Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Max_Power

    tag

    válasz Max_Power #146 üzenetére

    Végülis nagyon úgy néz ki, hogy egy Canon Lide60-ast veszek. Meg tudjatok esetleg mondani, hogy A4es papirlap bescannelese 300 ill. 600 dpi-nel kb. meddig tart? Sok jot hallottam errol a scannerrol, az olcsobb lapbehuzosakrol (amik belefernenek a keretbe) pedig, hogy azert ott sem fenekig tejfel az elet, elakad a papir, tonkremegy a behuzoszerkezet egy ev mulva, stb... Thx!

    ''There are three ways of doing things: the right way, the wrong way, and the Max Power way! (Which is the wrong way, but faster!)''

  • McLaca

    őstag

    válasz Max_Power #149 üzenetére

    A Lide60 teljesen ugyanaz, mint a Lide50 (az van nekem), csak máshogy néz ki, illetve nem tudni, annak is alumíniumbevonatú-e a teteje, mint az 50-nek (ami baromi ütősen néz ki :)).
    Leginkább karakterfelismerésre használom, legnagyobb munkám eddig egy 340 oldalas könyv volt, 160 lapból (egy lapon két oldal volt).
    Mindig 300dpi-vel olvastatom be a szöveget és szürkeárnyalatos módban, így pontosan 9mp egy A4-es lap. 600dpi-vel nem igazán érdemes, mert azt tapasztaltam, hogy a legjobb karakterfelismerő program többet téved 600dpi-vel, mint 300-zal. Ez a progi egyébként a 8-as Abbyy FineReader, gyakorlatilag más programot nem érdemes használni, mert nincs jobb nála. Az OmniPage 10-20× annyit hibázik.
    A szkennerre visszatérve: 300dpi-ben szürkeárnyalatos szeknneléssel ugyebár 9mp (szöveget szürkeárnyalatosban érdemes szkennelni, mert gyorsabb, mint színesben (csak a zöld fényt használja), de biztosabb a kép, mint 1bitesben), ez pont annyi, mint a lap előnézeti kép. A szoftvere halálpontos, a lap illesztése is, ha sarokra teszed, akkor is fog látszani a csücske, max. 0,1mm fog lemaradni.
    Színesben valamivel lassabb 300dpi-ben, de nem feleannyira (egyébként az adatlapon vannak adatok egy sorra, amiből kiszámolhatod sor-inch-dpi átváltással a közelítő időt, ami nagyjából pontos is, elvégre CIS szenzoros). Most nem tudom kipróbálni a 600dpi-s szürke és színes sebességét, mert a másik gépre van kötve, de ha kéred, szívesen lemérem. Viszont kizárólag USB2.0-án teljesít így, lassabb USB-n pont feleilyen lassú.
    Egy kiegészítés: tud PDF-be direkt szkennelni, akár a programozható gombjaival is, de nem felismert szöveget rak a PDF-be, hanem képet - mint minden más szkenner, mert a karakterfelismerő progival nem igazán lehet automatizálni a dolgot.
    De pl. a fentebb említett FineReaderrel megteheted, hogy először beolvastatod az összes oldalt, aztán egy menetben felismered, és elmented szöveges PDF-be (tudja azt is menteni, ezért is jó :)).
    Egyébként Canon és Epson scannereken kívül ma nem igazán éri meg mást venni.


    Üdv!

    A magyar nyelvben nincs -al, -el rag. Van helyette -val és -vel. Ha nem vagy biztos benne, hogyan írd, inkább olvass utána: http://helyesiras.mta.hu/helyesiras/default/akh

  • Bithunter

    tag

    válasz Max_Power #169 üzenetére

    Ez erősen telepítési problémának tűnik. A külső programok nem találják, vagy nem kommunikálnak a telepített twain driverrel.
    Próbáld eltávolítani a drivert, majd kihúzott USB kábellel telepítsd újra. Esetleg keress frissített drivert a neten. Ha ez sem segít tanácstalan vagyok... :F

    www.bithunter.eu

  • ANT

    őstag

    válasz Max_Power #230 üzenetére

    A szkennerhez adott PhotoStudio programmal szkenneltünk. JPG formátumba mentettünk, Felbontást 300 dpi-re állítottuk. (Fekete-fehér könyvekről, munkafüzetekről szvsz nem kell nagyobb felbontásban!)

    ''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

Új hozzászólás Aktív témák