Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Partizan182

    senior tag

    válasz Maegoss #15107 üzenetére

    HDR sajnos a középkategóriában sem tuti még, gyakran többet árt mint használ.

    60 vs 120hz: 24hz (mozi) anyagnál számít, mikro-akadásokat (3:2 pulldown) okoz a 60hz panel. Ha most nem 1080@24hz forrással eteted a tévét akkor nem lesz különbség, LG-kben tudtommal nincs reverse pulldown, szal lehet hogy már most is rángat neked, a legtöbben nem veszik észre.

    Maxra húzott interpolációt (Trumotion-t) befolyásolja még.

    WRBG: csak akkor veszed észre ha PC monitornak használod (recés betűszélek), egyébként nem feltűnő.

    VA vs IPS: mostanid IPS, a 810 kb ugyanazt hozza legtöbb esetben (sőt, edge-led miatt a local dimming gyengébb), tudod mire számíts (FHD anyag lágyabb lesz kicsit a 4k upscale miatt). VA középről jobb (mélyebb, kontrasztosabb) képet ad, oldalról fakul. Kinek a papné.

    MU7000 vs MU8000: 8000-es kicsit jobb anyaghasználat/összeszerelési minőség (írják az MU7000-nél többen is a klasszikus Samsungos leváló hátlap jelenséget) + jobb tükröződésmentes filtert kapott.

    Ha 4k a váltás oka akkor megérheti, jó HDR-t viszont ezektől ne nagyon várj (Samsung ilyen szempontból egy fokkal jobb, de ott is erősen kompromisszumos).

  • Osynho

    addikt

    válasz Maegoss #15118 üzenetére

    Filmezés miatt felesleges 47" full hd-ről 49" uhd-re váltani. Mármint, ha csak a felbontást nézzük. Nem fogod látni, kivéve, ha beleülsz a készülékbe. Ha egyéb képi tulajdonságokban jobb az új modell, az más. Filmezéshez (és hogy legyen bizonyos mértékű előrelépés) én IPS után VA paneles tv-t vennék, a jobb kontraszt miatt. MM-ban sajnos sok mindent nem látni az erős fény és buta beállítások miatt.

  • Partizan182

    senior tag

    válasz Maegoss #15118 üzenetére

    Edge LED kizárólag abban job hogy vékonyabb tőle a tévé, felhősödik az mind (LG jobban), de ez panellottó is. Amire én gondoltam az a local dimming: edge led dimming hát mondjuk úgy kompromisszumos történet.

    Fényvisszaverő réteg: MU8000-on jobb fajta van (több fényt nyel el), ennyi, világos szobában sokat jelenthet.

    Én biztos nem cserélnék, HDR ezeken ahogy írtam gyakran többet árt mint használ (kimaxolja a háttérvilágítást ezzel kinyírja a kontrasztot), FullHD filmjeid semmivel sem néznének ki jobban (sőt, az upscale miatt kis élességet vesztesz nativ 1080p anyag esetén), 4K ilyen "kis" méretben elhanyagolható hatású.

    [ Szerkesztve ]

  • #94529552

    törölt tag

    válasz Maegoss #15118 üzenetére

    A felhősödés az LCD tecnológia velejárója, inkább csak szerencse dolga, hogy melyik jobban, és nem márkafüggő a dolog. Pl. rengeteg Sony edge ledest cseréltek vissza miatta, de a többinél is előfordulhat. Samsung KS7000-nél volt hátlap leválás, mert ragasztva volt, és sok pixelhibás példány is volt belőle. Az MU7000-ről nem írnak ilyet. Egyébként meg egyszínű üres háttérképen látszik némelyiknél, ha tartalomnál rendben van, akkor nem kell foglalkozni vele. A Panel lotto miatt bármi lehet a Samsungban, de elvileg a 7000-es és felette még nem érintett. Ahogy előttem mondták, 2" miatt nem nagyon éri meg lecserélni. A HDR még képlékeny, és a szabványok se tisztázottak.

    Balu972 Az UH7 tesztjét ha láttad, szerintem ez kicsit jobb is a két hetes szériás közül a tulajdonságait tekintve. Itt van egy érdekes beszámoló egy 55" verzióról. :) A jótállás különböző, mert webshop-os gari, amiről itt olvashatsz, hogy ez hasonlóan működik a 2 év alatt, mint ha a hivatalos viszonteladóktól lenne.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés