Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fojtviki

    senior tag

    válasz Jakesz #62180 üzenetére

    Kozben megneztem az A szeriat. Nalunk nincs konzol, tenyleg csak filmezesre hasznaljuk a tv-t :) Viszont latom, hogy itt 60Hz a kepfrissites, szoval inkabb ez lehet a problema sok embernek gondolom :) Ugymond mindegy, mi a CX-et rendeltuk. Most raadasul egy 32" tv-t nezunk, mivel a kedves Vodafone-nal azt az idopontot lehet kivalasztani, hogy mikor adjak at a futarnak, es nem a kiszallitasi idopontot :DDD Szoval picit beneztem a TCL-t elvittek, az Oled nem erkezett meg :)

  • Kapanyél

    őstag

    válasz Jakesz #62180 üzenetére

    Egy jobb LCD-hez képest mindegyik OLED-nek gyenge a fényereje, még a G1-nek is. De valóban, az A-sorozatnak ez a legfőbb hiányossága. Illetve szerintem az egyetlen.

    Az utóbbi napokban sokat próbálgattam egy A1-et, mert még mindig csábít a 77"-es akciós ára. Azt kell mondjam, hogy a lassabb SoC csak egymás mellé téve érhető tetten, a menüje így is gyorsabb, mint a B7-emé, ami teljesen használható, gyors.
    És akkor hadd mondjam el, mit gondolok erről a gigászi mumusról, a képfeldolgozásról, amit valami csodaként aposztrofálnak, ami alapjaiban rázza meg a televíziózást: baromság.
    Normál tányéros TV-adásnak ugyanolyan a képe, mint a 120Hz-esemen. Ugyanis a 25fps-es adást simán interpolálja 50/60 fps-re, ha kell. De ki az, aki 10-esre állítja a dejuddert? Ki az, aki 10-esen tolja a deblurt? Kinek jó az, hogy Szomszédok teleregény minőségű szappanopera-effekttel nézhetetlenné változtat egy 24p-s mozit? Ki az, aki bekapcsolja a háttérvilágítás ki-bekapcsolgatását, csak hogy a mozgás tisztábbnak tűnjön, cserébe villog az egész, mint egy régi CRT TV és a fényerő feleződik?
    Ki az, aki az esetleges 60fps-sel rögzített akciókamerás felvételeit rossznak találja alapból, és szükségesnek érzi, hogy a TV javítson rajta és felhúzza 120 fps-re? Elárulom: senki. Aki konzolt köt rá, az eleve game módban használja a Tv-t, utófeldolgozás nélkül. Aki mozizik, annak van HDMI-s AVR-e, ami simán feljavíthatná a képet (de minek).
    Mellesleg, hány olyan TV van, amelyiknek nem 120-as a panelja és a kutyát nem izgatja háztartások millióiban a nézőket ez a kérdés? Én valahogy anyám akciós béna LG-jén sem veszem észre, hogy na ennek aztán olyan szar a képfeldolgozása, hogy inkább hazamegyek, mert nézni sem bírom. Ez egy marketing bullshit, mérésekkel kimutatható valami, amit beleállítanak az ilyen szerencsétlen kütyübuzikba, mint mi, hogy tejeljünk a hangzatos dolgokért.

    Visszatérve az A1-re, egyetlen dolog miatt nem éri csak meg, és az a már említett árazása. A kifutó CX-ek akciós ára nagyon közel van, ill. kisebb méretekben a B1 nem kerül sokkal többe. Egyedül a 77"-es változat az, ahol előfordul 150eFt különbség. De ott meg az a helyzet, hogy ha már kiadok 870e-et TV-re, kiadhatok 980-at is…

    Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

Új hozzászólás Aktív témák