Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz péjé #52018 üzenetére

    Ez egy jó kérdés. Nyilván körülményes lehet olyan felbontást erőltetni egy projektorra, amit szoftveresen (firmware-esen) nem támogat, és erre szerintem egy hiper módon tweak-elhető HTPC sem lesz alkalmas. Kérdés, hogy alapértelmezésben mit reagál egy 2560 széles (UW-FHD, QHD/WQHD) videojelre, illetve ha semmit, akkor van-e arra mód, hogy ezt valamilyen firmware frissítéssel mégis el lehessen érni.

  • Morph76

    aktív tag

    válasz péjé #52018 üzenetére

    Nos az F35-ből is van több verzió. Nem azért keresett, mert Dci színtere is van. Kis kiegészítéssel ott is van 3 fajta, amit különböző felhasználásokhoz igazított darab. Vizsim, vizsim bright, gaphics...

    Más. Felbontás teszt.
    Én kipróbáltam a fenn említetteket egy nem olcsó Barco Balderrrel. Nos az xpr miatt gondoltam, hogy enged majd köztes felbontást, de jelentem NEM.
    A 4k-s felbontás beállítható 3840X2160 pipa. Innen lejjebb viszont nem lehet menni csak a natív felbontásáig a chipnek.Tehát 3840X1600 nem beállítható.
    Amit én láttam gép annak cinemascope chip volt az alapja. Ez a chip natívan 2560X1080t tud. Ezt a felbontást be lehet állítani a gépnek és viszi is. A gond az, hogy így is életlen marad a kép, mert megrezgeti újra, nem lehet kikapcsolni a rezgetést. tehát a vásznon megint 5120X 2160-t láttam. Nem volt különbség igazából a 4k natív jel és 2560X1080 jel között. Én azt látom, hogy az Xpr technológia elvesz a DLP igazi előnyéból, hogy éles a kép. Nincs natív 4k chipes gép a piacon csak 3chipes! A texas csak az 1.38 4k natív chipet gyártja. Minden más 4k képes dlp rezegtet, amiben nem ez van! Pont kész.
    Az én f35-öm élesebb képet tud a nagy Barco mozigépnél is. Ez van.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák