettem már le a csavart, de utána alig lehet rárakni, ezért nem is nagyon veszem le, ha nem muszáj. Ma kicseréltem az ékszíjat, de nem vettem le az elejét, inkább lekaptam a hátsó tárcsát. Nekem elöl kifér a szíj, viszont a hátsó tárcsákat szét kell nyomni a kontraszt ellenében. Nem rossz. Főleg, ha az ember ujja bemegy a tárcsák belső oldala felé, mert ott meredekebb. Faszán össze tud ugrani a tárcsa, aztán lehet visítani. :-D

    body007: Gondoltam, hogy valami ilyesmi dolog lehet. Nevesebb gyártóknál ez nem szokás?

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    Nos. Rájöttem, miért is ment haza a vízpumpa. Valóban az volt a hiba, hogy ki-be mozgott a tengely.
    Ugye az egyik vízcsövön benézve alig lehetett látni a lapátkereket. Csak 1-2 lapát volt fehér. Már tudom, hogy miért. A házból kapott le némi fekete műanyagot. Talán a víznyomás hatására a tengely befelé mozdult, a lapát beleért a házba és - víz ide, vagy oda - megolvadt a műanyag ház felülete, amitől egyre jobban megragadt a tengely és ezért forgott el rajta a tárcsa.
    Egyébként rendben lenne és nyomná a vizet. Meg is tudnám gyógyítani, mert semmi más nem kell hozzá, csak a tengelyt kicsit kihúzni, a külső csapágy tövénél csapágyragasztót neki, aztán a tengelyt visszanyomni kb. félútig. Ezzel így tök jó lenne. Már csak az lenne kérdőjeles, hogy magát a kikopott tárcsát hogyan "ragasztom rá" a tengelyre?
    A garizással az a gond, hogy nem jutok el oda. Tegnap vittem magammal a szivattyút, mert arra jártam céges autóval, de nem tudtam bemenni, mert hajtottak a céges autóban meg gps van. A héten meg már nem is megyek arra.

    Így úgy döntögettem, hogy inkább megjavítom. De nem tudom, mivel ragasszam rá a tengelyre a tárcsát.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #55923 üzenetére

    Valami tipp? :)

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz dzso22 #55925 üzenetére

    Oldalról? Ez nekem is eszembe jutott. Meg gondolkodtam azon is, hogy egy alátétet - ami picit kisebb - megmelegítve ráhúzom a tengelyre, hogy jól rászoruljon. Illetve eszembe jutott még a hosszirányú megfúrás is. Csak egy pici, 3mm-es lyuk, amibe egy balmenetes csavart tekerek egy olyan alátéttel, amin körmök vannak. Ez már tutira megfogná a tárcsát. És persze mindegyik mellé még a tárcsát oda is ragasztanám.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz mumtaz #55933 üzenetére

    Na ennyit erről. Nyomtam csapágyrögzítőt a tengelyre a tárcsát meg QuickSteel-el ráragasztottam. Kb 1km-t bírt ki. Hallottam sivító, nyikorgó hangot. Tutira meg tudnám csinálni, de igazság szerint a tököm tele van vele, meg holnap pont megyek Halásztelek felé, szóval beadom gariban. Így is elment egy hét, mióta behalt.
    Csak ma adtam neki egy esélyt és némi kísérletezéssel jó is lehetett volna, de mivel holnap megyek arra, ezért sajnos ez marad.

    Basszus. De jó lenne, ha végre összeállna rendesen behangolva, stb... Csak egyszer....

    [ Szerkesztve ]

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz dzso22 #55981 üzenetére

    Ma beadtam gariba, de előtte persze lepucoltam. Srác azt mondta, hogy a hét elején meg lesz. Minden az importőrtől függ.
    Közben agyalásztam, hogy ha kapok újat, akkor azon elé mennék a dolognak, hogy kapásból nyomnék a tengelyre csapágyrögzítőt. Csak az a cinkes, hogyan nyomjak rá, mikor rajta lesz a tárcsa.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

  • mumtaz

    senior tag

    válasz fagylalt #55987 üzenetére

    Próbáld feldörgölni egy kis Coca-Cola-val. Bár szerintem ez inkább kopása a krómnak, azon meg semmiféle házi módszer nem segít.

    -=- ASUS TUF B450-PRO GAMING - AMD Ryzen 7 1700X - G.Skill Aegis 2x8 GB DDR4@3200MHz - Sapphire RX 5700XT Nitro+ 8GB - ASUS ROG Strix Flare HU - REVOLTEC FightMouse ELITE - RIOTORO ENIGMA G2 850W Gold - Cooler Master MasterCase MC500Mt -=-

Új hozzászólás Aktív témák