Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lorant80

    tag

    válasz lorant80 #17978 üzenetére

    Szewasztok!

    Megkaptam az 500GB-os Blue-t (WD5000AAKS - 00V1A0)...! Thailand-on gyártva 2009 Dec. 27.-én
    Hát nem vagyok elszállva tőle! :( A motor hang elég jól hallatszódik! :W
    Olvastam olyan hozzászólást, hogy ha kézbe veszed és csiklandozza a kezed akkor az "kuka szökevény"!!! Hát ez a példány csinálja....! Ha a HDD oldalát fogom akkor ez a bizonyos csiklandozás érződik..., ha pedig a tetejét akkor pedig a hangja változik meg neki!
    Összehasonlításként:
    Van egy WD3200AAKS-em (még a két tányéros verzió) aminek halkabb a hangja (és két tányéros)...!
    A házban lévő WD3200AAKS-nek a hőmérséklete 37fok (jelenleg lekapcsoltam a hűtést róla "8cm-es venti", de persze róla megy a rendszer, torrent stb.)..., az asztalon lévő (egy puhább könyv van alatta) WD5000AAKS - 00V1A0 -nak pedig 36fok. A bekapcsolástól számítva ettől kicsivel nagyobb volt a különbség (kb. 4fok a régebbi HDD javára), de mostmár kezdenek kiegyenlítődni!
    Én lennék túl kukacos vagy ez a HDD nem az ami kellene hogy legyen...??? :U
    A hangját a régi ATA-s 80GB-os Maxtorom motor hangjához tudnám hasonlítani! Seek hang persze nem sok mivel még formatálva sincs!
    A véleményetek érdekelne ezzel kapcsolatban! A HDD-t "elméletileg" vissza cserélhetem ha nem felel meg..., tegnap vettem ezért a napokban döntenem kell!
    De sajnos nem nagy a választék! Van egy Seagate XXXX.12-es széria..., ha jól tudom ez sem egy sikeres széria..., vagy volna esetleg egy Samsung F3 500Gb-os, de a Samsungok pedig nem a megbízhatóságukról híresek (ha jól tudom???)! Valamint egy évvel kevesebb a garancia is a Samsungra!

    Előre is köszönet minden hasznos hozzászólásért!!!

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz lorant80 #18005 üzenetére

    Csináltam néhány tesztet a WD5000AAKS - 00V1A0-ről és a régebbi WD3200AAKS-ről (két tányéros verzió)
    SATA I-es csatoló van a gépemen és a HDD még mindig nincs leformázva (500Gb-os)
    Hozzáértők véleményét kérném a tesztekkel kapcsolatban!

    Ami nekem feltünt, hogy a CPU használat elég durva főleg az 500Gb-osnál (gondolom ennek nem így kellene lenni)! Beállítási problémától is lehet ez a dolog? Csak furcsa, hogy a 320Gb-osnál a CPU használat sokkal kissebb!
    Valamint a 320Gb-osnál a Read tesztnél a diagram se valami szimpatikus!!! :(

    A képek:




    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz Dzsekó #18008 üzenetére

    Igen, SATA I -es lapom van...! Lehet még ma lesz lehetőségem kipróbálni egy SATA II-es lapban! (de ma minden féle képpen be kell szólnom az üzletbe, hogy lesz-e csere, ezért lenne jó ha valami konkrétat tudnék már mondani nekik)

    Ezek szerint rosszul beállított BIOS vagy bármi hasonló nem okozhatj a 320-as viselkedését!??

    "2x ritkábban fut bele az ember rezonálós darabba." - én csak attól félek, hogy amik most vannak az üzletben raktáron (kül. három darabot kaptak) ugyan abból az országból, gyárból, szalagról és nap jöttek le és valószínű mind hasonlóan rezonálna (de ez az én privát véleményem)..., mert fogalmam sincs miként megy a HDD-k gyártása.

    Ha minden igaz Samu F3 szerezhető, de félek a Samuktól...., sokszor olvasható a fórumon, hogy a Samuk ekkor-akkor eldobták a kanalat stb. :U
    Samuval kapcsolatban (persze F3) van tapasztalatod? (megbízhatóság, rezonálás stb.) Jó szívvel ajánlod??? :) Bocsi, ha kicsit szőrszálhasogató vagyok!!! :B
    Ja még annyi a Samuval kapcsolatban, hogy mindegyik F3 500Gb-os tányérral készül??? Nem kell a jelölésekre különösen odafigyelni?

    Gondolom a Hitachi 7K1000.C megbízhatóbb lenne mint a Samu (ha nem is halkabb)..., de az biztos náluk nincs (nem forgalmazzák)!

    Válaszodat (válaszokat) előre is nagyon szépen köszönöm..., és ha lehet minél hamarabb mert MA jeleznem kell az üzlet felé!!! :K

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz Dzsekó #18026 üzenetére

    Köszi a gyors választ...!

    Rákérdezek az üzletre, hogy milyen lehetőségek vannak ezzel kapcsolatban...??? (kipróbálás)

    Ami még zavar, hogy tételezzük fel hogy a másik vinyó az nem lesz rezonálós, de attól függetlenül a motor hang az valahol ott lesz, mint ennél..., vagy nem???
    Vagy ha egy HDD nem rezonál, akkor a motor zaja is kissebb neki, mint egy ugyan olyan rezonálós példánynak??? :)

    (#18021) Core2duo6600 válasza lorant80 (#18005) üzenetére

    Nekem is van 2 és eléggé rezonálnak egy tányér ide - oda, hangosabb és jobban rezonál mint a régebbi 2 tányéros 250 es pata wd.

    Valahogy ez a hozzászólás is elvette kicsit a kedvemet a WD-től!!! :(

    Pedig én is WD párti "voltam"..., de lehet most bevállalom a Samut! :F

    S.L

  • lorant80

    tag

    válasz Core2duo6600 #18031 üzenetére

    Köszönöm a hasznos információkat...! (Dzsekó, Core2duo6600, gg72) :R

    Nekem ez az 500GB-os a harmadik Blue-m, de ebből talán a második az amire azt tudom mondani, hogy "halk"..., na rezonálni tényleg nem rezonál!!! ;) De már egy bad sector beszaladt neki (99%-os a kondíció :W )
    Nagyon úgy néz ki, hogy akkor egy Samsung F3-ra rápróbálkozom..., de ezzel csak az a baj egyenlőre, hogy az üzlet jelenleg még Samsungot se tud szerezni...! Ki kell várni mi fog érkezni raktárra! :W
    De ahogy látom sokan dícsérik a Green-eket..., ha adattára kell majd nagy vinyó, akkor pedig a WD lesz a befutó!!! :K

    gg72 - ha volt mát tapasztalatod a Hitachival és a Samsuggal is...., akkor melyiket ajánlod jobban vételre? Hang tekintetében gondolom a Samu a jobb!??

    S.L

Új hozzászólás Aktív témák