Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • balagedebr

    tag

    Sziasztok!
    Ajánljatok kérlek tévét. Preferenciák:
    - 55" méret környékén (ahogy nézem 65"-nél van egy nagy ugrás általában az árakban felfelé)
    - Elsősorban sorozatokat, másodsorban filmeket nézünk (tv sugárzott adást nem)
    - Nappaliban lenne, szemből nézzük kb. 2.5m távolságból
    - Hangminőség nem elsődleges, mert hangprojektorom van
    - Valami középmegoldást keresek, nem kell űrhajó házimozi élmény, de ne a leggagyibb, hanem valami ár/érték arányban normális, elfogadható minőségű képpel. Szóval a minimális, de szükséges amit igenis érdemes elkölteni egy tévére, ha már beruházok.
    Köszi!

  • balagedebr

    tag

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni.
    Rászánnánk magunkat tv vásárlásra. Elég sokáig nem volt tv-nk, így nincs különösebben márka hűség vagy ilyesmi preferencia.

    Kb. 3 méterről (egész pontosan mérve 285 cm :-) ) néznénk a TV-t, a kanapéról, a nappaliban.
    Ha jól nézem ezeket a manual-okat, akkor nekünk 65"-os méret kellene?!

    Laikusként ahogy nézem ennek a legalja olyan 180 ezer forint, a következő lépcső ez a 230 ezer körüli, aztán olyan 260-300, és utána a csillagos ég. De mondjátok nyugodtan, ha nem így van.

    Egy átlag felhasználásra (sorozatok, filmek NAS-ról) szerintetek melyik "lépcső" az ár/érték arány bajnok?
    Különösebben nem szeretnék kiadni a szükségesnél több pénzt, így jó lenne ha tudnátok segíteni kb. belőni, hogy mi a szint, amit már érdemes megvenni. Gondolok itt arra, hogy valszeg a legalsó lépcső elég gagyi, így azt nem érdemes, viszont mivel nem házimozi a cél, így különösebben drága cucc sem kell, felesleges lenne.

    Köszi előre is a segítséget!

  • balagedebr

    tag

    válasz FLx #52384 üzenetére

    Igények terén, jó kérdés. Nem vagyok rágyógyulva a csoda hárombetűs rövidítésekre, én nem fogom vizsgálgatni nézés közben a pixeleket. Amennyire meg tudom ítélni, amikor jártam ilyen helyen ahol sok tv ki volt állítva, hogy a legolcsóbb szegmens képe ronda volt, a csoda 5-6 százezres tvké meg gyönyörű szép, de a középsávban olyan nagyon nem tudtam különbséget tenni. Szóval ez alapján vmi elfogadható minőséget keresek, amire a white szeműek már azt mondjuk, hogy ez már elmegy, kb. így tudom megfogalmazni, nemtom mennyire érthető.

    36 nm a nappali, és nem a tv-re szeretnénk kihegyezni a nappalit. Kb úgy kell elképzelni, hogy a nappali egy négyzet alakú szoba, amit ha 4 négyzetre osztunk, akkor van 4db 9 nm-es "kis négyzet" szekció, ebben az egyik szekció lenne a tv "sarok".

    Én nem ragaszkodom a 65-höz, csak ezekből a nézési távolságos táblázatokból ezt hozta ki, mint ajánlott méret. Ha azt mondjátok 55 legyen, én elfogadom. Sőt ahogy nézem egyes gyártóknál még 58-as is van.

    Panel szerintem a VA jó, mert a kanapén ülve, fekve, stb. néznénk, körülbelül egy szögből. Legtöbbször mint általában gondolom mindenki este felé, sötétben nézzük, nem napközben.

Új hozzászólás Aktív témák