Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vilmaboy

    őstag

    Sziasztok!

    Elolvasva az első hsz-t... inkább kérdezek :) sok itt az info amire figyelni kell ssd ügyben. Még soha nem volt ssd-m. Tapasztalatom sincs vele. Tehát... Most rendeltem egy dell vostro 3350-et i3-al. Ehez a notihoz szeretnék vásárolni egy ssd-t. árban nem határoztam el magam. Nyilván ár/érték arányban jót keresek. A gépen win7 (valószinüleg ultimate) fog futni. A gyári hdd-t beépítő kerettel tenném az optikai helyére. Az optikai pedig külső házat kapna. Hogy sata 2 vagy 3-at sze4retnék azt nem tudom. fogalmam sincs milyen csatlakozó van a notin (sejtésem szerint sata2). Ha javasoljátok akkor sata3-at, ha kompatibilis a 2vel. Tárhelyben oprendszer,office, 5-10 Gb progiknak+valamenyi háttértár kellene, csak hogy maradjon. becslésem alapjén egy 80-120GBosra lenne szükségem. Hogy melyik márkára, azt megsaccolni sem merem, mivel nicns tapasztalatom benne.

    Mire kell odafigyelnem ha ssd-t teszek a gépbe? ugyanúgy használom, mint egy hdd-t? Vagy konfigolnom kell valamit az oprendszerben? Olvasgattam a firmware updatekről is. Nyilván nem baj, ha friss a firmware az ssd-n. Általában megoldható a frissítésük oprendszer alól?

    A javaslatokat és állásfoglalásokat előre is nagyon köszönöm.

    A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

Új hozzászólás Aktív témák