Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vegesj

    tag

    válasz philoxenia #638 üzenetére

    Az ötletek valóban hasznosak lehetnek elismerem, de azért nem árt a realitások határán belül maradni.Gondolok itt arra hogy az erdőben felszedett bot az egyik végében egy beletekert csavarral azért elég megbízhatatlan szerkezet.Arról nem is beszélve hogy én egy ilyenre nem merném rárakni a gépemet (persze másnál talán ez nem számít).A téma engem is érdekel mivel ahogyan te is úgy én is monopod vásárlást fontolgatok igen erősen.
    Van ugyan tripodom de erdőjáráshoz én is praktikusabbnak tartom az egylábú megoldást.
    Hetek óta keresgélem a véleményeket és olyan írást is találtam ahol az illető bizonyos körülmények között jobban sikerült képeket készített monopoddal mint tripoddal (ez azért elég meglepő számomra,de fogadjuk el hogy igaz).

    Az említett írás (egyébként egy másik fórumból):
    [link]

    A monopodok között is igen nagy a választék, így több olyan is van közöttük aminek a terhelhetősége még egy háromlábnak is a becsületére vállna (pl.15kg).Mivel egylábúak ezért gondolom azt a stabilitást nem tudják nyújtani mint a tripodok de egy szabadkézből való fényképezéstől sokkal stabilabb körülményeket tudnak biztosítani és szerintem mindenképpen hasznos ha van egy ilyene az embernek.

    Itt egy másik olvasnivaló, ha érdekel:
    [link]

    Lehet hogy leszedik a fejemet amiért más fórumokat linkelek be,
    de hátha ott találsz valami hasznos infót ami segít
    ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák