Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gilba

    csendes tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni TV vásárlásban.
    - maximum 3 méteres távolságból, szemből nézném.
    - gépre lenne kötve. A TV funkció csak opciónak kell (nem szoktam TV-t nézni).
    - esetleg youtube-ról menne egy két videó nagyban, vagy néha-néha egy-egy film.
    - elsősorban a nagyobb kép a lényeg.
    - 130e forintot tudok rászánni maximum.
    - a szoba, ahol használnám nem sok fényt kap (a legszikrázóbb napsütésben is félhomály van).
    - az állvány, melyen a készülék pihenne 90 cm szélességű és 26 cm mélységű

    Mivel elég sok típus két talpon nyugszik, így a 43" méret tűnik ideálisnak (talpak távolsága kisebb mint 90 cm). Persze, ha a talpazat középen van, akkor nagyobb is lehet (49"), de az ár nem mehet feljebb...

    Ami fontos lenne: 4k, HDR, használható médialejátszó (Smart funkciók).

    A következő márkákat nézegettem eddig:
    - Samsumg (például UE43NU7122KXXH)
    - Sony (például KD43XE7005BAEP vagy KD49XE7005BAEP )
    - Philips (például 43PUS6503/12)
    - LG (például 43UK6300MLB vagy 49UK6300MLB)

    Tanácsaitokat előre is köszönöm.

  • gilba

    csendes tag

    válasz gilba #27600 üzenetére

    Esetleg valaki tudna adni tanácsot a megadott feltételekhez mérten? Ugyanis a hétvégén meg szeretném venni a készüléket...

  • gilba

    csendes tag

    Sziasztok!

    Korábban már érdeklődtem, hogy 43"-os méretben milyen készüléket javasolnátok elsősorban monitorként használva, de alkalomadtán TV és filmnézésre is alkalmazva. Vettem egy LG készüléket (LG 43UK6300MLB), melynek a képével nem voltam elégedett (sötét volt), ezért visszaküldtem.

    Most tehát újra kijelzőt keresek. Vagy TV kellene, elsősorban kivetített (notebook) kép megjelenítésére, vagy esetleg egy TV-monitor.

    A maximális méret 43" lehet. UHD-ban gondolkodom TV oldalon, de TV-monitort nézve FHD-t találtam főleg 32" méretben. Kérdésem az, hogy max. 130k kerettel melyik kategóriát javasolnátok (TV vagy TV-monitor)?

    Szemből, 2,5-3 méterről lenne használva, viszonylag sötét szobában. Film- és TV nézésre csak nagyon ritkán adódna alkalom. Esetleg a PIP funkció fontos lenne (LG-ben nem találtam).

    Segítségeteket előre is köszönöm,
    gilba

Új hozzászólás Aktív témák