Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gaben92

    őstag

    válasz #46372352 #31215 üzenetére

    Az elv ami szerint az RGBW keszult az volt, hogy az emberi szem erzekenyebb a fenyeröre mint a szinekre, (a 4:2:2 stb chroma subsampling sem veletlenul a chroma-t bazgatja a luma helyett) es az RGBW ugyebar a szineket aldozza be a fenyerö oltaran. Az mar mas kerdes, hogy szerintem tulsagosan is bealdozza öket...
    De az igazi poen ott van, hogy egy azonos aru VA vagy nem RGBW IPS tesztek alapjan jobb fenyeroben az RGBW-nel... Konkluzio (ezt tekintse mindenki ugy, hogy a sajat velemenyem, amit vallalok): Az RGBW egy szar...

    Technikailag, ahogy mindketten irtuk, mivel megvan a 3840 pixel, nem hagyhatjuk ki a a szamitasbol azt, hogy ezek milyen pixelek. Ha csak azt tekintjuk pixelnek ami RGB akkor a panel 75%-a nem pixel, ha viszont a kepalkotas modjat is figyelembe vesszuk akkor is csak 2880 "pixelt" tekinthetunk valos pixelnek. Viszont a kepalkotas modja miatt a szinek miatt minösegvesztes is van, nem is kicsi. Az RGBW konkretan nem kepes vizszintesen egyenes vonalakat kirajzolni,

    Lehet sokfelekepp ertelmezni sokmindent, van aki szerint ha az RGBW 4k akkor az OLED meg 5k, mert hiaba csak 3840 pixel, a szubpixelek szama kiadja az 5k-t. (Ez mondjuk tenyleg nagy f.szsag :D)

    En ugy tekintek az RGBW paneles LG-kre, hogy 4k-nak 4k, viszont nem teljes erteku UHD panel, emiatt is hasznaltam a "kamu 4k" elnevezest, pedig sokan 3k-nak hivjak.

    Tesztvideokat, teszteket szandekosan nem linkelek, mert a 90%-a arrol szol, hogy a Samsung bizonygatja mekkora fosadek az RGBW, az LG meg azt, hogy mekkora kiralysag, na meg ahogy irtam korabban, szerintem a youtube-ra feltöltött összehasonlito videoknak semmi ertelme.

    If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

Új hozzászólás Aktív témák