Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz Yofej75 #20121 üzenetére

    Szia. Nem folytattunk eszmecserét privátban, nem kerestem a kollégát, mert közben átgondoltam a dolgot. Nem tudnám kihasználni azt a gépet, és annyival több macera lenne, amit egyszerűen nekem nem ér meg. Erre a gépre melót kellene találni, ez a gép még sokkal specifikusabb, mint bármelyik más, nem SLA gép. Én az S szériát néztem ki, elég sokat utánaolvastam, de szerintem egyelőre kihagyom. Érdekel nagyon, tetszik is, ahogy dolgozik, de túlságosan specifikus, plusz mérethez kötött.
    Sok örömöt hozzá. Nekem a vámon fennakadtak a filamentek, amit a nyomihoz vettem. A nyomi ugye Belgából jött, de minden más Kínából. Az is itt volt szélvész gyorsan, de megfogták és most kérdés, hogy az Ender mit hoz ki ebből. Én nem fizetek vámot erre, az tuti, elég sok mindent raktak bele a csomiban, hogy ne több darabban és gyorsan itt legyen, ez értékelendő, de most hátrány lesz. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Janix12

    aktív tag

    válasz Yofej75 #20121 üzenetére

    Neked megy a válasz, de a aki érintett Photon-S kérdésben egészen nyugodtan kérdezzen..
    Pár mondatban leírom eddigi tapasztalataimat..

    Már egy éve használom, nem napi rendszerességgel.

    Az elején döcögős volt a kapcsolatunk, mert nem hozta az elvárt minőséget. Előtte egy első szériás Photon-om volt aminek ugye az egyik nagy hiányossága az, hogy a teljes nyomtatási felület 1/3-a, ami pontosan tapad-épül a megadott értékeken. A közepétől kifelé egyre gyengébb a minőség.
    Többek között azért váltottam Photon-S re mert újítás volt az UV LED-matrix.

    Egyébként ez a része fényévekkel jobb mint az elődnek.
    Viszont sokat spóroltak a nyomtató házán. Fém helyett műanyag minden irányban kivéve a kád és kijelző platform, ami amúgy megegyezik az előző Photon-éval.
    Sajnálom, hogy ezen spóroltak mert pont ez tetszett az első szériában. Masszív és nehéz szerkezet volt, érezni lehetett a minőséget.

    Miután kicsomagoltam voltak nehézségeim. Az új szeletelő progit kellett telepítenem pendrive-ról amit adtak hozzá..
    Iszonyat macerás volt kezelni, beállítani.. Néha lefagyott..

    Aztán 2-hét mókázás után leszedtem a legfrissebb szeletelőt az Anycubic oldaláról ahol a leírásban figyelmeztettek, hogy FW-t is kell frissíteni..
    Mire mindennel elkészültem kinyílt a világ..
    Minden az elvártaknak megfelelően működik és nem bántam meg a váltást..

    Két dolog..
    Az egyik a szintezés..
    Kicsit elmérték és felfekszik a kád oldalára a build plate tartó kar, ha nagyon le van engedve..
    Ezért én úgy szintezek, hogy kád benne, leengedem amíg el nem kezd szorulni és nem forog el majd utána lehúzom fix-re.. Ez addig marad meg amíg nem kell feszegetni a kész modellt a build plate-ről... Feszegetés után ismételni kell a szintezést..
    Ha nagyon ráengeditek az üvegre a build plate-et és úgy húzzátok le, ferde lesz (a műanyag ház átka).

    Másik dolog..
    A szeletelőt Win7 kompatibilis módban tudtam csak normálisan használni Win10 alatt..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák