Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fénygyermek

    csendes tag

    Tisztelt Fórumozók!

    Hetek óta olvasom a fórumokat, de most segítségért fordulok hozzátok.
    Projektor vásárlását tervezem. Több típust megvizsgáltam, de nem tudok dönteni.

    Hosszas szűrés után az alábbi gépek maradtak a listámon:

    - Acer K330
    -LG HW300Y

    -Acer acer 5360bd

    Mint látszik, még nem döntöttem el, hogy LED-es, vagy "lámpás" projektor az , ami az igényeimnek megfelel. A szívem a LED felé húz.
    A lakás adottságai sajnos nem a legjobbak. A vetített kép 120-130 cm széles lehet maximum, tehát 16:9 képaránnyal számolva kb.:142 cm-es képátló.
    A távolság. ahonnan nézném kb 4,5-4,8 m. A tartalom többnyire 720p MKV.

    A szívemhez a legközelebb álló gép az Acer K330, mert jó áron van és tele extrákkal, viszont nem vagyok biztos benne, hogy elég "minőségi képet" produkál még ilyen "kicsi" vásznon sem.
    Továbbá a 3D élményre is kíváncsi lennék, de félek, hogy a LED-esek nem elég fényesek, főleg 3D-hez.
    Az 5360db szerintem nagyon vakító lenne ebben a környezetben.

    Kérlek segítsetek, mert hiába számolok, nekem a számok nem mondanak semmit.
    Első projektor lenne, tehát nincs viszonyítási alapom.

    Köszönettel:
    Fénygyermek

    [ Szerkesztve ]

  • Fénygyermek

    csendes tag

    válasz yodamastah #5557 üzenetére

    Yodamastah, JEEMBO köszönöm, hogy válaszoltatok.

    A projektor.hu-s teszteket végigolvastam ( van amit többször is).

    A videók sajna nekem nem mondanak semmit, mert nem tudom milyen a kamera minősége, amivel felvették őket. A videók alapján bármelyik lehet jó is és rossz is.

    Ha nem számít a 3D, akkor a K330 vagy az LG HW300Y a jobb választás??
    A LED technológia jobban bejönne, és ezek szerint elég is lenne a fénye számomra.
    A minimális tv nézés is erről lenne megoldva egy conax foglalatos beltériről, ezért az 5360bd lámpájának élete rohamosan csökkenne.

    Tudom, hogy szentségtörés egy projektoros topikban ilyet kérdezni, de lehet, hogy ekkora méretben jobban járnék egy tv-vel??
    Vagy milyen projektort tudnátok ajánlani nekem erre a képméretre, ebben az árkategóriában??

    Köszönettel:
    Fénygyermek

  • Fénygyermek

    csendes tag

    Tisztelt Fórumozók!

    Vészesen közeleg a nap, amikor el kell döntenem, hogy mit vegyek, ezért megint hozzátok fordulok. Előző hozzászólásom (5556) óta eltelt 2 hét, és egyre tanácstalanabb vagyok.

    Esetem, nem egyszerű, mert max 56" átlójú képet ( 120 cm széles) tudnék vetíteni fix helyre.
    A nézési távolság kb 4,5-5 m lesz.
    Motoros vászonnal megoldható lenne nagyobb képméret is, de ott sok a macera, mert belelógna az ajtóba.
    Felvetették már páran ( itt a fórumon is), hogy miért nem veszek inkább tv-t.
    Anyagi lehetőségeim miatt, az 50" plazma az ami beleférne a keretbe. Lehet, hogy az 5-6" nem nagy különbség, de elég messziről nézném, és jó lenne minél nagyobb képet produkálni, ezért a projektor szimpatikusabb lenne számomra, csak kérdés, hogy a 150-180k árfekvésben lévő készülékek ( proji, Tv) közül melyiknek jobb a képminősége.

    Továbbra is szemezek a led-es gépekkel, de nem vetettem el a "lámpás" projektort sem.
    Külföldi fórumokkal sajnos nem boldogulok, az itthonin, meg elég kevés írás áll rendelkezésemre led projektor témában.(azért amit csak lehetett elolvastam, pl K330.)

    Kérdezném ezért, (aki látott már ilyeneket,) mennyire használható egy led-es projektor házimozi célokra?
    Amit kinéztem ( LG HW300Y, Acer K330, Optoma ML500, Vivitek Qumi), ezek közül melyik a legjobb számomra?

    Ha nem led-es akkor mi most a legjobb vétel 56" kép vetítésére?
    BenQ W700+ vagy Optoma HD600X vagy Acer H5360BD ??

    Kérlek benneteket segítsetek.
    Köszönettel: Fénygyermek

  • Fénygyermek

    csendes tag

    válasz yodamastah #5650 üzenetére

    Tehát a led-esek felejtősek, még ilyen kis méretben is??
    A K330-ac cikkedet olvastam (többször is), de a többiről nem találtam részletes leírást.

    A sötétítést meg tudom oldani, és rájöttem, hogy tv-nézés egy darabig hanyagolható,
    mert nem ott lakom még, ahol a "mozi" lenne.
    Felújítás/beköltözés után meg a nappaliba lenne tv szóval azután is csak házimozira lenne használva a vetítő.
    Köszönöm a válaszod.

    Üdv.: Fénygyermek

  • Fénygyermek

    csendes tag

    válasz szaszlaci #5652 üzenetére

    A lakás adottságai miatt a nappali egybe van a konyhával és az étkezővel,
    ezért "nagy ", világos tér lesz. Oda egy max 82-es tv szeretnék, hogy főzőcskézés és kajálás közben mennyen valami. A mozizás egy másik szobában lenne.
    "Az olcsóbb LED-essel megint az a baj, hogy nem lehet vele túl nagy képet vetíteni."
    A kép mérete 55-56" lenne mert az fix/telepített vásznon(vagy festett falon) meg lehetne oldani. A lakás jelenleg felújítás alatt áll, ezért jobban tetszene a projektor, mert a beköltözésig egy három-lábú állványra lenne szerelve ami összepakolható ha folynak a munkálatok és nyári estéken lehetne kertmozit csinálni a beépített médialejátszóval+hangfalakkal.
    Beköltözést követően telepíteném a gépet.
    Erre sem alkalmas egy "olcsó" led-es vetítő??

  • Fénygyermek

    csendes tag

    válasz yodamastah #5653 üzenetére

    "K330 cikket nem en irtam"
    Elnézést kérek, nem olvastam el, hogy ki írta. :W
    "Esetleg akkor, ha TV sem fer el rendesen" Hát ez necces, mert max 130 cm a szélesség amit fel tudok áldozni. A 200 k éppen határeset. Jobb lenne 150k körül megállni, a projektorral.
    "Az olcso ledes projektorokbol egyet sem lattam aminek jo lenne a kepe."
    Első projektorom lesz ( ha egyáltalán megveszem, mert lehet, hogy Rád hallgatok és plazma mellett döntök) és a kérdés az, hogy mihez viszonyítva nincs jó képe??
    Tisztában vagyok azzal, hogy nem lesz profi minőség. De egy TN+Film paneles monitorhoz, vagy alap lcd tv-hez képest mit tudnak??
    A led-esek legnagyobb baja a túlszaturált színek. Ezt lehet valahogyan kordában tartani, ha nem is a gép beállításain, hanem valami más módon (pl külső médialejátszóval) ??

  • Fénygyermek

    csendes tag

    válasz yodamastah #5656 üzenetére

    Pontosan ez az én rettenetes bajom, hogy Szolnokon és környékén nem tudok olyan helyet ahol ezeket meg tudnám tenni.Csak házimozi stúdiót találtam, de ott azzal kezdték,
    hogy 500 k alatt felejtsem el, és még annak is szr lesz a feketéje. Ezért kérdeztem, hogy a tn-film monitorhoz és alap lcd-hez képest milyen a képe és a színhűsége. A K 330 cikket olvasva az értékek sajnos nekem nem mondanak semmit, mert nincs viszonyítási alapom.
    A legjobb nekem is az lenne, hogy elmegyek és megnézem, hogy számomra az nézhető, vagy nem, de ilyen helyet a környéken még nem találtam. Nem csak a led játszik nálam, de az sokkal szimpatikusabb lenne a lámpa miatt.

  • Fénygyermek

    csendes tag

    válasz szaszlaci #5657 üzenetére

    A nappaliban később lesz kialakítva a hely, ezért addig gondoltam (csak néha-néha), hogy ezen tv-zek.
    Nem döntöttem el egyáltalán, hogy mi legyen ( led-es, lámpás vagy tv), ezért kérdezek olyanokat, akik már láttak ilyen gépeket és van is viszonyítási alapjuk. Sajnos nem tudok jelenleg olyan helyet ahol ezt az árkategóriát össze tudnám hasonlítani.

    A led projektorok csak azért érdekelnek, mert nincs lámpacsere, meg kicsik és könnyűek.
    Szerintem biztonságosabban szállíthatók, mint egy "hagyományos" gép.
    A kertmozi nem a beépített hangszórókkal menne, és ez nem is annyira számít.
    PL a 3D jobban izgatja a fantáziám egy lámpás projektorral, de ilyen "kicsi" felületre, 2D-ben azok meg nagyon "fényesek" ha jól tudom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák