Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudeee

    őstag

    Sziasztok!
    Szeretném lecserélni a jelenlegi Linksys WRT54GL típusú routeremet amit már több mint 4 éve elégedetten használok, de a teljesítménye kezd kevés lenni az utóbbi időben.
    Mindenképpen komolyabb routerben gondolkodom, árban bruttó 30k a felső határ.
    Ami számomra fontos az a gigabites lan portok és a nagy teljesítményű wifi kapcsolat 2,4 és 5Ghz-en, valamint a torrentezés se legyen probléma gépen keresztül.
    A HD video nézést is szeretném megoldani wifin keresztül ha lehet.
    Sokat olvasgattam a topicot és vannak is kiszemelt modellek. Márkából a linksys és asus a preferált számomra.
    Leginkább az asus van hozzám mégis közelebb a tudását és a teljesítményét tekintve. Az RT-N56U és az RT-N65U között vacilálok. Utóbbi elvileg újabb és dupla soc-os változat usb 3.0 aljzatokkal.
    Azt szeretném kérdezni, hogy a két modell közül melyiket lenne érdemes megvenni, illetve hogy valakinek van-e tapasztalata az újabb RT-N65U-val?

    Ha esetleg más márkában van alternatíva, akkor kérlek azt is írjátok meg, mert hosszú távra (kb. 4-5 évre) szeretnék routert venni.
    (Jelenleg egy 25/5-ös kábelnet csomag lesz rajta, de belátható időn belül valószínűleg duplázva lesz a sávszélesség.)

    Köszönöm a válaszokat!

  • rudeee

    őstag

    Üdv!
    Néhány napon belül magasabb netcsomagra váltok és ebből adódón gyorsabb router vásárlásán gondolkodom a jelenlegi Asus N16 helyett - főleg hogy vannak vele problémák az utóbbi időben.
    Olvasgattam a fórumot és az összefoglalót is, és 3 routert néztem ki amiből végül választanék.
    Asus RT-AC68U
    Synology RT1900AC
    TP-Link Archer C9

    Egyenlőre egy Telekomos 250-es netem lenne, de hosszútávra tervezek ezért olyan router kéne ami stabilan viszi a gigát is - ezek elvileg olyanok.
    A hálózati stabilitás a legfontosabb hogy ne szakadozzon, ne induljon újra amikor streamet nézek vagy játszom.
    A wifi is jó lefedettséggel üzemeljen, de különösebb gondok úgy tudom egyikkel sincsenek ilyen téren.
    Nekem a synology nagyon szimpatikus (van tőlük nasom), előremutató az admin felülete és jó hozzá a támogatás, viszont ez a legdrágább a 3 közül. Megérné ezt választani hosszútávra, vagy érdemes inkább a legkedvezőbb opcióként az Archer C9-et megvenni? Mindhárom routerről hallani jókat, csak azért van köztük némi árkülönbség.
    Ti mit javasolnátok megvételre?
    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák