Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CrV6000

    csendes tag

    válasz King Unique #67968 üzenetére

    Szia,
    A fenti válasz alapján merült fel bennem egy kérdés, amiben szeretném a véleményed/véleményeteket kérni.
    Otthoni gépbe használok WD Red-et, eddig megbízható volt. Most új HDD-t szeretnék, sajnos az árak miatt kb a Plus és a Pro is már egy árba került (CMR-est keresek, illetve van, igaz nem NAS-ba, vagz Raid-be van).
    Egy külföldi fórumon olvastam a TLER-ről, csatolom mit írtak. Én eddig ezzel őszintén szólva nem foglalkoztam, nekem a meglévő lemezek jól működnek, ezért nem mélyedtem el jobban.

    "Using a NAS drive in a non-NAS (more specifically a non-RAID) environment is a really bad idea. One of the key differences is that NAS drives by default will have TLER (Time-Limited Error Recovery) enabled.
    This is important because in a RAID environment you don't want the whole array pausing while one drive struggles to read one faulty sector. You want the drive to immediately give up and the array will recreate the damaged data from the other copy (RAID1) or parity (RAID5).
    In a single drive desktop environment you absolutely want the drive to keep trying to get that data back because there is no redundancy.
    So if you use a WD Red as a stand alone drive in a desktop and it has any issue then it is just going to give up and your data will be lost.
    Now I believe that you may be able to find some software online that allows you to edit the firmware and disable TLER but I'll leave that as an exercise for the reader."

    Ez is, a fenti tanácshoz hasonlóan olyan dolog, amivel nem érdemes átlag userként foglalkozni mert normál módba fog futni és viselkedni? :)

    Köszi a segítséget. :R

Új hozzászólás Aktív témák