Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • LeeFH

    csendes tag

    sziasztok!
    már nem tudok hol utánajárni a dolognak, annyira tanácstalan vagyok ezzel a routerrel. mindenhol csak jót olvastam róla, és biztos, hogy jó router, csak én vagyok béna a beállításához.
    szóval problémával fordulnék hozzátok, az alapfelállás a kövekező:
    WRT54GL @ tomato 1.09-es firmware.
    ehhez rá van kötve kábelesen két PC és (hétvégente) wireless-en két notebook. tehát négy gép.
    minden szép és jó egészen addig, amíg valamelyik notebook rá nem csatlakozik. ilyenkor mindegyik gépen drasztikusan esik a sebesség olyannyira, hogy a másik laptop rácsatlakozása gyakorlatilag meg is szüntet bárminemű torrent átvitelt.
    a linksysinfo-n már elpanaszoltam a bajomat, QoS finomhangolást tanácsoltak, de egész egyszerűen képtelen vagyok megtalálni azt a beállítást, ami minden körülmények között nem is jó, de legalább kielégítő böngészési, és adatátviteli sebességet adna (optimális helyzetben 2 drótós + 2 vezeték nélküli egyszerre csatlakozik) . QoS kikapcsolva, probléma azota sem változott.

    erősen gondolkodok azon, hogy visszarakom a gyári firmware-t, vagy esetleg bepróbálkozom egy DDWRT-vel, de féleg, hogy tomato-ból ddwrt-t csinálni egyenlő a router-öléssel.

    előre is köszönöm a segítséget, körülbelül utolsó reményeim vagytok. :)

    [ Szerkesztve ]

  • LeeFH

    csendes tag

    válasz Cs.-Istvan #2021 üzenetére

    köszönöm a válaszod!
    feltelepítettem a programot arra a gépre amelyiken a router beállításokat szoktam végezni, és az egyik notebook-ra.
    nagyon láma vagyok ebben a témakörben, ugyhogy csak sematikusan tudom kifejezni magam:
    szóval a PC-n elindult valamilyen analízis, miközben ezt a sort irom már a 6500. sornál tart. ebben rengetek sötétvörös, fekete, szürke, kevesebb világoskék, és annál is kevesebb zöld sort dobott ki, ha kidobott egyáltalán.
    a notebook-on képtelen volt bármit is megvizsgálni, gondolom mert nem vezetékesen csatlakozik, vagy inkább nem tippelek.
    úgyhogy pillanatnyilag ez az állapot, a cél gondolom a vörös, fekete, és egyéb morcos színeket barátságosabbá tenni. hogyan? köszönöm!

  • LeeFH

    csendes tag

    még talán Tomato-soknak, meg QoS-guruknak jól jöhet, ha postolom a beállításaimat (amit, mint már irtam disabled-re tettem, mert lehetlenné vált tőle a böngészés+p2p egyaránt.)

    Basic Settings:
    http://1pixelhost.com/Uploads/files/wt1yzymnwtglgneyhdzn.jpg

    Classification:
    http://1pixelhost.com/Uploads/files/jrzrwnmz5logumnqzm2d.jpg

    Pie Chart:
    http://1pixelhost.com/Uploads/files/mmetmtcdlwqmwy2izowv.jpg

  • LeeFH

    csendes tag

    remélem nem haragszik meg semmi, de még mindig nem tudtam továbblépni egyről a kettőre. annyival bizonyosabbá vált a problémám, hogy valójában csak akkor van hirtelen és drasztikus sebességcsökkenés, amikor egyszerre fut a hét notebook, tehát, amikor egyszerre kell a routernek kiszolgálnia két routert. nem tudom hányszor túrtam már át a beállításokat, remélem Ti tudtok még érdemit hozzáadni. köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák