Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonycs

    csendes tag

    Sziasztok!
    A következő problémára keresek egy jó routert.
    UPC/Vodafone terület, tavaly még 500as NET, fehér UPC Connect BOX, és nem igazán volt gondunk( hébe-hóba egy beragadt frissítés), ment a WIFI, asszony nem hisztizett, gyerek sem volt nyűgös. Aztán, hogy itt a bezártság, a home office, meg az online iskola, beneveztem egy 1000es NETre, megjött a TG3442DE modem, meg a bajok. A vezetékes résszel nem igazán volt gond, de a WIFI hol volt, hol nem. Ahol előtte a fehér CB-vel stabil volt NET, ott az új szürkével vagy működött vagy nem.
    Persze jött a technikus(többször is), újra fejelt minden csatit, új splitter, meg frissítések az eszközön, de lényegében nem volt javulás. Hetente(ritkán kéthetente) egyszer(többször) a wifi nem működik rendesen, de közben a vezetékesen oldalon nem látszik a hiba, ott megy minden. Szerinte, meg a support szerint is, az eszköz jó. Utolsó tanács, vegyek egy saját routert.
    Mivel unom az asszony állandó siránkozását, meg a lakásban olyankor ide-oda tekergő patch kábeleket, kellene egy jó router. A normális kábelezést nem tudom megoldani, és a legutóbbi felújításkor még nem került be ethernet kábel a falba, meg az asszony utálja a kábelezést.

    Környezet: a lakásban nem tudom "középre" tenni routert. A lakás 1 szintes, 5 szintes társasház, a szembe lakásban nincs semmi wifi, alul-felül vasbeton födém, a többi 3 oldalról a legközelebbi épület is minimum 20m vagy több. A fal vasbeton vázszerkezet téglával. A vastagabb falak 35cm, a vékonyak 12cm. Ahol kellene a vétel: jobbra-balra kb. 5m, szembe kb. 9-10m.
    Elhelyezés, eszközök:
    1.: Vodafone-os modem, asztali PC(kábelen)
    2.: Gyerek notebookja AX WIFI, CB-nél itt WIFIn, most kábelen,
    3.: TV(ritkán/soha), XBOX ONE S,
    4. Asszony laptopja AC WIFI,
    van még 3 telefon, és néha az én céges notebookom, de ezek egyszerre értelemszerűen nem mennek.
    A, B: Később (ha úgy alakul, és tényleg lecserélik a UPCs beltériket) vezetékes ethernet végpont kellene, valamilyen megoldással.

    Ezekhez az adottságokhoz kellene egy router, ha tud hálózati háttértárat vagy nyomtatót kezelni az jó, de nem feltétel. a Vodafone-s TG3442DE után lenne betéve. Ha lehet nem variálnék modokkal, csak egyszerűen. Gondolom a 2 sávosak jönnek szóba. Visszaolvastam néhány száz hozzászólást, ötletem lenne, de jó lenne, ha valaki megerősítene, vagy mondana alternatívát. Esetleg az A, B pontos vezetékes végpontos megoldással együtt, de az szerintem egy következő lépcső lesz, ha szükséges, de ha egyben is van megoldás...

    Köszönöm,
    Tony

    nem igazi a méretarány, ezért írtam méreteket

    [ Szerkesztve ]

  • Tonycs

    csendes tag

    válasz Gubek-Einste #89043 üzenetére

    Köszönöm a választ.
    Beszerzés: most 50e lenne a teteje, azt néztem, hogy ennyiért már "időtállóbb" technika is van, ha a következő min. 3-5 évet nézem. Úgyhogy ennyiért melyik a jobb megoldás?
    Gyártó lehet bármi, Asus-om még nem volt, TP-Link is csak régebben 941,1043. Gondolom ezek a mai cuccok megbízhatóságban kb. egyformák ebben az árban?

    Az A, B pontos vezetékes kiegészítésre mi lenne a megoldás? (addig nem valószínű, hogy újracsövezem/vezetékelem a lakást) Ehhez hozzáfűzni valami powerline-s megoldást, esetleg egy wifis backhaulos mesh-t (Deco X)? Mondjuk ez akkor lesz aktuális, ha tényleg lecseréli a régi UPC-s beltérit a Vodafone.

    [ Szerkesztve ]

  • Tonycs

    csendes tag

    válasz dkess #89251 üzenetére

    Üdv dkess!

    Az a helyzet, hogy nem szeretnék (illetve a következő nagy felújításig nem is tudok) kábelezni.
    Az a fal, ami nagyjából az "1" - "A, B" vonalon van, az igen masszív vasbeton tartófal ( van persze benne kikönnyítés vékony téglával ott az "1" pont mellett), amikor a felújítás volt, a vésésbe is beletörött a bicska (akkor még nem volt hozzáférésem jó falmaróhoz) így azon a vonalon a régi csövek felhasználásával készült a kábelezés, és mivel ez még 2010 előtt volt nem került be UTP...
    1-2: húztam UTP-t,
    3, 4: WIFI, eszközök - asszony laptop, Xbox ONE S, TV,
    A és B: koax-os UPC-s beltérik a tévékhez,
    Erre az esetre kellett egy jó router, mert nekem a Vodafone-s szürke TG vacakol.
    Az a hír, hogy a Vodafone le fogja idén cserélni ezeket a tévés eszközöket (dupla tuner, HDD, rendes vas), olyan új szoftveres sz@rra (VTV), akkor is, ha nem tetszik. Így ezekre a pontokra kell majd a koax mellé ethernet csati is, hogy működjön az új. Ezért kértem ötletet, hogy lehetne oda (A és B) ethernet csatit "varázsolni".
    A powerline-ról olvasni jót, és még több rosszat...
    Maradna a mesh, mint megoldás.

    Egyelőre valszeg lesz egy új router, ahogy Gubek-Einste is ajánlotta, vagy AX58U (46,2e) esetleg AX82U (57,8e), bár ez nekem kicsit UFOsan néz ki (eldugni meg nem lehet :( ). Az AX92U (67,1e) formára tetszene, bár ezt már soknak érzem. Kellene rá egy jó érv...

    Aztán, ha beköszönt a TV-s eszközcsere, akkor esetleg bővítenék az általad is említett CD vagy XD eszközzel, WIFI-s backhaullal, ha megoldható(ezért is gondoltam erősebb routerre), és akkor ott lenne az ethernet port, esetleg az Xboxnak is.
    Szóval ez terv.
    Megéri a felárat esetleg az AX92U, az AX82U-hoz képest, a kinézeten kívül?
    Mert az AX82U is közel van az 50e-hez, de az AX92U már nem annyira. Mert ugyan az 50e nincs kőbe vésve, de nem akartam szép lassan elcsúszni sokkal magasabb irányba.

    T.

    [ Szerkesztve ]

  • Tonycs

    csendes tag

    Üdv!

    Van egy Asus AX82U routerem, ami eddig mindent megoldott, ami nekem kellett (Vodafone-os 1000es NET) a lakásban (80nm). A lakásban most vezetékelni nem tudok, az majd akkor, ha lesz egy újabb felújítás.
    Van 2 TV-és beltérim, most hogy változik a rendszer, előbb-utóbb le fogják cserélni ezeket, és az újakhoz kell vezetékes végpont...drága jó Vodafone...
    Ehhez kellene nekem 2 eszköz, amit wifis hálózatba tudnék szervezni az AX82U-val, hogy onnan legyen vezeték a TV-boxhoz.
    - az egyik eszköznél csak a TV-box lenne rákötve, itt nem számít a design, a kinézet (hálószoba),
    - a másiknál a TV-box és esetleg az Xbox, ami eddig wifin kapcsolódott (nappali) itt jobban számít, hogy néz ki az eszköz,
    Ami "állandó"( de nem 7/24) jelleggel van a wifin: egy laptop, 3 telefon, + időnként xbox, és a TV, és egy laptop,
    Állandó vezetékes kapcsolat: egy asztali PC, egy laptop,
    A legtöbb eszköz tudja az AX-et.
    Talán 1 eszköz is elég lehetne, de ahhoz át kellene fúrnom egy 35cm-es masszív vasbeton falat, ami pont rossz helyen van ebből a szempontból, és ez kétesélyes, anno a felújításnál a szakik nem vállalták be...
    Milyen eszközt/eszközöket vegyek?

    Amiket néztem:
    - Zen WIFI XD6 páros (esetleg XD4, vagy valamelyik AC-s is elég lehetne (CD6 vagy CT8)?
    - nézzek még 2 másik routert esetleg? Mert XD6 pár árban az is belefér...

    Keret: mivel az asszony is így akarja, van rá elég... :))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák