Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vegesj

    tag

    válasz Zola007 #611 üzenetére

    Láttam korábbi hozzászólásodban hogy használtál már Velbon állványt ezért szeretném megkérdezni hogy mi az oka annak hogy most ezt a Slik tipust választottad. A Velbon Sherpák terhelhetősége nagyobb mit az általad választott állványé, igaz talán nem olyan
    divatos kinézetű de az ára szintén ez a kategória. A gond szerintem az lehet hogy ha most olyan állványt veszel amit a terhelhetősége határán fogsz használni az valószínűleg nem fogja ezt sokáig bírni. Gondolok itt arra hogy pár hónap használat után elkezd szétkopni és ettől szétlazul a rendszer.Hónapok múlva viszont már nem lesz egyszerű visszacserélni a boltban még ha esetleg van is ott ismerősöd.Tartok tőle hogy te ezt az állványt azért választottad mert úgy néz ki ahogy (hasonlít a Gitzo a Mannfrotto és a Giottos állványai-
    hoz).Szerintem amennyiben még lehetséges gondold át ezt a választást mert ha most még éppen jó is lesz nagyon valószínű hogy hamarosan kevésnek fogod találni a terhelhetősé-
    gét.

    Nekem egy 750-es Sherpa van és bár talán nem olyan modern a formatervezése mint az általad kinézett típusé de adatai alapján mindenképpen erősebb szerkezet.A fej amit hozzá adnak nem egy nagy terhelésre készült darab de 3kg körül azért lehet rá pakolni biztonságo-
    san, a lábak pedig szerintem 5kg terhelés mellett még stabilan használhatóak így egy későb-
    bi fejcserével megoldható a mostaninál nagyobb terhelhetőség.Mivel mint írtad használtad már a 600-as típust ezért tudhatod hogy jól variálható állványok.
    Neked kell döntened mi a fontosabb a külső vagy az erősebb felépítés.

    Nem reklámként de én itt vettem és a kiszállítás ingyenes:
    [link]

    Az általad említett Sherpa 600 pedig ez:
    [link]
    ...és még olcsóbb is mint a Slik amit kinéztél :C

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák