Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bubukain

    senior tag

    válasz Bubukain #90061 üzenetére

    Megosztanám a tapasztalataimat a hétvégi router mizériámmal kapcsolatban.
    Az alanyok: zenwifi XT8, AX58U, és 2db zenwifi AC mini CD6.

    Nagy házba ment az XT8 onnan wired backhaul-al a kisházba az AX58U.
    A kisházat és a hozzá tartozó kertet úgy néz ki kiszolgálja az AX58U egyedül, nem volt szükség a CD6-ra.
    XT8 egy érdekes öszvér a mivel 3 sávos wifi van benne. Sajnos a CD6-al nem bírtam összehozni, felismerte az aimesh, hozzáadtam a rendszerhez, de nem használta a wifi backhaul-t hanem az elsődleges 5Ghz-re csatlakozott, de ott sem volt százas mivel kb 5 percenként ledobta őt az XT8.
    Ezek után (mivel maradt az XT8 és az AX58U kábelen összekötve) beállítottam az XT8-ban, hogy a wifi backhaul sávot is használhassák a kliensek, viszont ebben az állásban csak 100-128 közötti csatornát lehetett beállítani amire a kliensek nem is csatlakoztak, mindegyik továbbra is az elsődleges 5Ghz 36-os csatornára csatlakozik.
    Szóval ebben a formában a triband-nek semmi értelme nincs a számomra, mivel az XT8 így sima két sávos routerként működik, aminek így drága és kb gyengébb mint az AX58U.
    Ami viszont kiderült számomra, hogy tulajdonképpen lefedte a teraszt is, igaz csak 2,4 Ghz-en
    de működik és így nem kell egy harmadik mesh egység wifi backhaul-al.

    Így most kicsit átvariáltam az elképzeléseimet.
    XT8 és CD6 megy vissza a feladónak, és úgy gondolom hogy egy AX82U elég lenne nekem a nagyházra, míg a kisházban maradhatna az AX58U. A kettő ára 102e Ft körül van.
    Vagy mindkét házba veszek egy AX82U-t ami így 114e Ft-ba kerülne, DE.
    Mint ahogy régebben írtam eléggé nem vagyok kibékülve a külső antennás routerek kinézetével, és addig kutakodtam míg az amazonon találtam az új zenwifi XD6 párost, ami ugye az AX82U-nak felel meg, csak nincs rajta USB ami nekem nem is fontos, és az ára 144e Ft lenne tokkal vonóval. Ez így kb 30e Ft-al lenne több mint a 2db AX82U, ami elfogadható lenne.
    Szóval most ezen dilemmázok itt magamban :)

Új hozzászólás Aktív témák