Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mr_ricsi

    veterán

    Elolvastam a topicon összes hozzászólást, és ennyi hülyeséget összehordva még nem nagyon láttam!

    Kezdjük mindjárt azzal, hogy -jó magyar szokás szerint- mindenki a gyárival megegyező minőséget szeretné megkapni ingyen, vagy pár fillérért. Hát szeretnék felvilágosítani mindenkit, hogy ez a való életben csak akkor lehetséges, ha betörünk egy forgalmazó raktárába, és elhozzuk a gyári patronokat! (Vagy ezt más tette meg, és olcsón szabadulni akar a szajrétól.)

    A gyári tintákat nem kevés pénzért fejlesztik, és a nyomtatógyártók maguk állítják elő, vagy csak olyan nagy vegyi cégekkel gyártatják, mint a TDK, vagy a BASF. A gyári tintákkal csak a gyári patronokban lehet találkozni. A gyárak nem hülyék, hogy külön eladják a tintát, amikor abból csak a saját patronjaiknak készülne konkurencia.

    Az utángyártott patronokban tehát nincs gyári tinta. A tintagyárak próbálnak a gyárihoz hasonló tulajdonságú tintát kifejleszteni, de koppintani csak módjával lehet, mert ha túl jól sikerül, azonnal pert kapnak a nyakukba. (Az Inktecről és a Ninestarról konkrétan tudom, hogy perelte valamelyik gyártó)
    Az utángyártott tinta más receptúra szerint készül, ezért szinte esélytelen, hogy a gyárival megegyező színű legyen. De ez nem jelentős probléma, ha az eltérés nem drasztikusan nagy.

    A nyomat színét a tinta és a papír együttesen határozza meg. A gyári patronnál az egységes tinta adott, pl. egy BCI21-es patronban ma is ugyanaz a tinta van, mint 4 évvel ezelőtt. A nyomtató driverében pedig ki lehet választani néhány papírfajtát, amivel a gyártó tesztelte, és amihez beállította a nyomtatóját.

    Ha a tinta, vagy a papír, vagy mindkettő eltér a gyár által ajánlottól, akkor a nyomtatót -a monitorokhoz és a scannerekhez hasonlóan- színkalibrálni kell. A műszer csinál egy színprofilt, és a driver ezt figyelve köpi a tintát a papírra. Ha haloványabb a piros, akkor többet nyomat. (Így a szín jó lesz, de jobban fogy a tinta, és esetleg hullámosodik a papír.)

    Itt megint képbe jön a fórumozók sóhersága: a műszeres beállítás pénzbe kerül, és minden újabb patronmárkához újra be kell állítani. Tehát ezt el is vethetjük.

    Ha engedünk a minőségből, akkor szemre is beállíthatjuk, mert a nyomtatódriverekben van színenkénti intenzitás-állítási lehetőség.
    Pl. Canon és Epson:


    A korábbi hozzászólások között olvastam, hogy valaki egy márkát azért szólt le, mert pirosas árnyalatú volt a nyomat. Csak az M és az Y csúszkáját kellett volna lehúzni, vagy a C-t felnyomni...
    Jó ötlet az is, ha egy tesztábrát kinyomtatunk még az új nyomtató gyári patronjaival, és az utángyártott patronos nyomat színeit megpróbáljuk ehhez közelíteni.

    folyt.köv.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz mr_ricsi #127 üzenetére

    Patrongyártók:
    Nem értem azt a módszert, ami szerint a gyártókat minősítitek!
    Mi indokolja, hogy ha egy gyártó Epson xxx típusú tintájának gyenge a színe, akkor a Canon yyy típusúé is az :F

    A patrongyártók közül néhány maga gyártja a tintát is. Pl. az Ink-mate, az Inktec, a Ninestar (G&G) vagy az Orink. Ezeknél nagyjából ugyanazzal a tintával kapjuk meg a patront fél év, 1 év múlva is.

    A procolor például csak patrontesteket gyárt, és más gyártó tintájával tölti. Semmi biztosíték sincs, hogy a legközelebbi vásárláskor is ugyanaz a tinta lesz benne.

    Az EZprint nyomtatókellékek kereskedelmével foglalkozik. Nem igazán derül ki, hogy a termékei közül mit gyárt saját maga, és mi származik a beszállítóitól. A tintapatronokat vélhetően nem maga gyártja. Ezért az állandó minőséget szintén nem látom biztosítva.

    Fotónyomtatás:
    Általában aki kinyomtat valami képet, az elvárja, hogy a nyomat hosszú ideig megmaradjon.
    A gyári tintáknál meg is szoktak adni tartóssági adatokat, mert ezt is vizsgálják különféle gyorsított eljárásokkal. Aztán valamit megadnak a beltéri tartósságra, és/vagy az UV állóságra.
    Az utángyártott tintáknál ilyet én még nem láttam, ezért -szerintem- valamennyire lutri, hogy mikor halványodik el a kép.

    Papírok:
    (Erről szintén volt valami említés a hozzászólások között.)
    Bármelyik gyártó fotopapírját nem szabad bármelyik másik nyomtatójához használni.
    Konkrétan olyan példáról tudok, hogy működés közben az Epsonok nyomtatófeje forrósodik fel legjobban, és a HP bevonatos fotópapírjáról ráolvad a műanyag bevonat

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz #41635072 #129 üzenetére

    "Hát ez a kézileg állítgatás nem éppen okoz színhűséget."
    A régebbi monitoromat színkalibráltattam. És tényleg láthatóan szebbek a színei. A következő monitoromnál arra gondoltam, hogy megspórolom a kalibráció árát. Egymás mellé rakom a 2 monitort, mindegyikre kiteszem ugyanazt a színt, és szemre beállítom egyformára.
    De minél többet állítgattam, annál kevésbé hasonlított. Jó sok idő múlva feladtam, mondván, hogy gyengébb minőségű az LCD-je, ezért nem lehet beállítani. Aztán úgy adódott, hogy valaki szívességből műszerrel megmérte, és azokkal a beállításokkal már nagyon hasonlóak a 2 monitor színei.
    Én tudom magamról, hogy a színekben béna vagyok, például a bőrszínem árnyalatát az általános iskolától kezdve még soha nem tudtam előállítani, ha most belekezdenék, nagy eséllyel valami 40 napos vízi hulla bőrszíne sikerülne. (Vagy egy négeré. Vagy egy indiáné.)
    Lehet, hogy te is hasonló cipőben jársz, csak még nem tudsz róla.

    "6-8-12ml-ért 3000-6000Ft igen sok, pofátátlan és nemutoljára teljesen irreális összeg."
    Ez igaz, de van a másik véglet is, amikor a 300Ft-os és megelégedéssel használt utángyártott patron helyett gondolkodás nélkül megveszi a másikat, csak mert azt 30Ft-tal olcsóbban adják.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz mr_ricsi #128 üzenetére

    Még egy dolgot elfelejtettem:

    Tinták:
    Egyféle gyári tintát is szinte lehetetlen lekoppintani, mégis léteznek olyan univerzális csodák, amelyek bármelyik gyártó összes tintasugaras nyomtatójához használhatók.
    Ezekről mindenkit lebeszélnék.
    Vannak olyan tinták, amelyekre csak azt írták rá, hogy az Epson, HP, Canon és a Lexmark összes típusához használható. Csak az nem derül ki, hogy melyik évig bezárólag. Ugyanis ha a tinta gyártója lelkiismeretes volt, és valóban kipróbálta a felsorolt gyártók összes patronjával, ezt csak a teszt dátumáig megjelent nyomtatókkal tudta megtenni, a későbbiekkel nyilván nem. Az újabb nyomtatóknál pedig jó eséllyel csökkentek a fúvókaátmérők, amihez kisebb pigmentméretű, hígabb tinta szükséges.
    Ha valaki ragaszkodik ahhoz, hogy ilyet vegyen, legalább arról győződjön meg, hogy a tintához mellékelt dokumentáción a nyomtatója vagy a patronja típusa fel legyen tüntetve. Ezesetben legalább arra lehet számítani, hogy működik, de színhelyességre ne számítson senki.

    Két példa:
    Egy Lexmark tulaj utángyártott tintával töltögette a patronját, Elfogyott a 3 színes tinta. Vett helyette egy nagyon olcsó, minden Lexmarkhoz való tintát. Kifogyott a sárga, feltöltötte, sárga színt többé nem nyomtatott a nyomtató. Fejtisztítás ezerszer, közben kifogyott a kék is, feltöltötte, a kék is megszűnt, végül más semmilyen színt sem nyomtatott a patron, vehetett másikat, és dobhatta ki az új tintáját is.

    Másik esetben a Canon tulaj azt gondolta, hogy nem vesz 300 Ft-ért utángyártott patront, hanem a korábbi Lexmark nyomtatójának a megmaradt fekete ujratöltő tintáját hasznosítja. Feltöltőtte a patront, többé nem jött fekete tinta a fejből. Ez egy fixfejes nyomtató, az új fej ára valahol 14e Ft környékén.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz #41635072 #133 üzenetére

    Nem csak a lekerekítettség, hanem a szemcsék mérete. Valamint a por anyaga, mert ha viaszba vannak ágyazva a festékpigmentek, a viasz például kenőanyag is.
    Ezek miatt gyorsabb kopást például okozhat az utángyártott por.

    Úgy tudom, a Samsunghoz lehet külön venni gyári port. Legalábbis egy fekete tonerhez tudtak volna, de a gazdájának túl drága volt, mert chipcserével a gyári új toner árának fele lett volna, ő viszont olcsóbbra gondolt.

    [ Szerkesztve ]

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz andorra #142 üzenetére

    Mindenfélét írtál, de azt, hogy újratelepítetted a nyomtatódat, speciel nem.
    Pedig sok utánajárást megspórolhattál volna...
    :)

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz tatatuci01 #147 üzenetére

    Mit jelent a "stencil" minőség? Berúgsz, ha szagolgatod?

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz Ogmet #188 üzenetére

    "Az Epson T071 sorozat tintapatront használóktól szeretném kérdezni, hogy az eredeti patronokhoz képest színben milyen eltéréseket tapasztaltok?"
    Nem ugyanolyanok a színek. (Ez már éppen elég nagy mínusz, feltéve, hogy a gyári színekkel kalibrálták a nyomtatót.)

    "Egyébként a kinyomtatott fénykép színei utángyártottal meddig őrzik meg a minőségüket fotópapírra nyomtatva?"
    Ez nincs dokumentálva, nem tudja senki.

    "Ha az utángyártottból egy tinta kifogy, akkor cserélni kell az összes többi színt is, hogy működjön a nyomtató,"
    Egyszer kell a gyári garnitúrát utángyártottra cserélni, aztán csak színenként kell. (Vegyesen gyári és utángyártott nem lehet a nyomtatóban, és ha 1 parton is ki van fogyva, a nyomtató nem nyomtat.)

    "Használ-e valaki 6 patronos, kimondottan fotónyomtatásra készült EPSON nyomtatót? Ha igen milyen minőségbeli különbséget lehet észrevenni a 4 patronossal szemben?"
    Nem használok, de láttam műszeres mérési eredményt. A 6 patronos több színárnyalatot tud megjeleníteni.

    "egy nyomtatást megelőző fotó színbeállítás korrekcióval több jó hatást lehet elérni 4 patronos nyomtatáshoz, mintha nem babrálnék annyit a fényképpel, és 6 patronossal nyomtatnám ki."
    Ez így van, csak nem szemre kell megcsinálni, hanem műszerrel beállíttatni a nyomtatót. (Esetleg venni chipresetert, nagyobb mennyiségben tintát, és ehhez műszeresen beállíttatni. Így össze lehet kombinálni az olcsóságot a kielégítő eredménnyel.)

    "Mennyire éri meg pl. kimondottan fotónyomtatót használni?"
    Aki kifejezetten fotókat szeretne leggyakrabban nyomtatni, annak megéri.

    "a célom csupán az, hogy a korábban elkészített képeket, akár a családról, akár természeti képek közül néhányat a falra kitehessek"
    Le kell fóliázni a kész képeket, üveglap mögé tenni, ne érje közvetlen napsugárzás, ami 3x-10x hosszabb színtartósságot eredményez.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz Viper26 #195 üzenetére

    Tintapatronokat forgalmazó webáruházakban nézd meg. 1200-1500 színenként, 1500-2500 a fekete.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz pigsty #206 üzenetére

    "Olvasgatok a neten, ph-, lehet mosni, hígítani, amennyiben betojt a patron"

    Ezek fejjel egybeépített patronok. Ha beszáradtak, akkor kihajítod, és veszel másikat.

    "Mennyire érdemes amúgy tintasugaras (jól mondom) technikát használni, ha hébe-hóba (havonta, nem egyenletesen) nyomtatok?"

    Nem érdemes. Ha 2 hétnél nagyonn szünet van 2 használat között, akkor már előfordulhat, hogy beszárad, nem érdemes rizikózni.

    "Budaörsi Tesco patron pultos szerint Lexmarkok patronjai általában nem a legjobbak, hamar száradnak"
    Mihez képest?

    "szerinte az újabb Hp-knél van egy technikai megoldás, hogy pihenőállapotban egy műanyag kupakot,fedőt tol a patronfejre, így az kevésbé oxidálódik, nem éri levegő."

    Ez így van. Feltéve hogy az elmúlt 25 évben gyártott HP-ket tekintjük "újabbaknak". (Az Epson 34 éve alkalmazza. 15 éve gyártott Canonban is láttam, és az 5-6 éves Lexmarkokban is.
    A HP azt újította, hogy kitalált egy tintát, ami nem szárad, hanem besűrűsödik.
    De ettől még nem érdemes ilyen márkát venni, mert nagyon drága a kellékanyag.

    [ Szerkesztve ]

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz pigsty #208 üzenetére

    "2 hét azért nem kevés idő?"
    Aki azt mondja, hogy hetente nyomtat, elmehet hosszabb szabira, és máris 2 hét lesz belőle. Vagy úgy életszerű, hogy egy diák nyaranta tojik a patronszáradásra.
    A tapasztalatom szerint annak be is szárad a nyomtatója, aki már vásárláskor a patronszáradási idővel kezd foglalkozni.
    A 2 hét egy jó kiindulás, mert van benne még némi tartalék is.

    Lézer sugarasok mennyivel drágábbak?
    20ezertől a nyomtatók, 15ezertől a tonerek, amikor cserélni kell.

    Azért a fószernak keresgélek valami utántöltőszettet, mert kérdezte.
    Az 50-eshez biztosan találsz, a színest nem tudom.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz #41635072 #212 üzenetére

    Mono lézereknél hogy értelmezhető a tonergarnítúra?

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz #41635072 #214 üzenetére

    "az én színes lézerembe 5K sincs az utángyártott fekete"
    A nyomtatód és hozzá a gyári tonerek mennyibe kerülnek?

    Amikor keresgéltem a legolcsóbb színes lézert, 36e körül találtam nyomtatót, és hozzá 1 garnitúra toner 100e Ft lett volna. Úgy néz ki, minél olcsóbb a nyomtató, annál drágább a toner.
    Az utángyártott tonerjeid mifajták? Utángyártott, utántöltött, vagy utántöltött a kopó alkatrészek cseréjével?

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

  • mr_ricsi

    veterán

    válasz Tyrel #216 üzenetére

    "Össze-vissza keresgéltem már minden boltban meg neten meg mindenhol, de nem tudok rájönni milyen utángyártott patron való bele, egyszerűen sehol nem találok hozzá..."

    Utántöltött patron nincs hozzá, viszont tölteni lehet, tehát töltőkészletet keress.

    Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

Új hozzászólás Aktív témák