Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gborisz

    tag

    Sziasztok! Közeleg az Elden Ring DLC, amit már szeretnék nem mediumon 30 fps-sel megnézni, fel fogom törni a malacperselyt.

    1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
    táp: Chieftec GPA-400S8
    alaplap: Gigabyte H610M S2J DDR4 rev. 1.3
    processzor: I5 12400f Alder Lake Socket 1700 LGA
    RAM: 2x16 GB Corsair DDR4-3600 CL18
    VGA: ASUS Geforce GTX 1050 Ti
    monitor: Asus vh222d

    2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
    Jelenleg 1080/60Hz, mostantól 1440p monitorra gyűjtök (karácsonynál biztos nem hamarabb)
    3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
    Játék (szinte csak single player dolgok, Elden Ring DLC, megnézném végre Cyberpunkot, Jedi survivort, Baldurs Gate 3-at, ilyesmik), film/sorozatnézés, átlagos kockulás
    4. Mennyi pénzt szánsz rá?
    350k
    5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
    Új
    6. AMD vagy Nvidia?
    Inkább Nvidia

    Már egy ideje próbálok képbe kerülni, nagyon leegyszerűsítve az AMD jobb raszter olcsóbban, kicsit rosszabb FSR, fogyasztás és RT, Nvidia drágább, jobb DLSS, RT, fogyasztás. Én úgy vagyok vele, ha ennyi pénzt kiadok, akkor legyen minden is :))
    Ennyi pénzért már beleférne egy alsó polcos 4070 Ti Super is (16GB RAM! future proofing! omg!), egy jó darabig nem akarok megint másikat venni, majd inkább a beállításokat lejjebb, kérdés, hogy mit érdemes az alsó polcról választani (és amúgy honnan? alza?). Van még valami, amire nem gondoltam?

    Köszönöm

    (edit: a tápot lehet kell majd cserélnem, arra ott a kis malacpersely, meg a házam is egy 20 éves irodai gép háza, ezeket majd igazítom az új VGA-hoz)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák