Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Qru

    MODERÁTOR

    válasz Zsolt_974 #16622 üzenetére

    Érezhető gyorsulást nem fog hozni a gyorsabb ram önmagában max tömörtíésben meg mérőprogikban amikben mesterségesen állítanak elő ram sávszél limites környezetet. Szóval ha mérete elég akkor csak a sebeség miatt enm érdemes váltanod.

    mod:

    kaliber89: Bőven elég az 1866-os.

    [ Szerkesztve ]

    #nincsbennetarcsi

  • Adzo82

    tag

    válasz Zsolt_974 #27630 üzenetére

    Ha rám hallgatsz akkor megnézed először is az alaplap által támogatott specifikációt ( max mennyiség, mhz stb), majd a ram support list-t külön. Az valószínűleg nem teljes, de ha találsz olyat abban amit az üzletben kinéztél akkor az biztos jó. Aztán, ha megvan, hogy kompatibilis akkor persze érdemes a CL értéket figyelembe venni, főleg, ha játszani szeretnél a gépen, és persze külön Videókártyát is használsz. Minél alacsonyabb ez az érték annál jobb. Ha külön videokártyád van hozzá akkor nem érdekes igazán, hogy mennyi mhz. Általában a nagyobb mhz értékkel a CL érték is nő, kivéve a jobb és drágább minőségű márkáknál / példányoknál. A CL érték válaszidőt takar ami lényegében egy időmennyiség a hardverek közti kommunikációban, az adatok átvitelében. Tehát minél kevesebb annál jobb. Ha nincs külön Videókártyád, csak simán a prociba integrált videovezérlőt nyüstölöd akkor lép előre a mhz. Itt már fontosabb, hogy minél nagyobb az érték annál gyorsabb a téma.

    Érdekesség, hogy ha játszani is akarsz vele, valami komolyabb max 1-1.5 éves gamékkal akkor nem lesz elég a 8gb. Annyit biztosan mondhatok. Win7 / 10 3.6-4.2gb-t felhasználja a maradékból 2-2.5-t készenlétbe teszi. Ami maradt meg kevés lesz a játék által generált dolgok építésére, töltögetésére. Onnan tudom, mert le lettek mérve olyan gamék mint a Fallout 4, TC The Division, Battlefield 1. GTA 5, Overwatch. Az Overwatch az még elég tűrhetően teljesít. Alig van micro lag szolíd beállításoknál.

    És még valami : Support for DDR3 2400(OC)/2133/1866/1600/1333 MHz memory modules

    Tehát az előbbi értékek kilistázására számíthatsz a hivatalos támogatás alapján a biosban. Szóval itt eldöntheted, hogy milyen mhz-s modulokat akarsz használni, amikre be tud állni a bios a ramok tekintetében, gyárilag, No tuning. Én akkor is a CL értéket nézném elsőnek. Nem érdekelne, hogy akkor 1333 mhz-n vagy 2133 mhz-n megy. Kivéve, ha a CL érték ugyan az mindkettőnél. Nyilván azonos CL értéknél a nagyobb mhz-s éri meg a teljesítmény alapján, de árban viszont nem biztos. Ha a CL érték azonos, és a mhz között van néhány száznyi különbség még akkor sem várhatsz kb 10-15%-s többletteljesítménynél többet. Bár ezzel kapcsolatban pontos adatokat nem láttam, de ddr2-s ramok esetében, ahol hasonló arányok szerepeltek, ott már igen.

    Szóval, ha érdekel a pontosabb meghatározás arra a kérdésre, hogy "milyen ramot vegyek" akkor:

    -HyperX Fury 2x8 gb 1333 mhz LC9 Népszerű és megbízható termék. Árban is tűrhető ehhez a mennyiséghez képest. 8 éve van belőle nekem 4x2 gb, 1333 mhz CL9-seket szintén, egy Gigabyte p55-s lapban (és igen én is cserélem őket, mert kevesek és nincs több slot, de kifogástalanul működnek).

    -HyperX Savage 2x8 gb 1866 mhz CL9. Kicsit többe kerül. Agyondícsérik. Nem használtam pont olyat, de Z170-s rendszerhez van ugyan ebből a mrákából 4x8gb 2133 mhz CL14-s. Másfél éve. Semmi probléma. Tökéletes.

    Én mindig Kingston, HyperX felhasználó voltam. Talán mert ahol felnőttem ezek mentek főképpen. Másról nem lenne érdemes véleményt mondanom. Én ezt a kettőt nyugodt szívvel tudom ajánlani.

    Remélem tudtam segíteni.

  • palfitom

    félisten

    válasz Zsolt_974 #28568 üzenetére

    2x4 vagy 2x8 GB célszerű.
    Kingston: 2x4, 2400 MHz, CL15 (HX424C15FBK2/8) ~24k.
    Corsair: 2x4, 3000, CL15 (CMK8GX4M2B3000C15) ~24k, vagy 2x8, 3000, CL15 (CMK16GX4M2B3000C15) ~45,5k.
    Természetesen a 3000-es ramok is csak 2400-on fognak abban a lapban menni, de mivel nem drágább, ezért én azt venném, hisz a fejlesztés lehetősége nyitva marad ram-csere nélkül is.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák