Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djg

    aktív tag

    Sziasztok,

    SSD vásárlási tanácsot szeretnék kérni.

    Gépem:
    asztali gép, Asus P5K pro alaplappal, amiben SATA 3GB/s van (ez Sata 2-t jelent?).
    OS: win 7, felhasználás: átlagos, gyors rendszerbetöltés lenne a lényeg.
    Én 60GB-osat nézek, szerintem annyi bőven elég lesz a Win-nek.
    Még azon gondolkozom, hogy esetleg feltegyem-e rá az Starcraft2-t, hogy vajon azon gyorsítana-e, de nem létszükség. Inkább a bootidő rövidüljön le drasztikusan.

    Amiket néztem:

    Samsung Basic SSD 64GB SATA3 MZ-7PC064B (830 Series, SATA 6Gb/s) paperbox (kb. 15k lenne)

    Corsair SSD 60GB Force 3 Series (Read 550Mb/s, Write 490Mb/s) 2.5" to 3.5" bracket (kb. 16k)

    Samsung Desktop SSD 64GB SATA3 MZ-7PC064D (830 Series, SATA 6Gb/s, 3,5" bracket) paperbox (18,600Ft) (Itt a fenti samsungoz képest annyi a különbség, hogy ez Desktop, igaz? Az mit takar? Csak ehhez van 2,5"-ről 3,5"-ra kit a beszereléshez? Mert akkor ez nélkülözhetetlen, hogy be tudjam szerelni egy winyó alá, igaz? Viszont akkor a corsair jobb választás lehet, mert ott gondolom a "bracket" ezt jelenti és akkor 3k-val beljebb vagyok azzal, mint ezzel...

    Van még a Corsairből a GT verzió, de nem hiszem, hogy sokat éreznék rajta, az 19k, illetve van még ez:

    Corsair SSD 90GB Force 3 Series (Read 550Mb/s, Write 500Mb/s) 2.5" to 3.5" bracket (20k). Ha megéri rátelepíteni az SC2-t, akkor ez talán jobb vétel lehet, de nem tudom, hogy érezhetően gyorsítana-e rajta...

    A Corsair SF2200 vezérlős, a Samsung pedig ha jól látom Samsung S4LJ204X01-Y040.

    Melyik ajánlottabb átlagos felhasználásra?

    Köszönöm tanácsaitokat előre is!

  • djg

    aktív tag

    válasz Bodor #2671 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm a válaszod!

    Kicsit körbenéztem, de 120GB-os OCZ-t keret nélkül ~24k alatt nem kapni + kiszállítás. Ettől még jó vétel lehet, de megnéztem a beszerzési helyemet, és láttam 120GB-os Corsairt kerettel 23,5k-ért, amire már nem jön plusz költség. (Csak sajnos raktáron nincs jelenleg csak a 60-as és 90-es.)

    Igen, én is arra gondoltam, hogy játékbetöltésen gyorsíthatna, bár egy pH!-s teszt alapján pl. a TF2-n gyorsított is, lehet, hogy SC2-n is gyorsítana valamit, az nem volt tesztelve. De végülis ez nem olyan fontos szempont, a win7-nek meg elég lenne a 60GB-os is simán, ezért még mindig gondolkodom azon, hisz az csak 15,5k, és azért +/- 8k nem mindegy. De ezt nekem kell eldönteni.

    A Samsung miért ajánlott kevésbé, több a rossz tapasztalat? Az OCZ-be és a Corsairbe közel ugyanaz az SF vezérlő van, csak Corsairbe a táblázat szerint 2200-as, OCZ-be meg 2281-es. Ennek van jelentősége a gyakorlatban?

    Köszi!

  • djg

    aktív tag

    válasz Bodor #2676 üzenetére

    Igen, én is úgy tervezném, csak elég sok bolt csak online szórja a termékeket vagy nagyon vidéki.
    Mindenesetre a megszokott beszerzési helyemről most kaptam infót és a 120-as Corsair kerek 22k-ért jönne a jövő héten, szóval rábólintottam erre.
    A ph-s cikkben azt írták, hogy "az SSD-k párhuzamos adatfeldolgozási elvéből fakadóan a nagyobb méretű SSD-k gyorsabbak", szóval talán így jobban is járok, mint egy 60-assal, bár mivel a gépem (és vele együtt én) még soha nem látott SSD-t kb. pont mindegy lesz, mert nincs 60-as vagy kisebb, amihez képest különbséget éreznék, ha éreznék egyáltalán bármit. A fenti idézett állítás ellenére az se biztos, hogy ennek pl. boot szempontjából van bármi jelentősége ("ez legtöbbször a szekvenciális írási tempóra vonatkozik").
    Mindenesetre legalább lesz hely 1-2 nagyobb programot, játékot is rátenni és megtapasztalni a különbséget.

    Még két kérdésem lenne:
    1. ha jól gondolom ezeknél az újabb SSD-knél már nem szokott nagyon előfordulni, hogy idővel belassul a termék?
    2. szükséges ezt a fenti modellt megérkezésekor firmware-esen frissíteni?

    A win7 telepítésről láttam linkelt hsz-t, amit másnak küldtél, szóval azt majd áttanulmányozom, de remélhetőleg nem bonyolultabb, mint ha simán HDD-re tenném.

    Köszi a segítséged!

  • djg

    aktív tag

    Sziasztok,

    Erdeklodni szeretnek, hogy a Samsung 650 sorozat miert nincs a topic osszefoglaloban?
    Meg tul uj es nincs tapasztalat vagy valamiert nem ajanlott?
    Ez a 850 sorozat utodja?
    Egy baratom ezt ajanlotta.

    Koszi!

  • djg

    aktív tag

    válasz poci76 #33485 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm, visszakerestem!

    Végignéztem ismét az ajánlott listát és az elérhetőbb árúak közt az alábbiakat találtam.

    Adata 128GB Premier Pro SP920
    Kingston 120GB HyperX Fury
    Adata 128GB ASP900S3-128GM-C

    Az áruk pont ebben a sorrendben van ott, ahol néztem, de amúgy 1.500 Ft-on belül mozognak, szóval ez nem téma.

    Ami az érdekes számomra, hogy az SP920-ast a gyártói honlap 5 év garanciával hirdeti, de én minden boltban 3 évet látok.
    A tempók összemérhetősége kicsit nehézkes, mivel:

    HyperX Fury
    Maximum 4k Read/Write
    120GB — up to 84,000/ up to 52,000 IOPS
    Random 4k Read/Write
    120GB — up to 11,500/ up to 52,000 IOPS

    Premier Pro SP900
    128GB Performance (ATTO) :
    Read : Up to 545MB/s
    Write : Up to 535MB/s
    Multimedia Data Transfer (AS-SSD)
    Read : Up to 270MB/S
    Write : Up to 130MB/S
    MAX 4K write IOPS up to 91K

    Premier Pro SP920
    128GB Performance (ATTO) :
    Read : Up to 560MB/s
    Write : Up to 180MB/s
    Maximum 4K read/write IOPS up to 80K/45K

    Tehát random csak a Kingstonnál van feltüntetve, maximum 4k-ba pedig nagyon durva különbségek mutatkoznak, SP900 kétszer annyi, mint a másik kettő.

    Persze ez csak elmélet és gondolom, hogy nincsenek igazán különbségek a gyakorlatban (vagy de?) a három termék közt, csak zavaró, hogy még az Adata saját honlapján sem következetesen vannak az adatok megadva két terméke között...
    Ami viszont boot és egyéb alap tevékenységek miatt igazán érdekes lenne, a 4k random read gondolom, az meg nincs is feltüntetve az adata-nál...

    [ Szerkesztve ]

  • djg

    aktív tag

    válasz Emperor_ #33500 üzenetére

    Szia!

    Igen, köszönöm! Mindkét kommentre rátaláltam már időközben.
    Az általad küldött random olvasás miatt vetettem össze a bővebb későbbi kommentemben az adata-t és a kingstont, csak sajnos az adatok nem voltak túl konzekvensek, összehasonlíthatók.
    De úgy látom a megadott adatok alapján, hogy mind a kingston, mind az adata említett modelljei jobb tempót bírnak, mint a samsung 650-ese, és olcsóbbak is annál.

    Jól látom?

    Bár az is igaz lehet, hogy abba a gépbe, amibe szánom, szinte mindegy, mert egyrészt átlag felhasználásra lesz, másrészt nem egy erőmű:
    toshiba satellite m50d-a-10w

    Fontosabb, hogy tartós legyen, ne szálljon el. Jó lenne valami meghibásodási statisztika a modellekről, de ilyet nyilván egyik cég se fog kiadni.

    Köszi!

    [ Szerkesztve ]

  • djg

    aktív tag

    válasz dragonfx #33502 üzenetére

    Mindegyikre 3 évet ad a pcx. És árban is közel vannak egymáshoz. Majd választok onnan egyet, mert az elég közel van hozzám...

  • djg

    aktív tag

    Sziasztok,

    Szükség lenne egy új SSD-re rendszermeghajtónak - ezért 120 GB-osnál nem szükséges nagyobb.
    Win10-et tervezek rá és notebookba menne (Toshiba Satellite A50, sata csatolóval).
    Átnéztem a topicösszefoglalót, de az ott írt ajánlottak egy jó része már nem is kapható sajnos.
    15.000 Ft-nél nem szeretnék többet szánni rá.

    Amiket néztem:
    - Kingston A400
    - WD Green S120G1
    - Adata SP580 / SU700 / SU800

    Egyiket se találtam az ajánlottak közt, de a nem ajánlottak közt sem, de igazából nem tudom melyiknél ki a beszállító, mik a különbségek, stb. Viszont mindre 3 év garit látok.

    Ha tudtok jobbat ebben az árkategóriában, akkor szívesen veszek ajánlást.

    Köszi a segítséget!

  • djg

    aktív tag

    válasz Emperor_ #44828 üzenetére

    Szia!
    Koszi a valaszt.
    Viszonylag gyorsan kellett dontenem, ezert mar meg is vettem.
    Vegul nem biztam a veletlenre, Adata premier pro sp920-ast vettem, mert ha jol lattam kulonosen ajanlott es 5 ev gari is eleg biztato.

Új hozzászólás Aktív témák