Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Tamoo #47752 üzenetére

    ja, mondjuk nem egyszeru, es azt hiszem a problema az, hogy alapvetoen eltero felhasznalasi teruletekrol beszelnek az emberek. a fenykepezogepes analogiaval elve jo a profi gep, de senki nem fogja a zsebeben hurcolni, mert nem arra talaltak ki.

    ----

    utobbi ket honapban projektorban gondolkodok, szoval par gondolat.

    volt kolcsonbe egy xgimi cc aurora egy honapig. falak szurkek, lesotetites van (de telen skandinaviaban felesleges). ilyen 150-175" kornyekere vetitettem a szoba masik oldalarol, egesz kozelrol
    - a felbontas es reszletesseg gyenge (720p kb 1.2es throw ratioval)
    - a szinek erezhetoen ki voltak mosva
    + konnyen szallithato, konnyen konfiguralhato (at lehet vinni a haloba filmezni), csendes es csak azt csinalja amit kell automatikusan
    + relative kozelrol hatalmas meret, az szinhusege es a reszletgazdagsaga pedig nem jo, de lattam mar moziban rosszabbat
    + amit veszettem kepminosegre, abban karpotolt a meret

    namost, egy 0,30as DMDs geprol beszelunk amit kb a vetitesi merete hataran hasznaltam. TV mercevel persze rossz volt a kepe, de anyamat amikor atjott kb 5 perc volt meggyozni, hogy ez megis hogyan jo, bonuszkent pedig mindketten konstataltuk, hogy milyen picik az 55"os tvink. szivarvanyt nem lattam. munkatars gepe, egy ideje megvan neki es kb tv / monitor helyett hasznalja pl hatteryoutubeot nezni, szoval birja a napi hasznalatot.

    igazabol meretert hajlando lennek bealdozni valamennyit a kepminosegbol. haveroknal lattam ViewSonic PX747-4Kt rendes vaszonnal feher szobaban kb 100"on, de arra a TVmet nem csereltem volna le.

    heti par filmrol beszelunk, szoval evi kb 500-1000 ora terheles. le tudok sotetiteni, viszont jo lenne, ha a cucc elferne a parkanyon. egyetlen egy HDMI eleg. zajra erzekeny vagyok.

    igazabol nezem mi van 1500 eur alatt ami 150"t ki tud tolni abszolut max 1.2es throw* mellett:
    - Epson EH-TW610: 450 eur akcioban kifuto modellkent. fHD, elfogadhato lampa elttartammal, tud 1.0as throwt. olcso, nem fizetek olyan featureokert (google, rendes hangszoro), amiket nem hasznalok. 0,61es DMD ahogy nezem.
    - xiaomi laser projector 150": 1300 eur akcioban. lazer, tud 150"t kozelrol, kb ez az ami talan nappali viszonyok kozott is mukodik (mi lesz a skandinav nyaron?), rendben van a hutese, valamennyire mobil. kb a budgetem tetejen. 0,47es DMD. hosszu tavon is birja.
    - optoma uhl55: "4K" (pixelshifttel mondjuk), alacsony fenyero de cserebe tartos, mobil, az 1.2es throw mondjuk nem tudom mennyire UST de fogjuk ra. 0,47es DMD. hosszu tavon is birja.

    kulfoldon vagyok, szoval a Budapest XIben van egy Barco F22 (aminek eleve 1.6os throwja van ahogy nezem) innen nem opcio, hasznaltpiacon meg kb itt sehol semmi. szal ja, egyelore ket honapja folyamatosan alszom ra.

    * igen, hallottam a 2:1es nezesi tavrol, de sajat tapasztalatok alapjan az nekem nem szempont.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Viszlát #47774 üzenetére

    koszi!

    projectorcentralt neztem es a recommendationjaik alapjan probalok haromszogezni.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Vhiktor #47780 üzenetére

    egyebkent en is nezem azt a modellt is. nem nagyon olcso, viszont az az egyik amiben 0.65os modul van (az EH-TW650 es az optoma gt1080hdr mellett).

    ugye en azt elengedtem, hogy mondjuk tokeletes feketem legyen vagy ne kelljen lesotetiteni (utobbi itt nyaron TVvel is problema egyebkent). cserebe kisebb meret nem erdekel, akkor siman letudnam az egeszet egy 77"es TVvel. plusz nalam neha benne van, hogy nincs megfelelo alternativa a budgetemben, es akkor elengedem.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz hjtz4t3wrseg #47785 üzenetére

    ezt erre negy eve nem lehet ujonnan kapni.

    svedeknel vagyok, szoval a hasznaltpiacrol vadaszni annyira nem opcio

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz hjtz4t3wrseg #47787 üzenetére

    vagy megnezem aprot van e meg abbol a Barco F22bol ;] :DDD bar viccen kivul amit Tamoo irt az alapjan lehet a hutese miatt lehet nekem az mar tul ipari lenne. itt vedd hozza, hogy anno a ket 290X es az intel 3820 hutese kb 1000 euro folott volt mire nekem elfogadhato lett a vegeredmeny.

    mondjuk megintcsak Tamoo volt aki idekuldott, miutan latvanyosan vakartam az allam, hogy oke, kepminosegben kompromisszum, de en eleve inkabb 77"es ips / va TVt vennek barmikor, mint egy 55os oledet hasonlo aron.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz hjtz4t3wrseg #47789 üzenetére

    ja, csak belefer e a kezipoggyaszba... meg mit csinalok, ha itt kell vele csinalni barmit, mert a szervizes orabere horror.

    helyen ahol dolgozok van par ipari projektor. van egy egy csarnokban (kb 60 fos prezentaciokhoz) ami 200"+ folott tol kb tokeletes prezentaciokat neonfeny mellett, de cserebe a porszivom halkabb. van ket masik, amik kb 150 fos eloadokba is remek, de 6-7 meterrol meg mindig hallom oket, ha nincsenek lehuzva a fuggonyok. ilyen szep nagy 6000 euros 1080p cuccokrol beszelunk, amik vannak annyira jok, hogy mondjuk vetitve a visual studio / eclipse / intelliJ fejlesztoi kornyezet olvashato marad, es egy irodai IPSen osszerakott prezentacio szinei mar nem masznak el. gyakorlatilag utobbi hetekben hasznaltam legalabb 10 kulonbozo projektort, beleertve a kis hordozhato xgimi aurorat, ami minden hibaja mellett elheto volt. a csarnokbol a 6000 euros cucc viszont itthonra nem kene. btw mas hordozott projektorokkal van tapasztalatom amikor ad-hoc kell oket lerakni <5perces konfig idovel szuboptimalis korulmenyek kozott (mert pl lehalt a prezentacios infrastruktura), szal ja.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz hjtz4t3wrseg #47791 üzenetére

    hat nincs hasznalt projektoros piac a gyakorlatban :DDD meg egyebkent is problemas, hogy kb 5 Magyarorszagnyi teruleten fekszik el, szoval tavolsagok miatt a szemelyes atvetel nem egyszeru, 2x350kmet vezetni egy cucc miatt meg azert koltseg idoben is.

    AV valamennyire van, de erositoknel jellemzoen par honapig szoktam figyelni mi van aztan adott esetben lecsapni. projektornal ket honapja nezem a helyzetet, de nagyon ugy nez ki, hogy hasznaltan max ilyen 80-100"os setupokat adnak el, abban a meretben meg jelenleg TVt kell mar inkabb venni szvsz.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Tamoo #47794 üzenetére

    meg europa masik feleben van :DDD

    oke, tenyleg sokkal kisebb, mint amire szamitottam

    Vhiktor: igazabol semmi, relative olcsonak es megfelelonek tunik eddig, bar a 610 erre 450 eur, a 650 meg 600, szoval nem tudom megeri e a felarat

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Tamoo #47794 üzenetére

    Optoma UHL55el van tapasztalat itt?

    ahogy nezem Optoma UHL55el topikban nincs tapasztalat, en pedig kezdek arra mozogni. a feketeje nem az igazi, cserebe rec701et teljesen lefedi es a rec2020at is valamennyire, alapbol is egesz jok a beallitasai, mobil, konnyen kezelheto es a vetitesi meretet nalam eppen hogy, de teljesiti. ahogy nezem hangja is oke, kompakt es ugyan nem egy hardcore filmnezos projektor, de minden mas tekintetben jo. ha meg hardcore filmnezos cucc kene akkor 55"os oledet neznek az arban, nem projektort.

    specifikacio alapjan a Barco nem tud 2.5meternel szelesebb kepet vetiteni. specifikacio alapjan az EN35os lencse nem cserelheto az ultra-wire EN19re, amivel 0.7-1.00 koruli throw is megvan. 3000 oras DLP lampaja van, szoval a fenyereje eleg hamar csokkenni fog. az EN35el nalam kb egy 77"os TV mereteben lennek, ami jelenleg ujonnan is olcsobb. modularis felepites annyira nem erdekel, hasznalni akarom, nem butykolni :DDD. na szoval elhiszem, hogy neked tokeletesen mukodik, de nekem egyszeruen nem opcio.

    cikasz: digitalis kabel, szoval vagy atviszi a jelet, vagy nem. 10 meteres kabelnek nekem ez nagyon olcsonak tunik, szoval szamolj vele, hogy adott esetben nem kapsz jelet es vissza kell vinned. de ha van jel akkor jo. illetve lehet artifactos lesz a kep (pl pici piros pontok villognak), akkor a hataran van a kabel es szinten vidd vissza. egyebkent ha van kep es nincsenek nyilvanvalo artifactok akkor jo lesz.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Tamoo #47814 üzenetére

    azok a noctuak valoszinuleg gyengebb minoseguek, mint a gyari ventijei, de ha halkabbak, akkor egesz biztosan gyengebb a legszallitasuk.

    magyarul a projektor zaros idon belul meg fogja magat fozni.

    meg eleve ha nem az ipari noctuakat rakta bele, akkor azok a ventik egesz egyszeruen nem jok restriktiv felhasznalasi teuleteken, pl ha egy projektoron izombol kell atnyomni a levegot.

    kb ugyanaz a helyzet, mint hogy tapban sem cserelunk ventit hacsak nem doglodik, de lehetoleg ugyanolyanra.

    projektorokban kizarolag FDB / 2BB / Magnet jatszik, mert semelyik mas csapagy nem bir 80fokos uzemet huzamosabb ideig. 30ezer ora melegben nehez eset, oda minosegi cucc kell. namost egy high-end Adda / Delta / Sunon / Papst / Nidec (/esatobbi) minosegben legalabb egy Noctua, de inkabb magasabb. oke, a Noctua Magnet (mint a top Papstok), de egyebkent a legendas pcs ventik kozul az SFlex Sony FDB volt, a Gentle Typhoon meg egy atmatricazott Nidec Servo 2BB.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ijk #47824 üzenetére

    akkor mar erdemesebb ugyanazt a ventit berakni amivel tervezve lett. FDBk MTBFje 80ezer ora folott szokott lenni: nekem vannak itthon 12 eves SFlexeim amik tokeletesen teszik a mai napig a dolgukat es ugyanolyan jok, mint amikor megvettem oket.

    szelzajon tenyleg nem lehet segiteni, max valamennyire talan a karakterisztikan, de a gyakorlatban az mar attol is fugg mi lesz hutve. levegomennyiseg csokkentese megegy projektornal nem biztos, hogy annyira jo otlet.

    felsokategorias ventik adott legszallitas mellett hasonloan szoktak teljesiteni zajra.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Taki46 #47859 üzenetére

    ja, csak ha megnezed az apron a hasznalt barcok dragabban / lenyegesen dragabban mennek, mint a w1070 ment megjelenesekor.

    ---

    vegul egy benq w2000et vettem.

    okek a szinei, elfogadhato a feketeje (kb belepo tv szint es legalabb a bevilagitassal nincs baja mint az olcsobb edge led TVknek), megfelelo a kontrasztja, nem veszesen tulszaturalt es 5 perc volt beuzemelni. normal modban elfogadhatatlanul hangos (kb 35dbA, szoval egy 1400-1500rpm koruli 120as minosegi venti), ecoban meg mindig hangosabb, mint a pcm de elfogadhato, viszont ugy is dol belole a meleg (AMR R9 290X viszonylatban is). lehet halkitani settingsbol, de ugy meg tenyleg dolt belole a meleg ami az elektronikanak nem feltetlenul tesz jot. a text olvashato, a pixelek szepen latszanak, elesebbnek lehetne picit elesebb, de ugy 2.5 meterrol 110-120" koruli vetitett meretben ez nem problema. szivarvanyozast nem lattam (vagy nem vagyok ra erzekeny). ilyen picivel 700 euro alatt, szurke falra vetitve ez szerintem teljesen jo. igazabol igy nekem erthetetlen, hogy egy 2 eve kifutott, 5 eves projektort vettem az ujkori aranak ketharmadaert, es meg igy se volt nagyon jobb nala a celjaimra a budgetemen belul. 3-4000 euroert a lezeres 4K ultra-short throwok kozott volt ami minden igenyemet kielegitette volna, nade ertitek.

    nem egy high-end OLED TV minosegre, de a beleposzint kepminoseget hozza. csak epp tvbol nincs olyan ami 120+"os.

    Optoma UHL55 helyi garanciaval kb duplaja lett volna, a Benq 800M es a W2700 / 3550 nem gyozott meg, hogy tenylegesen jobbak. UHL51a 1500 eur korul van erre es szinten voltak kerdojeleim.

    a Barcot az 1.6os min throwjaval meg nem arra talaltak ki, hogy 100"+ fole vetitsen egy ertelmes meretu otthoni szobaban. ilyen 80" korul meg annyi penzert inkabb mar TVket neznek.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ijk #47867 üzenetére

    van ket epp kifuto Optoma Darbee modell (tippre ugyanazzal a 0,61es tippre Texas Instruments DMDvel), a GT1080Darbee modellnek 0.5os throwja van, de azok az optomak macerasan voltak beszerezhetoek. mindketto kifuto modell. egyebkent nekem egy ido utan volt egy olyan erzesem, hogy a kovetkezo DMD igaz csak 0,47es volt (ezt hasznalja a W2700 / 3550 tippre), de a gyartastechnologia miatt lehetett kisebb tukrokre atallni, viszont ennyire mar nem astam magam bele, hogy optikanal ez consumer szinten mondjuk max 120-175"nel ez tenylegesen problema-e. a topikban az ipari kamerak egy reszet eventekbe / mozikba szanjak, szoval mas faktorok is vannak. illetve volt egy olyan erzesem, hogy a 0,61es DMD nagyon jol sikerult, de alapvetoen az csak 1080, nonHDR projektorokhoz volt jo. a 4K HDRnel meg hirtelen tul sok mindent kellett ugrani technologiailag projektor szinten, es nem ment minden egyszerre. de meg egyszer ez a W2000 / 800M / 3550 tesztek online nezese alapjan jott le. nekem kb ez volt az a pont, amikor vagy levettem volna a "Giber bibliat" (Fizika mernokoknek) a polcrol megint vegigolvasni a fizikai hatteret az optikai resznek, vagy venni egy ertelmes megoldast.

    egyebkent raw data megvan, szoval gondolkodok hogy betolom az eredmenyeimet, hogy mi min esett ki. gyakorlatilag a fontosabb modelleket vegigvettem 500-1700 eur kozott. ahogy nezem eleg niche igenyeim vannak a topikhoz kepest, pedig szvsz ha TVt kell kivaltani, akkor az en use-casem eleg valos.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Vhiktor #47869 üzenetére

    kb 3.3 meter most.

    ja, koszi, hogy bedobtad (meg privatban / mas topikban is beszeltem masokkal akik szinten mondtak), valamennyire szurrealis, hogy egy 5 eves, 2 eve EOL modellt vettem vegul, es az enyem is 18 honapja lett gyartva. TVknel ennyi ido alatt erezhetoen javul minden, projektoroknal nem.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    (hatha valakinek hasznal, ha mar kb csinaltam egy surveyt)
    "otthonra TV helyett 3.5 meterrol csinaljunk mozit" otletre kerestem projektort. hard kriteriumok:
    - maximum 1.2es throw rate (inkabb 1.00 es alatta). a short thrownak vannak hatranyai, de 1.6os throw mellett egyszerubb TVt venni mar ekkora meretben.
    - 3 meterrol igazabol legalabb ilyen 120-130" legyen meg. ez par embernek sok, de korabbi projektor teszt alapjan nekem ez jo.
    - 150"t meg birja epeszu parameterek mellett, ha atvinnem masik szobaba
    - ne legyen baromi hangos. mittomen, 1000rpmen meno minosegi 120as venti, azaz Noctua, Sflex, Papst...
    - 500-1600 eur budget.
    - falak szurkek es le tudok sotetiteni.

    (arak SEKben, eur:sek kb 1:10 korul, szoval euros arhoz saccperkabe vagj le egy nullat)

    referenciapont: 4K tv

    - Samsung UE75RU7105: 75", valos 4K, hdcp2.2 es hdmi2.0, edge led, van rajta egy optikai kimenet, tud HDRt es igazabol minden mas ugyis erdektelen mert van egy hifi erositom meg egy hue boxom, szoval amig van egy HDMI bemenetem mar boldog vagyok. 50HZ, de max broforcera lenne jatekra hasznalva. 10000SEK
    - LG OLED55B9: 11500SEK, ez akkora mint a jelenlegi TVm es ennyit nem er a jobb fekete.
    - LG OLED65E7V: 15000SEK, csak ugy referenciakent. B9 17000.

    budget 1080p

    - Epson EH-TW650: 3LCD, 5000sek, ket honapja kifutott. hangos?
    - Epson 1060: 3LCD (ez nem tudom mennyire baj), hangos? 6000SEK

    1080 0,65DMD

    - Optoma HD39Darbee: 0.61DMD, alacsony kesleltetes, csak eppen 1.40 ala nem lehet menni az optikajaval. 10000SEK, par hete kifutott es tunik el mindenhonnan.
    - Optoma GT1080Darbee varianst meg lehet is kapni, kb 10000SEK (800gbp) UK amazonrol, csendes. ugyanugy 0.61DMD, 0,5os throw! jatekra a kesleltetes miatt talan ez a legjobb a piacon.
    - Benq MH733: gyakorlatilag mar nem kapni par kerdeses hely kivetelevel, kifutott. 8500SEK
    - Benq W2000: 0,61, 7000SEK, 1080p, cserebe eleg alacsony afenyero es nekem tenyleg nagyon gyanus, hogy egy ujkoraban 1000USD MSRPs, 5 eve piacon levo es ket eve kifutott projektornal tenyleg nincs ertelmesebb valasztas. szinhusege nem a legtokeletesebb, de elfogadhatonak tunik.

    bitshiftes"4K" (fake 4K) 0,47

    - Epson PX747-4K: 0,47, tetejeben 1.47es a throwja, szoval egy 77"es tv nagyobb lenne es jobb, ugyanazon az aron. lattam eloben, kb az en szobameretem mellett ez kb a projektorok osszes hatranya, barmilyen elony nelkul. kb 10000SEK
    - Benq TK800M es W2700 (utobbi 3550 neven fut az usa piacon): 0,47es, elobbi 12000 utobbi 17000SEK. TK800Mnek a throw rateje tul magas, 3550 meg igazabol reszletessegben nem kifejezetten jo 4K projektor viszonylatban
    - optoma uhd51a: 4K, 0,47, egyebkent jonak tunik, arban kb benq tk800m. 50MS input lag. 1.21es min throw rate
    - epson eh-tw7000 (aka 3800 as usa piacra), ami meg megint az optikan esik ki.
    +optoma uhl55 4K, LED. a bontott dobozos UK amazonrol 10000 sek, ujonnan kb 13000 a legolcsobb ertelmes helyrol. mobil. nemet amazonon a hetvegen volt egy 1000 euroert, de kozben ott mar nem aruljak. a fenyereje kerdeses, de a led 2-3szor erosebbnek erzodik az emberi szemnek es nem farad el (ld a Barco 3000 oraja). reszletgazdagsagban veri a Benq W2700at, szinekben meg lemarad tole. neztem tesztet a benq3550 ellen, a benqnak szebbek a szinei, az optoma meg reszletesebb. nagyon magas a kesleltetese.
    - viewsonic X10-4K: LED, 0,47, viszont max 120" :(. meg 15000SEK. nagyon magas a kesleltetese.
    - epson eh-tw7400: 16000SEK akcioban, 1.3mas min throw, tetejeben hatalmasnak tunik.

    misc

    - xiaomi mi 150": 0,47, LED 5000 lumennel, vilagbol is kimegy lampaelettartam, cserebe 1080p 15000SEKert, cserebe ultra short es vilagos. talan 2-3 ev mulva amikor a jelenleg 2500-3500EUR koruli 4K UST ledek lemennek 1500eur kornyekere, akkor lesz erdekes ez a kategoria.
    - hasznalt Barco F22: 600-900 eur (Magyarorszagon), 1.6os throw bar elvileg gyartottak ket masik lencsevel is amik elvileg nem cserelhetoek a manualja szerint.

    DMD ahogy nezem reszletesseg miatt egy bizonyos szint felett limitalo, de nalam nem 10 meterrol lesz mozivaszonra vetitve, szoval epp nezek utana, hogy a kisebb DMD valos problema, vagy realis koltsegcsokkentes mert ugyse az lesz a szuk keresztmetszet (es pl a tukor mikronmeretenek csokkenese miatt a valos optikanak a merete valojaban mar nem problema). erre nem talaltam valaszt.

    ------

    konkluzio Benq W2000el kb egy ora teszt utan (referencia egy LG55LF592V):
    - a fekete egy belepo tvhez kepest lesotetitett felszurke szobaban oke
    - rendben van a reszletessege
    - okek a szinei
    - normal modban ne toled balra rakd le, mert egy 92mmes ventivel egy 290Xet fog szimulaln hotermelesrei es par perc utan is kb egy 1400RPMes csucs 120as venti szintjen van hangban (ertsd, valakinek elfogadhato, de nem nekem). ECO modban oke.
    - manualisan lehet halkitani eco modban, de ugy meg jobban dol belole a meleg, szoval elektronika miatt en azzal ovatos lennek.
    - kicsit rovid a lampa elettartama, de van TVm, ezt kb filmezni vettem
    - sajnos nem extrapolalja a kepet, rajzfilmeknel ha az ember figyeli latszik, hogy lehetne folyekonyabb a kep
    1.10es throwt tenyleg tudja. meglepoen potens cucc, foleg igy falra vetitve

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ájvé #47882 üzenetére

    egyebkent neztem a Xiaomi Mijat, de az max 120"t tud. viszont max 600 euros kategoriaban van olyan felhasznalas, amire inkabb azt vennem, mint kicsit rarakva a W2000et.

    meg van egyebkent a xgimi H2 is 1000 euroert, inkabb az az ami az 1.2es throwjaval ledeskent meg jo. azt hiszem abban is 0,47es DMD van.

    a HZ39HDRt en mar csak USAbol latok sajnos, arra meg meg rajon a szallitas es a vam.

    ok, tudom ebben a topikban ez felig istenkaromlas, de vannak olyan elethelyzetek, ahol egy projektor sokkal jobb megoldas egy TVnel, viszont oda jellemzoen egy tradicionalis (hazi)mozi projektor egyszeruen nem mukodik.

    plusz a lezernel ott van, hogy egyreszt lampa elettartam jobb, masreszt viszont sokkal halkabb es nem dol belole a meleg.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz cinemazealot #47913 üzenetére

    igaz mondjuk.

    de par projektor uzemel hangszorokent

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz MaciG #48017 üzenetére

    hasonlo cipoben jartam par hete, az emlitett hozzaszolas es a ket kapcsolodo kb harom honap nezegetes eredmenye. ami lenyeges, hogy te 3.7 meterrol vetitesz max 100"t (illetve inkabb 80"at), nekem 120-130" volt a kriteria kb 3.5 meterrol, szoval ahogy nezem neked lehet akar 1.6-2.0 koruli throw is kellhet. arak egy resze SEKben (sved korona) van, egyszeruseg kedveert vagj le egy nullat es saccperkabe megkapod az euros arakat.

    500 euro alatt nagyon nem fogsz ertelmeset talalni. jellemzoen vannak az olcso kinaiak meg a philips neopix szeria olcsobb tagjai (de a neopix prime ami nativ fHD mar ugyanugy 500 eur korul mozog). 500 eur korul en ket Epson LCDt talaltam, de azok lehet hangosak.

    600-700 kb az a kategoria, ahol van mar vallalhato projektor, ami ekkora meretben kb stabil. az egyik a Benq W2000 (en vegul azt vettem). esetleg ha ledes kell a Xiaomi Mijia Smart projektor is kb ennyiert megy, igaz az gyanus, hogy nagyon le kell sotetiteni. a Benqnak ket HDMI bemenete van ha chromecastozni akarsz. a benqnak megy 1080p okes szinekkel, elfogadhato hangero mellett, amennyit hasznalod a DLP lampa relativ rovid uzemideje se problema. viszont, a Benq max 1.3mas throwot tud, tehat figyelembe veve a 100 centis vaszonmagassagot (kb 178centis szelesseggel es 200centis atloval -> 80"et fogsz vetiteni) lehet mindkettonek kisasztalrol kene vetiteni.

    efolott ugy 1200-1800 eur korul van a kovetkezo kategoria (szubpixeleltolasos "4K" kategoria). meg ennyiert lehet altalaban hasznaltan regi mozis / ipari projektorokat is vadaszni.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz péjé #48019 üzenetére

    tenyleg, ott a 144X, az nekem a throw ratioja miatt esett ki es tenyleg olcsobb a w2000nel.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz danieltailor #48091 üzenetére

    nappalra necces.

    xiaomi 150 laser UST az ami tud 5000 lument papiron, es ha megnezed a tesztet, igazabol jol megvilagitott szobaban meg az is bajban van. meg 0.47es DMD. meg a kerdes, hogy hol tudod megvenni es kapsz e supportot.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ájvé #48098 üzenetére

    ja, azt neztem az Optoma HD31UST is hasonlo (kisebb kepatloval), meg hasonlo lazeres USTt lattam meg mastol is 1080pben kb 1500-2000 eurokert. egyik targyaloban tippre egy ilyesmi van es teljesen jol mukodik (vaszonnal) napfenyes idoben is. viszont az targyaloba valo cucc, nem pedig filmezni.

    4Ks USTk jellemzoen 2500 eur korul indulnak, en azokkal meg varnek 1-2 evet, mire realisan normalizalodnak az arak.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ájvé #48100 üzenetére

    erre lehet kapni garival is, de dragabb. banggooddal nagyon nem lehet mit kezdeni, ha garizni kene.

    egyebkent nezegettem utobbi honapokban, hogy a targyalokban / demonstratoroknal (szerelocsarnokban) mik vannak. a xiaomi fallal mar birja, de igazabol ami nappali (nem direkt) fenyben jol birja, azok jellemzoen a 4-6000 euros ipari meretu cuccok, amik nappali fenynel atmennek porszivoba.

    USTbol egyebkent meg az Optoma CinemaX P1 amit jonak mondanak, de az 3500 eur (es meg minding 0.47es DMD), 0.66os az LG HU85LAban van, de az meg majdnem 6000.

    en arra szamitok, hogy par ev es ez a vonal meg lesz lenyegesen olcsobb is.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ájvé #48104 üzenetére

    kivancsi vagyok milyen lesz ha kiprobalod.

    a Mijia ALPD3.0at neztem en is, svedeknel egyebkent legalabb egy helyen lehetett garival is kapni. a hasonlo felepitesu xgimi alapjan en csendet varnek, avagy halkabb lesz, mint a Benq w2000 eco modban teljesen lehalkitott ventivel.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz oldbone'76 #48118 üzenetére

    ez igy necces.

    kinai projektoroknal ket varians van. az egyik, hogy a cucc olcso es a specifikacionak koze nincs a valoshoz, szoval en raneznek egy tesztre, hogy tenyleg mennyi a valos felbontasa.

    aztan van az a kinai projektor ami tudja is a rairt ertekeket de az arban is pontosan annyiert fog menni, mint amennyiert a vallalhato bejaratott gyartok mennek. pl a XGimi CC Aurora 720pben mar a Nebula Mars II szintjere van arazva, es 600-800 euroert ez a ketto hordozhato lifestyle projektornak jo, de otthonra filmezni nem az igazi.

    60bol rendes gyartotol talan a philips neopix prime ami ledes ennyiert. az 720p, de kerdeses milyen a gyakorlatban, nem nagyon van review. jellemzoen egyebkent gyerekeknek / fiataloknak szanjak, a fullHD modell abbol is kb 600 euro.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz konradl #48122 üzenetére

    W2000nel nem vagyok biztos, hogy 3 mnel a 80" meg mehet, lehet picit nagyobb lenne a vegeredmeny.

    w2000 eco modban redonnyel szurke falaknal kb elfogadhato, normal modban meg nem lehet mellette megmaradni mert hangos.

    77"es TVt akcioban kapsz annyiert, en inkabb azokat neznem.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Vhiktor #48129 üzenetére

    mondjuk eleg erzekeny vagyok zajra es nekem kb fel meterre van a fejemtol a projektor.

    zajt meg desktop mellett neztem.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Vhiktor #48131 üzenetére

    normal beallitas mellett a w2000 ilyen 36dbA korul lehet, nekem erzesre kb egy 120as minosegi 1500-1600rpm korul fogo venti szintje volt. forumon tudom, hogy ez a tobbsegnek oke, nekem nem.

    a projektort en a masodlagos itthoni setuppal hasznalom (ez csak stereo), egy hasonlo tudasu rendszer uj ara jellemzoen ilyen 2-3 w2000 kornyeken van. nem arrol van szo, hogy ne tudna elnyomni akar a porszivom is ha nagyon kene, hanem az a baj, hogy pl horrorfilmeknel vagy dramaknal a halk pillanatokban atjon a bzzzz, nekem pedig ez zavaro.

    de en moziba eleve probalok nem tul kozel ulni a vetitogepekhez, mert azok is ugyanugy tudnak zavarni.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Tamoo #48136 üzenetére

    gephaz kb annyira van a fulemtol, az elfogadhato :). 400as Sflexet egyebkent onnan se lehet hallani.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz AntoniusBloc #48144 üzenetére

    a W2000 azt befedi kb 3 meterrol (ld itt). kb 120"ig olyan tavrol ki lehet tolni.

    lencse 150 eurobol megall a w2000be, ha legrosszabb esetben cserelni kell. de azert heti 15-20 oraval eco modban is eleg sokaig birja.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz gaston63 #48191 üzenetére

    egyebkent ha csend kell, akkor ledes projektorok is vannak, de abbol meg ertelmeset nem kapsz 1000 euro alatt. marmint az a belepo szint, nem szamitva mondjuk a Nebula Marsot es a Xgimi CC Aurorat (tippre atlapolodhat a belsejuk), de mindketto 720p es meg azok is 600 eur folott mennek.

    az Xgimit probaltam, arra mar azt mondanam, hogy csendes. cserebe viszont egy mobil projektor es hazimozi projektornak nem ajanlanam, mert a reszletessege egesz egyszeruen gyenge a celra.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ijk #48205 üzenetére

    jaja, lattad hogy konkretan ket honapig neztem a felhozatalt (gyakorlatilag exhaustive survey szinten), mert nem hittem el, hogy 1500 eur alatt tenyleg egy negy eves Benq W2000 amit erdemes venni.

    laserbol a Xiaomi H2 elvileg 1000 eur, de az is 0,41es. ugyanugy, ahogy a Viewsonic, az Optoma es nem ledbol a Benq W2700 is, vagy lazerbol a Xiaomi 150. elvileg 3000 eur korul mar vannak ertelmesebb megoldasok, ha az beesik felarra 2-3 even belul az mar jo lenne.

    de tenyleg kb az a helyzet, hogy aki csak 80-90"t tud vetiteni, annak jobb a tv.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ijk #48250 üzenetére

    igazabol vannak (ipari) projektorok jol kivilagitott targyalokba, illetve azok a bazinagy modern USTk izombol meg tudjak oldani a helyzetet egy megfelelo vaszonnal. igaz ott mar boven nem az AST vaszon lesz a draga. meg nem biztos az ember akar egy nagytorony meretu projektort otthonra.

    viszont ez tenyleg az ipari kategoria, a csucs otthoni 4K UST laserek aranak a tobbszoroseert.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ijk #48373 üzenetére

    par honapja hasonlo cipoben jartam, kb tenyleg a Benq W2000, az Optoma UHL55 es a ViewSonic X10-4K az a harom a kaphato gepek kozul, ami a celra megfelel. meg esetleg az UST Xiaomi 150".

    viszont a Benq es a Xiaomi 1080ps. Igaz az Optoma es a Viewsonic is csak bitshiftes fake "4K"t tud, cserebe mindkettonek elesebb a kepe a Benqnal.

    harom meterrol kb 120"-130" a max amit ki lehet hozni nem USTvel, viszont hasznalhato (altalanos celu) UST meg 1500 eur alatt nincs. 4K meg 2500 alatt.

    ja es a Benqn nincs optikai kimenet, szoval az tenyleg akkor jo, ha az ember tudja az erositorol etetni. nem rossz az a projektor, de tenyleg hazimozi lanc melle passzol ahol van egy erosito / chromecast / HTPC levenni rola minden terhet a kepmegjelenitesen kivul. "lifestyle" projektornak az X10 es az UHL55 jobb, tetejeben a kepuk is szebb. DMD tekinteteben a Benq hiaba all jobban, ez inkabb arrol szol, hogy a Texas Instrumentsbe a kovetkezo generacios DMD mar 0.47es volt, es az X10 / UHL55 (/W2700)ba mar az kerult.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz péjé #48406 üzenetére

    ez ennel bonyolultabb:
    - vasznal beleszamolva a hasznalt, kb felidot ment a lampa szintjebol kijon egy 65"os OLED vagy egy 82-85"os LCD, reszletessegben pedig csodak nincsenek pixelsurusegben
    - standard lencsevel 3.5 meterrol tud 85"t. 120" 5 meterrol, 150" 6rol.
    - 1000 lumen -> sotetites kell

    ez jelenleg kb az a kategoria, hogy hacsak nincs dedikalt moziszoba lehetoleg a pinceben mondjuk 6 meter hellyel (ami itt kb a helyi mozi legkisebb terme), akkor a projektorozas minden hatranyat hozza egy TVhez kepest, elony nelkul.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz péjé #48409 üzenetére

    Ez sztem akkor igaz ha azt mérlegelem hogy tv vagy projektor.
    igen es ezt akarom mondani a topikban, hogy egyszeruen valtozik, hogy ki vesz projektort.

    vannak azok, akik regebben max 80-100"ra vetitettek, ok jellemzoen vagy valtogatnak felfele, vagy megtalaltak ami nekik jo, vagy mar valtanak vissza TVre, mert egy 75-85"ossel elorebb vannak. munkatarsak kozul volt, akinek 90-100"ra vetitett projektora volt TV helyett, o visszavaltott. harman foleg filmezunk (megfelelo hanggal es 120" folotti keppel), meg van egy aki a kompakt meret es a hordozhatosag miatt vett projektort. a foleg filmezos harmasbol gyakorlatilag TV helyett van a projektor.

    egyebkent en annak orulnek, ha par even belul a laser UST 4K ara merseklodne, TVnel egyszeruen nagyon mar 85" fole maceras menni.

    namost, a regi projektorosoknak ahogy neztem kb a kepminoseg az egyetlen szempont, viszont aki mostanaban valt annak adott esetben alternativa mondjuk 75" ket meterrol. na ez az ami mondjuk 5 eve a max 55"os megfizetheto TVk idejen meg nem volt opcio.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    Benq W2000hez keresek vasznat. falak szurkek illetve ilyen bezsszinuek (nagyszoba / dolgozoszoba elter), valamennyire le tudok sotetiteni. dolgozoszobaban majdnem teljesen, nappaliban elegge: skandinaviaban vagyok, itt telen a sotettel nincs baj, viszont nyaron gyakorlatilag a teljes sotetseget barmelyik napszakban el lehet felejteni. skandinavia miatt hasznaltpiac es AV forum nem jatszik.

    jelenleg a szurke falra vetitek, azzal megbirkozik a Benq.

    ket indok van:
    - dupla AV setupom van, egy a nappaliban, egy a dolgozoszobaban. dolgozoszobaba nem akarok fix butort, mert a VR setup miatt mindennek egyszeruen mozgathatonak kell lennie.
    - hiaba szurke a fal es hiaba lett rendesen atfestve tobbszor, bizonyos vetitett fenyviszonyok mellett latszik a regi viragminta.

    a TVt lehet megtartanam, szoval jo lenne falrol belogathato, motoros megoldas.

    ahogy nezem kb a kovetkezok vannak:
    - Kingpin Screens Crown Electric Screen CES240 16:9 104" (230x129,4) -> 400 eur, 490ert van a 260as modell is
    - Grandview Fantasy Motorised Matt White 16:9 120" (265x149) -> 410 eur (felaron szorjak ki)

    Kb 3.3 meter hely van faltol falig, ebbol lejon az AV szekreny + vaszon es a projektor hossza, szoval realisan olyan 230x130 koruli vetitesi tav jon ki olyan 2.6 meterrol a Benq 1.30as (maximalis) nagyitasaval. a Grandviewet elvileg be tudnam rakni, de ugy adott esetben cserelgetni kene a lampakat mert el kene forditani a setupot 90fokban es belogna a csillar, bar vegulis nemi kreativ projektor elhelyezessel lehet az is menne.

    a Kingpin kevesbe logna be a kozlekedo folyosokba, szoval azon a par inchen ne muljon.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Vhiktor #48471 üzenetére

    koszi a tippet.

    ja w2000 lett, addig vacilaltam az Optoma 55 es a Viewsonic X10-4K kozott, amig meggyoztem magam, hogy igazabol nincs akkora kulonbseg, hogy a dupla ar indokolt legyen.

    2.6 meterrol nem fogja, igazabol agyalok rajta, hogy elforgatva viszont elferne kenyelmesen, max vennem kell neki egy uj asztalkat meg at kell rendezni a nagyszobam.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz proci985 #48472 üzenetére

    kozben hajnalban csinaltam par tesztet, nagyszobaban van 5.2-5.3 meter faltol falig, ebbol leveve a projektorhazat es az AV szekrenyt van egy kenyelmes 4-4.5meres vetitesi tav 120"re, szoval van tartalek a zoomban. Amig marad kisszekrenyen a projektor addig a csillar es a fotelek kenyelmesen elfernek.

    A Grandview Fantasynak meg 1.0as gainja van, az elvileg jo. Sotetiteni tudok. 120"os vaszon elfer, ajtokat nem blokkolom. Ahogy szamolom jovo heten fel is tudom rakni a cuccot.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Rumcsaka #48510 üzenetére

    manualis zoom in (TVk jellemzoen tudjak, projektorban nem vagyok biztos), de valahol maradni fog fekete.

    gyujtoknel jellemzoen a kiadas eladasa es masik beszerzese volt a megoldas.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz proci985 #48496 üzenetére

    mukodik.

    Grandview Fantasy 120" Matt White lett motoros vaszon, normal esetben ilyen 700-1000 eur korul mozog, nekem sikerult egyet venni picivel 400eur folott. szoval a normalis vaszon dragabb lesz, mint a projektor (Benq W2000) majdnem bejott.

    a vaszon sima, a motor siman jar, a kezelhetosege es a minosege kb az, amit a normal araert elvartam volna. plafonrol be lehet logatni, szoval nalam siman a TV ele le lehet engedni. ambilighttel kombinalva megy (TV szekrenyke moge van erositve), bar igazabol az mar sokat nem csinal ebben a meretben.

    nappal kb lesotetitve is jo, ejjel kb egy minosegi belepo LCD szintjet tudja a setup, feketere is. egy 75"os TV arabol, vagy maskepp nezve egy 55"os OLEDebol. csak eppen az 55"os TVm a vaszonhoz kepest pici. a Benqnak sokat segitett a normalis vaszon.

    ugy 3.5 meterrol a fotelbol nezve most ereztem azt, hogy ez jo, ennel nem kell nagyobb vagy jobb. elegedett vagyok.

    negativum nagyon nincs az arat figyelembe veve. illetve annyi, hogy kenyelmesen felrakni harom ember kell. ja meg izomlazam van mert a beton tamfodelt -mi mast :DDD- kellett megfurni a plafonba.

    ami egyebkent meglepett ma, hogy neztuk a Scary Moviet es egyreszt egy csomo vizualis poen kijott amit eddig nem lattunk, masreszt viszont egyertelmuen a digitalizalas (vagy a technika amivel felvettek) volt a szuk keresztmetszet. a Matrixnal es a Tropic Thundernel viszont szepen skalazodott a minoseg. barati korrel neha nehezen valasztunk filmeket -ld tobb emberes melo volt felrakni-, a Tropic Thunder pl ugy jott ki, hogy "konnyed vigjatek" X "valami amivel ki lehet probalni a rendszert" kriteriumot kellett egyszerre teljesiteni.

    koszi a segitseget mindenkinek az utobbi honapokban :R

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Dorian #48488 üzenetére

    (nagyon konyhanyelven, utoljara 10+ eve a DVD / BR valtas kornyeken astam magam bele a temaba. digitalizaciora volt egy jobb szo, de nem jut eszembe)

    ket kulonbozo dologrol van szo. van a formatum es van a digitalizacios process, amibol jon a vegso eredmeny amit a digitalis kopiad tud nyujtani. a digitalizacios process eredmenye fugg a film masterkopiajanak minosegetol, ami pedig fugg a felvetelre hasznalt kameraktol (reszben azok felveteli reszletessegetol) es az after effectektol. utobbiak nagyon durvan tudjak rontani a valos reszletesseget. digitalis masterkopia utobbi evebken terjedt el, elotte reszben kellett talalni egy jo minosegben fennmaradt tekercset, reszben pedig kellett egy eszkoz ami megfelelo minosegben kepes volt a digitalizalasra.

    ahogy telt az ido egyebkent a kiadoknal egyre nagyobb hangsulyt kapott a digitalizacio minosege. ha van otthon, nezz meg egy "Kerülj szinkron"ba kiadvanyt (ami a nagyon korai Warner digitalizaciot hasznalja) vagy a Matrix elso DVD kiadasat amit evekig mindenki tesztlemezkent hasznalt, majd vesd ossze egy HD DVD / blu-ray elotti blockbuster DVD masterjevel. eg es fold a kulonbseg.

    gyakorlatilag formula szinten ezt ugy lehet leirni, hogy a:
    digitalis_kopia_minoseg = MAX(formatum_max_minoseg;digitalizacio_minoseg)

    praktikus peldakkal:
    - (a jobb formatum nem feltetlenul elony): a Sleepy Hollownak volt egy japan full bitrate DTS kiadasa ami kb kimaxolta a DVD9 formatum hatarait. az elso BR kiadasok semmivel sem voltak jobbak kepminosegre, hiaba volt a felbontas magasabb
    - (a digitalizacio kritikus): a Descent magyar DVD9 kepe a maga idejeben high bitrate volt, viszont elszurtak a digitalizaciot. meg volt borulva a kontrasztja es kb az egesz film fekete volt feketen, tetejeben szornyen savostak a szinei es fako volt az egesz. az UK SE DVD9 es viszont ugyanazt a forrast hasznalta es ertelemszeruleg merfoldekkel jobb volt a magyar, valamint a nemzetkozi kiadasnal.
    - (a forras a kritikus): Patyomkin pancelos, BR kiadas. a reszletgazdag digitalizacios process kb annyit jelent, hogy a kepernyon haboruznak a hangyak az artifactok miatt.
    - (az uj formatum egyben normalis remastert is jelent): 2001 vagy Akira, itt a Blu-Ray es a DVD9 kozott eg es fold volt a vizualis minoseg.
    - (az uj formatum nem szamit semmit): Pistike atkonvertalja a DVD9et 1080Pre, a minoseg pedig nem valtozik.
    - (amikor a csillagok egyutt allnak): Love Death and Robots, egyertelmuen 1080p / 4Kra (es tovabb) keszitve digitalis musorsugarzasra.

    erre jon a kovetkezo lepes, amikor otthon lejatszuk a digitalis kopiat:
    lejatszasi_minoseg = MAX(lejatszo_minoseg, digitalis_kopia_minoseg)

    tehat, minel jobb setup van otthon, annal inkabb kizarolag a digitalis kopia minosege lesz a szuk keresztmetszet. ha hifiztel eleget, akkor ismeros lesz a helyzet.

    tehat a BDn nem motion blur van, hanem egyszeruen nem eleg jo minosegu a forras. innentol lehet valasztani, hogy vagy eles, de zorejes lesz a kep a digitalizacios process utan, vagy kevesbe eles, de cserebe nem fog (annyira) zorogni.

    a problema egyebkent eleg gyakorlati: nezd meg a Matrix 2 hires autopalya jelenetet Netflixen (ahol mar a legujabb digitalis kopia van), latszik, hogy szet van filterezve a kep es ez az (objektiv) reszletesseg rovasara megy. vagy ott a low budget parodia Scary Movie, a Netflixen szerintem egesz biztosan a 15 eves DVDnel is hasznalt digitalizacio volt az alap: kozepesen eles, de mar zorog.

    dolog egyebkent erdekes: anno 15 eve egy minosegi 19"es VA kijelzon kb ugyanugy megvolt az erzes, hogy itt adott esetben siman mar a film digitalis minosege a szuk inkabb, mint jelenleg a projektorral.

    1-2 eves high-budget termeszetfilmeknel valoszinuleg egyebkent a 4K segitene (ha az ember meg akarja szamolni a gepard szorszalait), de en tenyleg meg vagyok lepodve, hogy mennyire eleg az itthoni Benq W2000 a Grandview Fantasy vaszonnal, pedig ez a belepo szint. Amit az alairasodban irsz a zene kapcsan, az filmre is igaz.

    Ja igen, projektornal szerintem az az elony, hogy latszanak a pici reszletek ugy, ahogy egy TVn vagy egy telefonon (aranyaiban kozelrol nezve) sose. Scary Moviet az evek alatt nem tudom hanyszor lattuk barati korben, de olyan reszletek tuntek fel, amik eddig sose, es nem csak nekem. Jo, nem volt idealis setupot tesztelni, de 20 perc "mit is nezzunk" utan ezen tudtunk megegyezni.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Vhiktor #48520 üzenetére

    egyszerubb megoldani a hutest.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Taki46 #48566 üzenetére

    xiaomiknal (es kinaiakkal) az a baj, hogy nagyon keves helyen tesztelik bejaratott helyeken es nagyon nincs tapasztalat.

    xgimi cc aurorat (0,33as DMD 720p) teszteltem itthon, az egy kifejezetten jo lifestyle projektor, de filmezni a kepelessege (nem meglepo modon) elegtelen volt. cserebe mobil, full csendes, elmegy akkurol kb egy filmet, csak ne hazimozi projektorkent akard hasznalni.

    a xiaomi 150"et nezegettem en is. svedeknel van normalis garancia rajuk, viszont nagyon ugy nez ki, hogy ilyen 1-2 ev utan eleg sok hajlamos feladni pl pixelhibaval.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ájvé #48605 üzenetére

    Budapesten amilyen allapotban van par regebbi tarsashazban a halozat en is meg lennek lepodve, ha a szunetmentes negativan hatna barmire is.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Mik76 #48617 üzenetére

    normalis tap mellett, specifikacion belul nem szabadna neki. ha van elteres, annak merhetonek kell lennie. de nekem nagyon regen volt a meres labor es a fizikai reteg igazabol az, ami nekem mar kivul van a szakteruletemen.

    meg persze vannak a hifi ujsagok amiknel fontos, hogy el lehessen adni az audiofil HDMI kabelt. is.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz BBéci #48642 üzenetére

    nezd szovegkornyezetben: korabbi hozzaszolasban megindokolja egyebkent mozis szemszogbol, a gyari filterhasznalattal indokolja.

    ehhez tedd hozza a topikos tapasztalatokat, hogy csucs mozis gepeknel a vetitett kep egyezik, tehat ha elter a szabvanytol, akkor az nem lesz annyira jo.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz Ijk #48659 üzenetére

    xiaomi mi smart?

    1.2es throw szoval 3.5rol inkabb 115" korul lenne, de ez egy pici mobil projektor amit siman le tudsz rakni a kavezoasztalra. automata keystone miatt elvileg nem problema, ha mozgatni kell mert bekalibralja magat indulaskor.

    lg ph30n is van de ez mar csak HD.

    ennel olcsobban szerintem mas nem lesz sajnos. amire mondjak, hogy kb megfelelne a celnak tvt kivaltani az a xiaomi 150", de az hasznalt Barco arban megy.

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

  • proci985

    MODERÁTOR

    LOGOUT blog

    válasz rumkola #48695 üzenetére

    Philips NeoPix Prime NPX540
    ez a varians dragabb de mar 720p, szoval talan jo.

    igazabol ha mozgatni akarod akkor nem art valami tenyleg mozgatasra kitalalt cucc, ami pl tud automatan keyframet allitani, tehat lerakod es megy.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák