Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petyamester

    csendes tag

    Sziasztok!
    TV vásárlásra szántam el magam, tanácsot szeretnék kérni, milyen tv-t vegyek?

    140-160 cm közötti képátlót, szép képet szeretnék. Elsősorban filmnézésre és játékra szeretném használni. (PS4 vagy Xbox).
    Nem tudom ekkora tv-nél érdemes inkább íveltet választani? UHD vagy FullHD? Kb. 300k tudnék rászánni... tudom ennyiért még ekkora képátlóval UHD nem igazán van.
    Szerintetek inkább egy kisebb UHD vagy egy nagyobb képátlóval rendelkező FullHD lenne a jobb választás?

    Előre is köszönöm a segítséget!

  • Petyamester

    csendes tag

    Sziasztok!

    55 " 3D tvt- szeretnék. Jelenleg ki, mit ajánl? az LG LB sorozat kilőve a sarkokban található szürkés árnyalat miatt. Az LF sorozatról nincs tapasztalatom. Talán ár/érték arányban még mindig a legjobb lenne esetleg egy samsung ue55h6400?

    Köszi a válaszokat!

  • Petyamester

    csendes tag

    Sziasztok!
    Szeptemberben szeretnék tv-t venni, érthető módon már most elkezdtem nézelődni.
    Amire használni szeretném: film, PS4 , youtube
    A méret: 55-65" között legyen.
    A legnagyobb kérdés talán: UHD vagy FHD?
    Amiket eddig nézegettem:
    Samsung 55/65H6400
    LG 55LF652V
    Samsung 60J6200

    Lehet, hogy érdemesebb lenne 60-65" körüli tvket nézegetni, mert ezt csak egyszer kell megvenni! Utána majd koplalok! :D Beszéljetek le róla, ha nem jó a nagy tv! :)
    Ekkora képátlónál talán már a 3D is élvezhető lenne...

    Várom az ötleteket! Előre is köszönöm!

  • Petyamester

    csendes tag

    Továbbá lenne egy kérdésem:
    Ha van egy nagyon jó internetem pl. Digi 1GB/s, van egy nagyon jó routerem pl. Tplink ac1750 vagy ac1900 és erre a routerre csatlakoztatom az 1 TB-os külső winchestert, akkor wifin keresztül az UHD/FHD filmeket akadás mentesen lejátsza a tv? Illetve ha van több tv a lakásban akkor lehetséges a winchesteren lévő adatokat akár egyszerre is kezelni?

    Köszi a választ!

  • Petyamester

    csendes tag

    válasz blakey #6349 üzenetére

    Ezeket jöhetnének szóba:

    LG 55LF652V
    Samsung UE60J6200
    LG 65 UF671V
    LG 60 UH6507
    Samsung UE65H6400

    A régebbi modell miért nem jó? Szeptemberben pedig hátha leakciózzák még jobban! :)

    Egyébként miért nem tudja lejátszani az UHD tartalmat wifin keresztül? Ha youtuben letudja akkor DLNA is tudni kellene, nem?

  • Petyamester

    csendes tag

    Kedves fórumozók!

    A TV vásárlásról szeretném megosztani veletek a tapasztalataimat:

    2016 október végén rengeteg fórum olvasás és "hozzáértők" véleménye után elhatároztam, hogy veszek egy LG65UH8507 típusú televíziót.
    Az Euronicsban sikerült hozzájutnom, a glamour napok miatt nagyon kedvező áron. Pár óra használat után feltűnt egy nagyon idegesítő jelenség, főképp focimeccseknél jött ki jobban, a kamera hirtelen elmozdulásánál függőleges fehér csíkok jelentek meg képernyőn, mintha szellemképesedett volna. Először azt hittem, hogy az adással van valami gond, de amikor youtuben vagy letöltött 4K-s focimeccsnél is látható volt ez a hiba akkor már egyértelmű volt, hogy hibás a készülék.
    Ezek után már csak úgy tudtam nézni ezt a tvt-t, hogy folyamatosan a csíkokra koncentráltam. Pár nap múlva bejelentettem az LG-nek ezt a hibajelenséget, és azt mondták, hogy ez a jelenség nem normális, kijelzőt fognak cserélni, az alkatrész érkezése 1 héten belül megtörténik. Vártam 3 hetet, senki nem keresett... Gondoltam felhívom őket, hogy meddig várjak még? Aztán mondták, hogy az alkatrész nem érkezett meg, ezért írnak egy csere utalványt majd eldönthetem, hogy kicserélik egy ugyan olyan típusú tv-re, levásárolom, vagy pedig visszakapom a pénzt.
    Ez így is történt, pár nap múlva jöttek a tv-ért, kaptam a jegyzőkönyvet. Nagyon fura volt az, hogy egy telefonos bejelentésre alkatrészt akarnak rendelni, senki nem akarja megnézni, mindent elhisznek amit mondok, nem értettem...
    Újabb fórumozás következett, de aztán rájöttem, hogy annak semmi értelme... Külső winchesterre letöltöttem rengeteg anyagot (4K, Full Hd), többek között focit, majd euronicsban és a media marktban eltöltöttem egy fél napot.
    Majdnem minden tv-t kipróbáltam, ami hasonló árkategóriában szóba jöhetett. Először is kipróbáltam újra az LG65UH8507, hátha csak egy készülék hibájáról beszélünk, de sajnos nem... pontosan ugyan olyan csíkos volt mint otthon, a LG55UH950 szintén, a LG65UH950 is. Talán a 40-43 " körüli SUHD LG tvknél kevésbé látható ezek a csíkok, az 55" felett már nagyon zavaró. (természetesen nem mindenkinek zavaróak ezek a csíkok, van aki észre sem veszi,egyén függő, nekem borzasztóan zavaró volt!!) Itt már értettem, hogy ez a jelenség normális az összes SUHD LG tv-nél és aki ezt bejelenti, hasonlóképpen fognak eljárni, mint nálam.
    Az LG OLED tvk- közül is a LG 55C6V jöhetett először szóba, a promó videó nagyon meggyőző volt, gyönyörű színek, tökéletes fekete. Aztán megkértem az eladót, hogy kapcsoljunk át egy HD adásra, majd külső winchesteren is lejátszottam filmet és.... nem voltam tőle elájulva. + az is hátrány volt, hogy 10 " kellene visszalépnem.
    A sony tvk-et ki sem tudtam próbálni, mert az összes tv szoftvert frissített, órákon át. Androidos rendszerük megbízhatatlan, lassú, lefagy, újraindul. Nem kiforrott még.
    Maradt a samsung, és kipróbáltam a Samsung60KS7000, külső winchestert rádug, focimeccs éééés nincsenek csíkok, tökéletes a kép. Nem hittem el. Black Friday miatt óriási akció, egyértelmű volt a választás... azóta is megvan és nagyon szeretem.
    További hátrány még az LG tvk-nél, hogy ha böngészni szeretnél vele, azt felejtsd el mert folyamatosan kilép memóriahiány miatt, újraindul a böngésző 5000-szer. Az összes típusnál igaz, eddig csak LG tv-ink voltak.
    A samsung menürendszere eszméletlen gyors, sokkal gyorsabb mint az LG. A samsung feketéje szebb, az lg színei valamivel élénkebbek.
    Mivel a black firday alkalmával voltak még jó akciók ezért a hálószobámba választottam egy Samsung UE40KU6000 típusú tv-t is amivel, ár/érték arányban szintén tökéletesen meg vagyok elégedve. Tudásban és színekben elmaradt a KS7000-től, ezért írtak az ár/érték arányt. Viszont szerintem nem igaz,hogy belépő szintű UHD-t nem érdemes venni, mert a hálószobámba ez a tv tökéletes!

    A lényeg az, hogy senki ne válasszon tv-t fórumos vélemények és értékelések alapján. Le kell tölteni filmeket, videókat és saját tapasztalat/igény alapján kell kiválasztani a megfelelő tv-t.
    A kiállított TV-k promó videói, az adott gyártmányú és típusú tv-kre vannak megszerkesztve. SOHA nem szabad ez alapján dönteni.

    Remélem adtam pár jó tanácsot a TV vásárlás előtt állóknak. :C :)

  • Petyamester

    csendes tag

    válasz TA68 #9026 üzenetére

    Nem a TrueMotion volt a hibás, gyárilag ilyen a kijelző, minden beállításnál jelen volt a függőleges csík.

  • Petyamester

    csendes tag

    válasz goamantra #9035 üzenetére

    Sajnos ez van! :( Érdemes egyébként + garanciát kötni, a legtöbb boltban már van ilyen lehetőség.
    Én olyan garanciát kötöttem, hogy a 2 éven felül + 3 év kiterjesztett és +5 év balesetszerű meghibásodásért. :DD

  • Petyamester

    csendes tag

    válasz rusSSSSh #9044 üzenetére

    Én szeretném neked ajánlani a Samsung KS7000 sorozatot, főleg ha sportot szeretnél nézni. Ne válassz LG-t, mert mint fentebb leírtam, csíkozódik a képernyő.

Új hozzászólás Aktív témák