Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gth

    csendes tag

    Egyéni tapasztalatom:

    OCZ Agility3 120GB SSD kártyát használok.

    Fedora 17-et telepítettem fel, körülbelül 1 hónap elteltével újra kellett formattálni, és telepíteni a rendszert mert az SSD-n hibás szektorok keletkeztek. Az újra formattálás, és újratelepítés után további 1 hónapot tudtam használni, újabb hibás szektorok keletkeztek.
    Aztán Ferora 19-et telepítettem legutóbb, amivel ezidáig hibátlanul üzemel.

    Összességében 9 rossz szektor volt az SSD lemezen 2 hónap leforgása alatt.
    És további 1 év használat után jelenleg is csak 9 rossz szektor van a lemezen, a lemez ellenőrző rendszer azt írja ki, hogy az SSD lemez állapota jó.

    A kezdeti nehézségek ellenére úgy tűnik, hogy egy stabilan működő rendszer jött létre, mivel a hibás szektorokat a továbbiakban a rendszer nem használja, és a hibás szektorok száma nem nőt.

    A bekapcsolás után a Fedora 19 operációs rendszer 50 másodpercen belül üzemkész (Intel 7 processzor).
    És a kikapcsolás után 3 másodpercen belül leáll.
    Valószínűleg a lemez ellenőrzési funkciókat nem hajtja végre a rendszer a gyorsabb leállás érdekében (ez egy újítás a Fedoránál, a gyorsabb kikapcsolás érekében).

    Az OCZ a leggyorsabb írási, és olvasási teljesítményt nyújtja a többi SSD-hez képest, aminek viszont ára van.

    Azt tapasztaltam, hogy a Fedora rendszernél ha a BIOS-ban átállítom a SATA módot ACHI-ra akkor nem gyorsabb, hanem lassabb SSD működést eredményez.
    Ezért én azt javaslom, hogy Linux rendszernél mindenki hagyja a BIOS beállítást alapértelmezett módban.

    A kezdeti nehézségek ellenére egy rendkívül gyors és stabil rendszer jött össze.
    A folyamatos, és gyors fejlesztések miatt valószínűleg a jövőben még kevesebb lesz a hiba az OCZ SSD-vel.

  • gth

    csendes tag

    válasz gth #13373 üzenetére

    Az előző hozzászólásomat pontosítom, a számítógép a bekapcsolás után 40 másodpercen belül üzemkész!

  • gth

    csendes tag

    Üdvözlöm a fórum olvasóit.

    Személyes tapasztalatom az OCZ Agility 3 (120GB) -ról nem jók.
    Háromszor kellett úrja telepíteni a rendszert 8 hónap alatt szektorhibák miatt.
    Most pedig már teljesen használhatatlanná vált már egyáltalán nem ismeri fel a rendszer,
    nem jelenik meg a rendszer meghajtói között.
    Most hogy teljesen tönkrement gondoltam hogy visszaviszem, mivel 3 év garanciával árulták
    és még csak 8 hónapja vettem.
    A hab a torta tetején az, hogy bontatlan lehegesztett műanyag dobozban vettem és ennek ellenére
    a garanciát védő címke, a sarkán le van szakítva pont a csavar felett. Így a garancia természetesen nem érvényes. A szomorú az, hogy személyesen vettem, és precízen, pontosan beépítőkeretbe volt beszerelve
    és az esély arra, hogy a garancia címke megsérüljön egyenlő a nullával.
    A végkövetkeztetésem az, hogy hátoldalon gyárilag leszakított garanciacímkével csomagolták be a terméket a gyárban. A vásárlásnál persze ez nem derült ki, mert az SSD hátulja nem látszik csak az eleje az átlátszó műanyag csomagolásban, mert mögötte van egy kartonpapír és egyéb leírásokkal egy füzet is.
    Jótanács:
    Az OCZ Agility 3 (120GB) közismerten egy hibás széria, vásárláskor ne felejcse el felbontani, és győződjön
    meg a csavart takaró garanciacímke épségéről.

  • gth

    csendes tag

    válasz kiskekko #4 üzenetére

    Kingston V300 -as SSD-t ajánlom (60GB).
    Vagy ADATA SP900 -at (64GB), de ez egy ütős gépen sem teljesíti a ráírt gyorsaságot.
    az ADATA sajnos a ráírt gyorsaság felét szokta teljesíteni, lassan dolgozik, de még nem esett szét.
    Még a Samsung SSD-ket tudnám ajánlani, de ezekben nem gyártanak 60 GB-s lemezeket.

    És amit nem ajánlok az az OCZ Agility 3 nekem csak 8 hónapot bírt, 3 szor kellett az egész rendszert újratelepíteni a hibás szektorok miatt.

    Szóval Kingson, vagy Samsung ajánlott, ezekből már nem tudsz venni rossz szériát, mert azokat már nem gyártják.

    Üdvözlettel
    Sikeres vásárlást.

Új hozzászólás Aktív témák